Inteligentny dom, który myśli, mówi i słucha? Żaden problem!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Wyobraź sobie, że mieszkasz w domu całkowicie dopasowanym do twoich potrzeb. Domu, w którym czasami wystarczy szepnąć jedno słowo, aby dostać to, czego właśnie potrzebujesz… Brzmi nieźle, prawda? Jeżeli w życiu cenisz sobie wygodę i zawsze stawiasz na najlepsze oraz najnowocześniejsze spośród dostępnych rozwiązań, zdecydowanie powinieneś zainteresować się ideą inteligentnego domu. Ideą stworzoną z myślą o ludziach właśnie takich, jak ty!

Przyszłość na wyciągnięcie ręki

Jeszcze niedawno idea inteligentnego domu mogła wydawać się czymś całkowicie abstrakcyjnym i futurystycznym. Dzisiaj, ułatwiające życie, nowoczesne rozwiązania znajdują się już na wyciągnięcie twojej ręki. Zastanawiasz się nad tym, czym właściwie jest inteligentny dom? Odpowiedź jest prosta, pod pojęciem inteligentnego domu kryje się odważna koncepcja połączenia obecnych w niemal każdym domu urządzeń i funkcjonalności w łatwy do sterowania, zintegrowany system. A co to oznacza w praktyce? Cóż, liczba podłączonych do systemu instalacji, jak również zakres ich funkcji i sposób sterowania, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Przyszłość nie tylko znajduje się więc na wyciągnięcie ręki, ale też dostosowuje się do twoich potrzeb… To clue stojące za ideą inteligentnego domu.

inteligentny dom sterowany przy pomocy tableta

Dom inteligentny… czyli jaki?

Jak już ustaliliśmy, inteligentny dom to budynek ze zintegrowaną instalacją, która pozwala na sterowanie różnymi urządzeniami domowymi oraz układami. System można zainstalować zarówno w trakcie budowy domu lub remontu generalnego, jak również, dzięki najnowszym zdobyczom techniki, w ograniczonym zakresie wdrożyć go… dosłownie w każdej chwili. Wszystko dzięki temu, że inteligentne instalacje są z definicji bezprzewodowe i umożliwiają zdalny dostęp do urządzeń. Możesz sterować nimi za pomocą pilota, smartfona czy tabletu, co daje ci niemal całkowitą kontrolę nad twoim domem.

Nad czym konkretnie? Technologia inteligentnego domu umożliwia m.in. zarządzanie elektrycznością, ogrzewaniem, systemami alarmowymi i roletami. Inteligentny dom, na twoje życzenie, może też puścić muzykę lub wyłączyć piekarnik, o którym zapomniałeś wychodząc na miasto. A także wiele, wiele więcej… Co istotne, sam decydujesz o tym, co “podepniesz” pod instalację. Możesz zarówno postawić na gotowy zestaw – złożony np. z kilku kamer, czujnika ruchu i stacji kontrolnej, jak i pojedyncze urządzenia.

inteligentny dom sterowanie klimatyzacji

Odmień swoje codzienne zwyczaje!

Decydując się na montaż systemu umożliwiającego inteligentne zarządzanie twoim domem, wybierasz nową jakość życia. Brzmi jak przesada? W takim razie wyobraź sobie, że już nigdy więcej nie będziesz musiał zastanawiać się nad tym, czy wychodząc z domu nie zostawiłeś zapalonych świateł – zrobi to za ciebie inteligentny dom. Albo, że na oczach twoich gości, za pomocą krótkiej komendy głosowej, uruchamiasz kominek i puszczasz muzykę. Z inteligentnym domem wszystko staje się prostsze, wygodniejsze i bardziej efektowne. A także dużo bezpieczniejsze. Instalacje smart pozwalają na wymianę informacji pomiędzy wszystkimi podłączonymi do nich urządzeniami, dzięki czemu system może odpowiednio reagować na niebezpieczeństwa, wszczynając odpowiednie procedury zabezpieczające lub alarmowe. Dotyczy to nie tylko nieproszonych gości, ale też sytuacji o wiele bardziej prozaicznych, jak na przykład zalanie mieszkania…

smart dom o czym pamiętać

Żyj nowocześnie… i bezpiecznie!

