Płytki do kuchni na ścianę – jakie kafelki są najmodniejsze?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Płytki kuchenne potrafią spędzić sen z powiek niejednej urządzającej lub remontującej mieszkanie osobie. Pędzimy z pomocą wszystkim, którzy zastanawiają się, jakie kafle do kuchni są teraz najmodniejsze. Poznajcie topowe kolory, kształty i sposoby układania płytek w kuchni!

Płytki do kuchni powinny być praktyczne, aby chronić ściany przed zabrudzeniami. Ale powinny być również piękne, aby cieszyć oczy domowników! Poniżej przedstawiamy najmodniejsze kafelki do kuchni. Oto płytki kuchenne, które skradły nam serca! 

Płytki ścienne do kuchni to dopełnienie pięknego wnętrza

Kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujesz posiłki dla siebie i dla rodziny. Jednak kuchnia to nie tylko gotowanie. Często jest ona również miejscem, w którym tętni całe rodzinne życie. To właśnie tutaj domownicy spotykają się na rozmowy i ciepłą herbatę, a dzieci często rysują lub odrabiają lekcje.

Kuchnia stała się miejscem, które jest urządzane z dbałością o funkcjonalność, ergonomię, ale również o styl. Urządzając kuchnie w naszych domach dbamy o to, żeby te pomieszczenia były przytulne i piękne. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że płytki ścienne do kuchni dobieramy tak pieczołowicie!

Sprawdź, co nowego do swojej kuchni znajdziesz w Strefa Grohe Radzi. Polecamy również artykuły z kategorii łazienka: długie lustro w łazience, projekty łazienek w blokach lub montaż zestawu podtynkowego wc.

Kolorowe kafelki do kuchni ożywiają i dekorują ściany!

Jeśli chcesz wprowadzić kolor do kuchni, to możesz do tego celu wykorzystać ozdobne płytki kuchenne. Ściana wyłożona szkliwionymi kaflami w nasyconym kolorze wygląda naprawdę efektownie. Na rynku znajdziesz bardzo szeroki wybór płytek kuchennych, a wśród nich ręcznie robione piękności, które będą niemal biżuteryjną ozdobą całego pomieszczenia.

kolorowe płytki do kuchni
Kolorowe płytki do kuchni

Jeśli zdecydujesz się na ozdobne, kolorowe kafle, to możesz wybierać z całej palety barw. Jednak najmodniejsze ostatnio są odcienie lazurowe, malachitowe, bladoniebieskie i bladoróżowe.

Płytki do kuchni na ścianę w kształcie wielokątów. I nie tylko…

płytki do kuchni
Płytki do kuchni w nietypowym kształcie

Jeśli wybierasz płytki do kuchni ze względu na ich kształt, to możesz inspirować się naprawdę wieloma formami. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo przeróżnych kształtów płytek: od wielokątów foremnych, przez różnego wymiaru prostokąty, po półokrągłe formy tzw. rybią łuskę. Jednymi z najpopularniejszych są ostatnio kafle w kształcie wielokątów foremnych np. heksagony lub oktagony, które pięknie wyglądają zarówno do blatów drewnianych, kompozytowych, jak i kamiennych. Więcej o blatach znajdziesz w naszych artykułach: Blaty granitowe – czy sprawdzą się w każdej kuchni, Drewniane blaty kuchenne idealne do każdego wnętrza.

Parkietowy wzór z płytek na ścianie w kuchni? Dlaczego nie!

Wielokąty foremne to nie koniec ciekawych kształtów, jeśli chodzi o płytki kuchenne i ciekawe formy na ściany. Coraz popularniejsze staje się np. układanie zwykłych prostokątnych kafli kuchennych w niekonwencjonalny sposób. Zatem prostokątne kafle są układane np. na wzór klepki parkietowej.

Mozaika z płytek na kuchennej ścianie

Od kilku sezonów bardzo modnym elementem dekoracji kuchennych ścian stały się kafle z marokańskim lub etnicznym motywem. Chodzi tutaj zarówno o kafle ceramiczne szkliwione, jak i kafle cementowe bez szkliwa.

Jak kłaść płytki na ścianie? Nowe pomysły na aranżację kuchni

Jednym z ciekawszych trendów ostatnich sezonów jest odejście od tradycyjnego modelu kładzenia kafli w formie pasa przebiegającego nad strefą roboczą w kuchni. Kafle są kładzione na różnych wysokościach i w rozmaitych miejscach. Widoczne są nieregularne linie stworzone z kafli np. nad blatem. Ponadto, jeśli kafle bardzo przypadną ci do gustu, to możesz wykafelkować jedną ze ścian do samej góry, a pozostałe ściany w kuchni zostawić wykafelkowane tylko w jakiejś części. Dla podkreślenia funkcjonalnego i dekoracyjnego motywu, możesz ułożyć płytki tylko nad kuchenką.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: