Schody wewnętrzne w modnym wydaniu – jak dopasować ich design do popularnych aranżacji?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Nie ma znaczenia, czy lubisz skromne, minimalistycznie urządzone wnętrza, czy bliższa twemu sercu jest raczej barwna, bogata w dekoracje stylistyka – w tym roku oba rozwiązania są równie modne. Pamiętaj tylko, że bez względu na charakter dekoracji, trzeba znaleźć schody wewnętrzne, których design jest dopasowany do estetyki wnętrz. Czym warto się przy tym kierować?

Publikacja partnerska

Schody wewnętrzne w różnych odsłonach

Chociaż estetyka minimalistyczna, industrializm i styl skandynawski nadal mają się świetnie w polskich domach, powoli popularność zdobywają także inne trendy wnętrzarskie. Coraz częściej spotyka się bogato zdobione aranżacje w stylu art déco, a także maksymalistyczne, w których królują liczne wzory i kolory. Jeśli nie wiesz, w jakim stylu chcesz urządzić swoje wnętrze i jak w związku z tym powinny wyglądać twoje schody wewnętrzne – sprawdź poniższe propozycje!

Styl minimalistyczny – połączenie szkła i drewna

Choć wielu projektantów zwiastowało koniec mody na minimalizm, nadal wielu Polaków chętnie urządza swoje domy i mieszkania w tym stylu. By cieszyć się gustowną, minimalistyczną aranżacją, przede wszystkim trzeba mieć na względzie zasadę „mniej znaczy więcej”.

W związku z tym, w tego typu przestrzeniach najlepszym rozwiązaniem są schody wewnętrzne samonośne o ukrytej konstrukcji. Ich stopnie montuje się bezpośrednio do ściany. Gustownie prezentują się zwłaszcza stopnie ażurowe z drewna, bez podstopnic. By zadbać o bezpieczeństwo i jednocześnie podkreślić minimalistyczny charakter tego rozwiązania, warto zdecydować się na balustradę ze szkła.

Schody wewnętrzne ze szklaną balustradą

Fot. Rintal Polska, schody Teno

Styl skandynawski dla miłośników neutralnej estetyki

Schody wewnętrzne drewniane

Nie mniej popularny od minimalistycznego jest styl skandynawski. Stosowane w nim schody są często drewniane i utrzymane w białej, neutralnej kolorystyce. Dzięki temu możesz pokazać swoją miłość do niekrzykliwych, inspirowanych naturą rozwiązań. Schody stają się ważnym elementem całej aranżacji, który współgra z każdym meblem i dodatkiem.

Fot. Rintal Polska, schody Milo

Styl industrialny – nowoczesny design inspirowany epoką przemysłową

Niesłabnąca popularność naturalnych materiałów miała wpływ na wielki powrót stylu industrialnego. Mimo tego, że aranżacje w nim utrzymane są ciężkie, przemysłowe, to w nowoczesnych apartamentach prezentują się niezwykle korzystnie. Wystarczy umiejętnie połączyć surowy metal z drewnem o ciepłym odcieniu.

Schody wewnętrzne o industrialnym designie mogą kierować np. do domowej sypialni, na loftową antresolę albo do biura zarządu, które znajduje się w innowacyjnej fabryce. We wszystkich tych miejscach doskonale się sprawdzą!

Schody wewnętrzne industrialne

Fot. Rintal Polska, schody Stella

Styl art déco – wnętrza w klimacie glamour

Powracający do łask styl art déco wykorzystuje eleganckie, luksusowe materiały najwyżej jakości. We wnętrzach urządzonych w tej estetyce stosuje się niecodzienne rozwiązania, które dodają przestrzeni wyjątkowego charakteru. Właśnie dlatego schody wewnętrzne w aranżacjach art déco przypominają dzieła sztuki.

Dzięki wykorzystaniu starannie dobranych materiałów, a zwłaszcza metalu i szkła, osiągniesz biżuteryjny efekt. Znaczenie ma także kształt schodów – forma wstęgi może podkreślić efekt glamour.

Schody wewnętrzne glamour

Fot. Rintal Polska, schody Trio Bis

Styl maksymalistyczny – bogactwo wzorów i kolorów

Godny uwagi jest również styl maksymalistyczny, który powinien ci się spodobać jeśli chcesz, by twoje wnętrza były zapełnione dekoracjami, ciekawe i kolorowe. Pomieszczenia urządzone w tej estetyce projektuje się z dbałością o każdy detal. Zamieszczone w nich elementy wyposażenia to przedmioty z historią. Patrząc na nie, można się wiele dowiedzieć o domownikach, ich życiu i osobowości.

Schody wewnętrzne z metalową balustradą

Fot. Rintal Polska, schody Twin

Ostateczny wygląd schodów w maksymalistycznym stylu zależy przede wszystkim od wyobraźni projektanta i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na swoje schody.

Dziś podczas aranżowania przestrzeni domowych coraz częściej chodzi nie tylko o trendy, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Dzięki temu kreowane przestrzenie są unikatowe i odwołują do własnych, autentycznych emocji – podsumowuje Andrzej Zbąski, ekspert Rintal Polska.

Trendy wnętrzarskie, które królują w 2019 roku można podzielić na dwa rodzaje. Jeden stanowią sprawdzone, bezpieczne rozwiązania, które już od kilku sezonów nie tracą na popularności. Inne z kolei wprowadzają nową, nieznaną wcześniej jakość i dodają pomieszczeniom oryginalnego charakteru.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Rintal Polska.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: