Dlaczego myjka ciśnieniowa jest potrzebna na twoim tarasie?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Czyszczenie schodów, podłogi na tarasie, ale również narzędzi ogrodowych, doniczek czy nawet zabawek wcale nie musi być uciążliwe. Myjka ciśnieniowa o odpowiedniej mocy z pewnością ułatwi ci dbanie o przydomowe królestwo. Sprawdź, jak działa myjka ciśnieniowa i jakie są jej zalety.   

Do czego przyda ci się myjka ciśnieniowa?

Dobrej jakości myjka ciśnieniowa przyda się do czyszczenia wszelkich powierzchni znajdujących się w pobliżu domu i nie tylko. Myjką ciśnieniową wyczyścisz np. elewację budynku z kurzu, pyłu, a nawet z mchu, który porasta trudne do wyczyszczenia zagłębiania. Ponadto myjka poradzi sobie z błotem czy gliną, którymi jest ubrudzona ścieżka lub chodnik wokół domu. Wydawało ci się, że schody i podłoga tarasu są nie do odczyszczenia? Jest duża szansa, że myjka ciśnieniowa przywróci im dawną świetność. Wysokie ciśnienie myjki pozwoli również na udrożnienie zatkanej rynny. Oprócz tego możesz za jej pomocą wyczyścić narzędzia ogrodnicze, a nawet domowe dywany czy chodniki.


 

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Woda, która płynie w rurach lub woda dostarczana z hydrofora powinna mieć ciśnienie nie mniejsze niż 0,5 bara, natomiast ciśnienie wydobywające się z myjki ciśnieniowej ma wartość od 40 do nawet 150 barów.
 

Hydrofor – urządzenie lub zestaw urządzeń, które zapewniają doprowadzenie wody o stałym ciśnieniu.

 
Myjka ciśnieniowa ma wbudowana pompę, która jest odpowiedzialna za podniesienie ciśnienia w urządzeniu. Specjalny przewód wysokociśnieniowy doprowadza wodę do pistoletu natryskowego, którym możesz nakierować wodę na czyszczoną powierzchnię. Aby dostosować czyszczenie do wybranej powierzchni, dopasuj odpowiednią końcówkę – np. gąbkę, szczotkę czy lancę natryskową.
 

 

Myjka ciśnieniowa to oszczędność czasu, wody i twojej pracy

Urządzenie to dozuje mniej wody, ale pod większym ciśnieniem niż tradycyjny wąż ogrodowy. Wysokie ciśnienie dokładnie i szybko usuwa brud bez konieczności uciążliwego szorowania. Oznacza to wydajność w pracy, a także oszczędne gospodarowanie wodą.
 

 

Myjka może pobierać wodę nie tylko z wodociągów

Myjki przeważnie są zasilane przez wodę z wodociągów – doprowadzenie wody odbywa się za pomocą zwykłego węża ogrodowego. Jednak niektóre modele mają wbudowane specjalne filtry, które pozwalają na czerpanie wody z innych zbiorników: np. ze stawu, z beczki z deszczówką czy z jeziora. Oczywiście takie filtry mają określoną moc i nie nadają się do oczyszczania bardzo mocno zabrudzonej wody.
 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inspiracjach do kuchni i łazienki, przeczytaj nasze artykuły o: baterii zlewozmywakowej z wyciąganą wylewką, kuchni w białej aranżacji, a także o małej łazience i jej aranżacji w bloku.

Optymalna myjka ciśnieniowa do domowego użytku

Myjki ciśnieniowe do domowego użytku przeważnie mają napęd elektryczny, ich wydajność mieści się w przedziale od 300 do 500 l/h a wytwarzane ciśnienie może dojść do 150 barów. Dodatkowym atutem myjek ciśnieniowych jest również to, że podgrzewają wypuszczaną wodę do temperatury od 40°C do 90°C.
 

Cena za myjkę do domowego użytku w ogrodzie lub na tarasie waha się od ok. 400 zł do 2000 zł.

Zalety korzystania z myjki ciśnieniowej w ogrodzie i na trasie

Ogród i taras mają wiele powierzchni, które trzeba porządnie umyć albo wyczyścić. Mowa tutaj nie tylko o równej płaszczyźnie podłogi, chodnika czy podjazdu, ale również o takich, które mają wiele trudnodostępnych zakamarków. Trudne do wyszorowania mogą być meble ogrodowe, kamienne schody, które obrastają mchem i porostami, donice z ziołowego ogródka, rowerek lub inne zabawki, z których korzysta twoje dziecko. Wszystko to bez wysiłku, szorowania, schylania się wyczyścisz myjką ciśnieniową.
 

 
 

Akcesoria do myjki ciśnieniowej

Akcesoria do myjki ciśnieniowej możesz dobrać ze względu na indywidualne zapotrzebowanie. Większość modeli ma możliwość dokupienia kompatybilnych akcesoriów bez obowiązku kupowania ich od razu w zestawie z całym urządzeniem. Myjka ciśnieniowa może być wyposażona w wyłącznik termiczny, który kontroluje ciepłotę wody, może mieć również kółka ułatwiające przemieszczenie, odczepiany kanister na detergent, zwijacz węża czy teleskopowy uchwyt. Dodatkowo możesz kupić różne lance, która odpowiadają za wytwarzanie mocnej piany z detergentu, przedłużkę do lancy, która przyda się do czyszczenia wysokich ścian lub trudno dostępnych powierzchni.
 

Poznaj również inne nasze ogrodowe poradniki! Mówimy m.in. o tym, czym jest chobotek i jak go hodować, omawiamy również pomysły na skalniak i ozdoby z opon!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: