7 pomysłów, jak ubrać choinkę. Trendy choinkowe 2021/2022

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Jak ubrać choinkę na Święta 2021? Czy tego chcemy, czy nie z każdym dniem to pytanie coraz bardziej o sobie przypomina. Zanim ruszycie do piwnicy lub wespniecie się do pawlacza po zestaw bombek i splątane (jakżeby inaczej) kable choinkowych lampek, zobaczcie, jakie dekoracje choinek są teraz na czasie. Przecież niemal każdemu zależy, aby świąteczne drzewko olśniło gości i stanowiło piękną ozdobę salonu przez długie zimowe tygodnie. 

1. Jak ubrać choinkę? Choinka w jednym kolorze

Choinki ubrane na tylko jeden kolor będą wielkim hitem tego sezonu! Przystrojone w ten sposób drzewka wyglądają skromnie, ale jednocześnie bardzo stylowo i elegancko, wręcz wyrafinowanie. A przy tym jest to dekoracja wyjątkowo łatwa do wykonania. Na jaki kolor choinki najlepiej się zdecydować? Dekoratorzy wnętrz szczególnie polecają w tym roku klasyczną czerwień, która pięknie kontrastuje z zielenią drzewka. Połączenie połyskujących igieł z aksamitnym, miękkim wykończeniem matowych bombek zapewnia cudowny wprost efekt. Pamiętajcie, że możecie kupić różne zestawy bombek choinkowych w tych samych kolorach, ale także samodzielnie pomalować posiadane już ozdoby – specjalną, acz niedrogą farbą do szkła. 

jak ubrać choinkę
jak ubrać choinkę
ozdoby choinkowe

2. Jak ubrać choinkę? Choinka w słodkich pastelach 

Kolejny gorący świąteczny trend 2021/2022 to choinka ubrana w pastelowe róże i błękity. Drzewko prezentuje się wówczas bardzo niewinnie i przywodzi na myśl czasy beztroskiego dzieciństwa. Pastelowa choinka powinna być zabawna, przytulna, nostalgiczna, odrobinę wzruszająca. Z taką paletą kolorystyczną świetnie komponują się drobiazgi w stylu retro lub vintage: kokardki, wstążeczki, gipsowe aniołki itp. 

jak ubrać choinkę
jak ubrać choinkę

3. Jak ubrać choinkę? Choinka w naturalnych kolorach

Jednym z najważniejszych trendów w dekoracji wnętrz w mijającym roku były naturalne kolory ziemi: odcienie zieleni i błękitu, beże, brązy oraz terakota. Wszystko wskazuje na to, że moda ta obejmie także świąteczne choinki. Choinka w kolorach ziemi może być naturalna nie tylko na poziomie palety, ale także w bardziej praktycznym, ekologicznym wymiarze. Postawmy na ozdoby z papieru i drewna, upcykling oraz dary przyrody: szyszki, orzechy, suszone owoce, laseczki cynamonu itp. 

bombki choinkowe
jak ubrać choinkę

4. Jak udekorować choinkę? Choinka srebrno-złota 

Dawno już minęły czasy, kiedy trzeba było wybierać między srebrną a złotą choinką. Teraz bardzo modne jest łączenie obu tych połyskujących odcieni. Srebrno-złota choinka przedstawia się bogato i efektownie, ale gustownie i wcale nienachalnie. Dekoratorzy sugerują, aby srebrno-złotą szatę skomponować w sposób warstwowy. Bliżej pnia drzewka nakładamy ozdoby w jednym kolorze i stopniowo przechodzimy do drugiego. 

srebrno-złota choinka
srebrno złota choinka
jak ubrać choinkę
jak ubrać choinkę

5. Jakie ozdoby choinkowe wybrać? Maksymalizm

W tym roku choinki są przede wszystkim po to, by się nimi cieszyć. Na moment możemy śmiało zapomnieć o umiarze czy powściągliwości i po prostu „wrzucić” na choinkę wszystko to, co nam się podoba i będzie nam sprawiało przyjemność. Bombki, łańcuchy, aniołki, mnóstwo kolorowych lampek i inne ozdoby… Im więcej, tym lepiej. Maksymalistyczna choinka to uciecha dla dzieci i dorosłych: radosny szał dekorowania bez żadnych ograniczeń. 

co na choinkę
jak ubrać choinkę

6. Co zawiesić na choince? Skandynawski minimalizm 

Tak to zwykle bywa, że gdy rozwija się jeden trend, niemal natychmiast pojawia się również dla niego jakaś przeciwwaga. I tak jak modne będą choinki w stylu maksymalistycznym, tak samo na topie będą drzewka, na których nie pojawi się nic poza lampkami. Modę na choinki przystrojone jedynie w drobne lampki zawdzięczamy Skandynawom. Chodzi tu przede wszystkim o ukłon w stronę przyrody, o wyeksponowanie naturalnego piękna i koloru drzewka. 

minimalistyczna choinka

6. Jaka choinka na Święta? Cyfrowa rewolucja 

W ubiegłym roku modne były tzw. choinki-nie-choinki, czyli imitowanie kształtu drzewka przy pomocy umocowanych na ścianie lampek lub łańcuchów, wyklejek, deseczek i innych podobnych rozwiązań. Ten trend z nami pozostaje, ale przybiera bardziej nowoczesną formę. Producenci prześcigają się obecnie w przeróżnych cyfrowych pomysłach. W sklepach znajdziemy np. różne rzutniki, iluminacje, lampki czy neony LED, którymi możemy dowolnie sterować  – zmieniać kolory lub animacje – przy pomocy smartfona. 

lampki choinkowe
neony świąteczne

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: