Jak powitać sztukę w swoim domu? Poznaj aranżacje inspirowane malarstwem!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak współcześnie wyglądałoby mieszkanie wielkich artystów? A może sami chcielibyście stworzyć aranżację, która przypominałaby styl dawnych mistrzów? Poznajcie 4 przykłady aranżacji, które warto zastosować w swoim domu!

Publikacja partnerska

Jak przemienić swoje wnętrza w tajemniczy ogród?

Francuski malarz Henri Rousseau z pewnością odnalazłby się w stylu botanicznym, gdyż artysta ten słynął z dzieł inspirowanych naturą. Często bywał on w ogrodzie botanicznym Jardin des Plantes i zoo należącym do tego samego parku – to właśnie tam szkicował palmy i egzotyczne gatunki roślin i zwierząt.
 
styl botaniczny regał i tapeta
 
Jak przedstawia się wnętrze w stylu botanicznym? Składa się ono głównie z motywów roślinnych  –  kwiaty w wielkich donicach znajdują się na parapetach i podłodze. Co więcej, wzór widoczny jest również na tapetach i obrazach. W tej aranżacji dobrze jest wybierać proste i klasyczne meble, które nie będą przytłaczać, a pozwolą roślinnym motywom wybrzmieć.
 
styl botaniczny salon

Styl industrialny rodem z przedwojennych fabryk

Ergon Schiele to austriacki malarz, który słynie z ekspresyjnej, celowo zniekształconej kreski. Dlatego jesteśmy pewni, że odnalazłby się on we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym. 
 
styl industrialny z fototapetą
 
Niezwykle ważne w stylu industrialnym są odpowiednio przygotowane ściany, w tym celu można posłużyć się fototapetą imitującą cegłę lub beton. Równie istotne są meble – warto, by przypominały one duże szafy rodem z fabryki. Jeśli zaś chodzi o dodatki, są one stonowane i zazwyczaj pełnią one funkcje dekoracyjne, a także praktyczne.
 
biuro w stylu industrialnym z metalowym krzesłem

Oszczędność formy w nowoczesnym wnętrzu

Paul Klee  był wybitnym artystą, który łączył surrealizm z kubizmem i ekspresjonizmem. Dzięki temu Klee wykształcił swój własny styl – najczęściej malował on geometryczne bryły, abstrakcyjne formy portrety. 
 
 minimalistyczna sypialnia z fototapetą
 
Twórczość Klee cechowała się minimalizmem, artysta ograniczał liczbę elementów i skupiał się jedynie na kilku kolorach. Przekładając to na aranżację wnętrza godną mistrza – minimalistyczna aranżacja w bieli przełamywana jest odrobiną koloru w postaci drewnianych mebli lub miękkich koców.
 
łazienka w stylu minimalistycznym z fototapetą

Mid-century classic, czyli wyszukana forma vintage

Holenderski malarz Mondrian stworzył serię kompozycji przypominających kratkę. Abstrakcyjne dzieła wypełnione są nasyconymi, podstawowymi barwami, które wybrzmiewają na białej bazie. Motyw ten stał się ikoną, który zdominował nie tylko wnętrza, ale również ubrania i dodatki w okresie II połowie XX wieku.
 
styl mid-century class w kuchni
 
Obecnie styl mid-century classic jest wykorzystywany do aranżacji eleganckich i prostych wnętrz, w których dominuje biel i żywe kolory, a meble wykonane są z drewna.
 
elegancki salon
 
A wy, którą aranżację chcielibyście zobaczyć w swoim domu?
 
 
Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Pixers.
wnętrza inspirowane malarstwem

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: