Modne tapety. Trendy we wzorach tapet na rok 2022

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

W 2022 roku tapety wciąż będą modne. I to bardzo! Sprawdziliśmy, jakie motywy, wzory i sposoby wykorzystywania tapet we wnętrzach proponują na nadchodzący sezon producenci i projektanci. 

1. Modne tapety – fauna i flora 

W 2022 roku zdecydowanie zostajemy w klimatach urban jungle. Na topie nadal będą tapety imitujące tętniącą życiem egzotyczną dżunglę. Na naszych ścianach ponownie pojawią się liście palmowe, liście monestry i bananowca. A na tle soczystej zieleni koniecznie powinny zagościć ptaki. Szczególnie: papugi, tukany, kolibry i kakadu. Flamingi zaś wydają się już nieco passe (sorry flamingi)

tapeta dżungla
tapeta ptaki
tapeta ptaki
tapeta tukan
tapeta ptaki
tapeta ptaki
tapeta papugi
tapeta ptaki
modne tapety

Swoją mocną pozycję z zeszłego roku utrzymają gepardy i małpy, ale po piętach wyraźnie zaczynają im teraz dreptać słodkie leniwce. Ogromnie ciekawym pomysłem, zwłaszcza dla dziecięcych pokojów, są tapety z rozkosznymi lamami i alpakami. Taka symboliczna namiastka alpakoterapii na pewno zadziała kojąco na zmysły najmłodszych lokatorów. 

tapeta gepardy
tapeta gepardy
tapeta leniwce
tapeta alpaki
tapeta alpaki
tapeta alpaki

Jednym z najgorętszych trendów mijającego roku był styl zwany Japandi. Estetyka stanowiąca połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego nieprędko (i dobrze!) nas opuści. W 2022 roku jej przejawem bedą m.in. tapety z motywem bambusa

tapeta japandi
tapeta bambus
tapeta bambus

Oryginalnym i nowym w tym sezonie konceptem będą zaś inspiracje meksykańskimi krajobrazami. Przygotujmy się zatem na prawdziwą ekspansję tapet z kaktusami. Motyw odważny, ale szalenie interesujący. 

tapeta kaktus

2. Modne tapety – Art Deco 

Mamy nadzieję, że lubicie styl Art Deco chociaż w połowie tak mocno, jak my! Tapety w geometryczne, powtarzające się formy w stylu Art Deco zapowiadają się jako jeden z największych hitów nadchodzącego roku. Pełne ostrych załamań, czyste i uchwycone jakby w ruchu kształty – w kolorze złota, srebra lub mocnej czerwieni na ciemnym tle – to wspaniała dekoracja ścian salonów i sypialni urządzonych tak w klasycznych, jak i nowoczesnych stylach. 

tapeta Art Deco
tapeta Art Deco
tapeta Art Deco
tapeta Art Deco
tapeta Art Deco
tapeta Art Deco

3. Modne tapety – lastryko i marmur 

Wielki, triumfalny powrót lastryko (terazzo) nie dotyczy już tylko łazienek, kuchni i tarasów, ale także pokojów dziennych! Tapety imitujące mieszaninę wody, cementu, grysu (kruszywa) i barwników to na pewno jedna z bardziej zaskakujących propozycji na rok 2022.

tapeta lastryko
tapeta lastryko
tapeta lastryko
tapeta lastryko

Jeśli wolicie coś nieco bardziej eleganckiego i stonowanego, w najbliższym czasie czeka na Was także szeroki wybór tapet imitujących marmur. Złote unerwienie (żyłkowanie) na ciemnym tle w salonie lub sypialni zapewnia nieco dramatyczny, ale bardzo gustowny i atrakcyjny efekt. 

tapeta marmur
tapeta marmur
tapeta marmur

4. Modne tapety – podróże małe i duże 

Chociaż wynikające z pandemii COVID-19 ograniczenia w obszarze turystyki nie są już tak dotkliwe, jak przed rokiem, nadal podróżujemy znacznie mniej niż dawniej. Tęsknota za odwiedzaniem odległych krajów, poznawaniem i zwiedzaniem nowych miejsc znalazła wyraz w powrocie tapet z motywami map i turystycznych atrakcji. Przyznamy szczerze, że myśleliśmy, że tapety-mapy to zjawisko, które doszczętnie już wyeksploatowaliśmy, i trend sprzed 7 czy 8  lat raczej jest już na wymarciu. Okazało się jednak, że i w tym temacie producenci i projektanci nadal mają coś całkiem fajnego do powiedzenia. 

tapeta mapa
tapeta mapa
tapeta podróże
modne tapety

5. Modne tapety – jak kłaść tapety w 2022 roku? 

W 2021 roku modne było kładzenie tapet nie tylko na ścianach, ale także na suficie. W 2022 raczej porzucamy ten dość kontrowersyjny trend. Zamiast tapet w wersji maks, stawiamy teraz na minimalizm. Bardzo modne będzie kładzenie tylko niewielkich wycinków tapet w sztukateryjnym obramowaniu. Tapety w formie obrazów potrafią wyglądać doprawdy znakomicie i stanowią świetną alternatywę dla znacznie droższych dekoracji. 

modne tapety
modne tapety

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: