Higiena w łazience to nie tylko sprzątanie i kostka toaletowa

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

Artykuł pod patronatem

Utrzymanie higieny w łazience już dawno przestało ograniczać się do sobotniego sprzątania i zawieszenia kostki na muszli toalety. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają zadbać o jej czystość w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był możliwy! Sprawdź najnowsze rozwiązania, które pozwolą utrzymać czystość w twojej łazience!

Środki czyszczące to podstawa!

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnorodnych środków. Jak spośród takiego bogactwa wybrać te najlepsze? Po pierwsze, trzeba wiedzieć, jakie składniki są rzeczywiście potrzebne. Jedne substancje świetnie radzą sobie z kamieniem, drugie mają działanie antybakteryjne, a jeszcze inne doskonale wyczyszczą brudne fugi. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie informacji o tym, co działa najlepiej na różne rodzaje zabrudzeń – przykładowo Taka wiedza pozwoli wybrać najskuteczniejsze i najbardziej uniwersalne preparaty.
Po drugie, ekologia. Wybór bezpiecznych dla ludzi i środowiska naturalnego środków czyszczących jest coraz większy. Dobrze więc zwrócić uwagę nie tylko na pożądane substancje, ale też na te, które są całkowicie zbędne – i zacząć ich unikać. Czego powinniśmy się wystrzegać?

  • amoniaku – może on podrażniać skórę, oczy oraz płuca,
  • soli trisodowej – ma dzialanie karcenogenne,
  • pyłu glinowego – w przypadku dostania się do płuc ma działanie karcenogenne,
  • sody kaustycznej – podrażnia śluzówkę, a przy dłuższej ekspozycji może prowadzić do poważniejszych urazów,
  • triklosanu – podrażnia skórę i oczy, zaburza działanie hormonów,
  • fosforany – ich duże natężenie prowadzi do zarastania zbiorników wodnych glonami.

Po trzecie, czasem najlepiej postawić na proste rozwiązania. Produkty, które można znaleźć w kuchni – ocet, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona – łatwo zmienić w środki czyszczące o szerokim spektrum zastosowań.

łazienka z wanną

Armatura, którą łatwo umyć

Projektując wymarzoną łazienkę, wiele osób kieruje się wyłącznie gustem. Niestety, takie podejście często mści się po dłuższym czasie korzystania z pomieszczenia. Wtedy okazuje się, że dotarcie szczotką do zakamarków toalety jest niemożliwe, przywrócenie bieli fugom graniczy z cudem, a fikuśną baterię trudno oczyścić z kamienia.

Wszelkiego rodzaju brud sprzyja namnażaniu się bakterii, dlatego podczas urządzania łazienki, poza względami estetycznymi, dobrze kierować się również poziomem trudności czyszczenia poszczególnych elementów.
umywalka łazienkowa

Muszla bez kołnierza, czyli jaka?

Toalety z muszlami bez kołnierzy ułatwiają dostęp do całej jej powierzchni. Ich budowa pozwala na dokładne wyczyszczenie misy – łącznie z miejscami, których nie widać. Takie rozwiązanie skutecznie ogranicza rozwój drobnoustrojów.

Modele dostępne w kolekcji GROHE Euro Ceramic spełniają te wymagania. Co więcej, charakteryzuje je elegancki design, który świetnie komponuje się z łazienkami urządzonymi w dowolnych stylach.

Wypinana deska – co warto o niej wiedzieć?

Kolejnym udogodnieniem w jest możliwość wypięcia deski. Specjalnie zaprojektowane zaczepy pozwalają na szybkie odłączenie deski z pokrywą od ceramiki oraz powtórne jej zamontowanie bez użycia narzędzi.

grohe ceramics deski sedesowe

Deski sedesowe z kolekcji GROHE Bau Ceramic czy GROHE Cube Ceramic można wypiąć jednym ruchem ręki. Czyszczenie trudno dostępnych miejsc przestaje być mozolną czynnością i ogranicza się jedynie do szybkiego przetarcia powierzchni szmatką z detergentem.

Prysznic bez brodzika – jakie są jego zalety?

Prysznice bez brodzika pasują do każdego wnętrza i są niezwykle łatwe w sprzątaniu. Zmycie podłogi mopem i umycie szyb jest o wiele łatwiejsze, niż próby dostania się do każdego kąta kabiny prysznicowej.

deszczownica grohe

Proste modele umywalek i baterii

Na rynku nie brakuje wymyślnych umywalek oraz zdobionych baterii. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiego modelu trzeba zwrócić uwagę na to, ile wysiłku będzie wymagało ich umycie. Często trafniejszym rozwiązaniem będzie wybór prostych, minimalistycznych form, które są równie eleganckie, a przy tym dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości.

umywalka z szafką

Powłoki do zadań specjalnych

Obecnie ceramika sanitarna i armatura to dużo więcej niż porcelana i stal. To także zaawansowane technologie zastosowane w powłokach, które dbają o ich higienę i piękny wygląd. Jednym z liderów w tej dziedzinie jest firma GROHE, która stale wprowadza na rynek nowe rozwiązania – także takie, które mają ułatwić utrzymanie idealnej czystości.

GROHE StarLight

Nakładanie powłoki z chromu to standardowa metoda wykańczania armatury, stosowana przez wielu producentów. Dzięki wyjątkowej technologii GROHE StarLight udało się stworzyć udoskonaloną wersję tego klasycznego rozwiązania. Powłoka GROHE StarLight zapewnia armaturze długotrwały połysk i 10 razy większą odporność na zarysowania. To gwarancja nieskazitelnego blasku, odpornego na odbarwienia i zmatowienie, a także łatwego czyszczenia pokrytych nią baterii.

wanna odporna na zarysowania

GROHE PureGuard

Opracowana przez specjalistów GROHE technologia GROHE PureGuard sprawia, że ceramika sanitarna jest bezpieczna jak nigdy dotąd. Wszystko dzięki antybakteryjnej powłoce, która wykorzystuje niezwykle trwałe jony srebra ograniczające rozwój 99,9% drobnoustrojów. Co więcej, jej gładka, nieprzywieralna powierzchnia uniemożliwia przyleganie nieczystości i osadzanie się kamienia.

Nowe technologie w służbie czystej łazienki

Innowacje w łazience nie kończą się jednak na powłokach. Na rynku dostępne są rewolucyjne rozwiązania, które wynoszą higienę na nieznany dotąd poziom. Znacie niektóre z nich ze swojego domu?

GROHE Sensia Arena

Jednym z nich toaleta myjąca GROHE Sensia Arena. Nie od dziś wiadomo, że mycie jest dużo bardziej higieniczne od podcierania papierem. GROHE Sensia Arena została wyposażona w szereg funkcji myjących oraz opcję osuszania, by zapewnić najwyższy poziom higieny miejsc intymnych.

czarna łazienka z toaletą myjącą

To jednak nie wszystko! Wiedząc, jak ważne jest utrzymanie w czystości łazienki, a zwłaszcza toalety, GROHE Sensia Arena wprowadza spore zmiany również na tym polu. Bezkompromisową czystość zapewniają powłoki – hydrofilowa GROHE AguaCeramic i antybakteryjna GROHE HyperClean. Co więcej, technologia Triple Vortex gwarantuje, że woda starannie usuwa najdrobniejsze cząsteczki brudu z każdego zakamarka misy, a wykorzystanie najwyższej jakości certyfikowanych materiałów daje 100-procentowe bezpieczeństwo użytkowania.

Baterie elektroniczne

Najbardziej zagorzali miłośnicy porządku z pewnością zainteresują się kolejną propozycją, którą są baterie uruchamiane na podczerwień. Bezdotykowa baterie to maksymalna higiena dla najbardziej wymagających. Zmniejszają ryzyko przenoszenia zarazków, dlatego tak chętnie wykorzystywane są w przedsiębiorstwach produkujących żywność oraz placówkach medycznych.

kran w łazience
nowoczesna bateria elektroniczna

Baterie elektroniczne GROHE umożliwiają również przeprowadzenie dezynfekcji termicznej rur doprowadzających wodę i armatury, aby pozbyć się zalegających w nich zanieczyszczeń biologicznych. Dezynfekcja odbywa się z wykorzystaniem wody o temperaturze 70°C, która unieszkodliwia większość potencjalnych czynników chorobotwórczych.

Utrzymanie higieny w łazience wcale nie jest trudne, jeśli wiadomo, jak się za to zabrać. Na szczęście dysponujemy szerokim wachlarzem rozwiązań, które ułatwiają to zadanie – począwszy od takiej podstawy, jak właściwie dobrane środki czyszczące, przez sprytne rozwiązania na polu designu, a na innowacyjnych technologiach kończąc. Wybierając wysokiej jakości produkty można z łatwością uczynić łazienkę miejscem czystym i bezpiecznym – także dla użytkowników o wyjątkowych potrzebach.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: