4 pomysły na kwietniki z opon DIY

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Jak zrobić prosty i piękny kwietnik na działce lub w ogrodzie? Najlepiej wykorzystać to, co jest nam już niepotrzebne – stare opony! Zobacz kilka genialnie prostych pomysłów!

W garażu zalegają ci zużyte, stare opony? Daj im drugie życie! A jeśli nie masz takich pod ręką, rozejrzyj się czy w pobliżu nie ma np. złomowiska starych samochodów, gdzie możesz dostać opony za grosze. Do większości projektów nadadzą się opony w dowolnym stanie zużycia, o ile tylko nie są pęknięte.
 
wiszacy_kwietnik_z_opony
 

Wiszący kwietnik z opony idealny na balkon

To jeden z najprostszych sposobów na kwietnik z opony. Wystarczy tylko trochę farby w sprayu, ziemi i kilka ruchów wiertarką, aby stworzyć piękną wiszącą ozdobę. Kwietnik z opony można zawiesić na drzewie w ogrodzie lub na balkonie. Szczególnie pięknie wygląda z roślinami o zwisających pędach, np. z intensywnie różowymi sufriniami.
Pełen tutorial znajdziesz na stronie DIY ShowOff.

stojaca_rabatka_z_opony

Stojąca rabatka w skandynawskim stylu

Stojący kwietnik na drewnianych nóżkach, z opony owiniętej sznurkiem, wymaga trochę więcej umiejętności i obycia w pracy z drewnem, ale efekt jest zniewalający. W wersji prostszej, można pominąć nóżki i sznurkową rabatkę położyć bezpośrednio na podłodze tarasu. W takiej ozdobie można hodować dowolne rośliny, ale szczególnie pięknie wyglądają niski, gęste kwiaty, np. bratki.
Pełen tutorial znajdziesz na stronie Addicted2DIY.

donica_kwiat_z_opony

Donica z opony, która wygląda jak… kwiat

To pomysł tak prosty, że do jego wykonania potrzebujesz tylko porządnego noża i farby. Kilkoma cięciami stworzysz piękną donicę, która na pierwszy rzut oka zupełnie nie przypomina starej opony. Jeśli uszczelnisz dno, na przykład za pomocą folii, możesz z powodzeniem postawić ją na balkonie lub tarasie, a przy odrobinie inwencji i zabawy ze sznurkiem, nawet powiesić!
Pełen tutorial znajdziesz na stronie Pink Hammers & Sippy Cups.

oczko_wodne_z_opony

Oczko wodne z dużej opony

Idealnie okrągłe oczko wodne w ogrodzie? To proste! Im większą znajdziesz oponę, tym większe będzie oczko, więc warto rozejrzeć się za takimi, które pochodzą z ciężarówek lub traktorów. Do wykonania takiej ozdoby ogrodu nie potrzeba wiele – liczy się kreatywność, a połączona ze skalniakiem, prezentuje się rewelacyjnie.
Zbiór różnych pomysłów i tutoriali na oczka z opon znajdziesz na stonie The Whoot.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2021-08-21 08:47:47
Maria
przepiękne tylko jaką farbę użyć na opony
2021-08-21 11:14:48
Maciej Wiśniewski
Dziękujemy za komentarz. Opony można pomalować farbą akrylową do użytku zewnętrznego, farbą olejną lub specjalną farbą do gumy. Pozdrawiamy.