Kto nigdy nie zalał mieszkania niech pierwszy rzuci kamieniem! Sprzęty gospodarstwa domowego bywają niestety zawodne i niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z niesforną pralką, która wylała podczas prania. A może zdarzyło ci się kiedyś odkręcić wodę w wannie i… bez reszty oddać się innym zajęciom, całkowicie zapominając o szykowanej kąpieli? W każdej z tych sytuacji pomocne okażą się rozwiązania smart home – takie jak GROHE Sense – które zawczasu ostrzegą cię o niebezpieczeństwie, minimalizując ryzyko zniszczeń i problemów. Inteligentny czujnik wody GROHE Sense reaguje na obecność wody tam, gdzie nie powinno jej być. Wystarczy, że zainstalujesz go w miejscach potencjalnie zagrożonych zalaniem, a ostrzeże cię zanim sam zauważysz wyciek. Wyjście na miasto? Nie ma problemu, GROHE Sense może wysłać powiadomienie na twój telefon z zainstalowaną aplikacją GROHE Ondus. Dodatkowo, to inteligentne urządzenie potrafi wykrywać temperaturę i sprawdzać poziom wilgotności w pomieszczeniu, przesyłając ci powiadomienia, gdy osiągnięty zostanie ustawiony przez ciebie próg krytyczny. Dzięki temu zawsze będziesz czuł, że w pełni kontrolujesz to, co dzieje się w twoim domu.

grohe smart control

Dom, który zadba o Twój komfort.

Instalacja w domu inteligentnych urządzeń, znacząco podniesie twój komfort życia:

  • światła w ogrodzie same zapalą się, gdy zapadnie zmierzch,
  • telewizor wyłączy się, jeśli nikt nie będzie go oglądał,
  • temperatura pomieszczenia dostosuje się do twoich preferencji.

Ale to nie wszystko, technologiczna rewolucja jest możliwa także w twojej toalecie! Inteligentna toaleta myjąca GROHE Sensia Arena pozwoli ci odkryć, czym jest prawdziwa wygoda i higiena idealnie dopasowana do twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, będziesz mógł:

  • samodzielnie wybrać i precyzyjnie kontrolować strumień myjącej wody,
  • włączyć funkcję suszenia i regulować temperaturę strumienia powietrza,
  • ustawić automatyczne spłukiwanie przed i po użyciu.

Toaleta GROHE Sensia Arena została również wyposażona w innowacyjne funkcje takie jak:

  • podświetlenie nocne,
  • absorpcja zapachów,
  • automatyczne zamykanie deski.

No dobrze, brzmi imponująco, ale zastanawiasz się gdzie w tym wszystkim smart? Urządzanie możesz kontrolować za pomocą aplikacji na swoim smartfonie, a także z łatwością zapisać preferowane przez ciebie ustawienia. Wszystko po to, aby jak najbardziej podnieść twoje poczucie komfortu.

 pilot do toalety myjącej grohe
grohe sensie arena

Mieszkaj inteligentnie!

Podane przykłady inteligentnych instalacji to zaledwie czubek góry lodowej. Ciągły rozwój nowych technologii sprawia, że do twojej dyspozycji wciąż oddawane są nowe rozwiązania, dzięki czemu twój inteligentny dom może być jeszcze inteligentniejszy… Pamiętaj, że wybór gotowego zestawu urządzeń smart to nie jedyny możliwy scenariusz. Równie dobrze możesz sam zdecydować o tym, jakie urządzenia zainstalujesz, a następnie zgodnie z potrzebami dołączać kolejne, rozbudowując je samodzielnie w wielofunkcyjną instalację. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że będziesz mieszkał inteligentnie – w nowoczesnym domu perfekcyjnie dopasowanym do twoich potrzeb i wymogów, co do standardu życia.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Skomentuj artykuł:

Podobne w tej kategorii:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)