Gazowana, wrząca, a może zimna? Woda z kranu, jakiej potrzebujesz

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Woda pokrywa ponad 70% powierzchni Ziemi, ale tylko mniej niż 1% nadaje się do spożycia czy wykorzystania w wodociągach, które dostarczają ją do domów i mieszkań. 

Mimo że ten 1% to niewielki odsetek całej wody świata, dzięki nowatorskim rozwiązaniom możemy dostosować go do wszystkich naszych potrzeb. Możemy ją nie tylko chłodzić i podgrzewać, ale też zmienić ją w smakowitą wodę pitną, gazowaną, a nawet we wrzątek. Doceńmy, ile możliwości daje nam najcenniejszy zasób naszej planety!

Woda z wodociągów i jej niedoceniane możliwości

Wrzątek z kranu

Niepozorna, zwykła woda z wodociągów ma wiele zastosowań. Nadaje się do gotowania i sprzątania, podlewamy nią rośliny i bierzemy w niej kąpiel. A jeśli nie przeszkadza nam jej specyficzny posmak, możemy ją nawet pić bezpośrednio z kranu.

Aby móc korzystać z niej wygodnie, w sposób dostosowany do naszych potrzeb, należy wybrać odpowiednią baterię. Dostępne dziś propozycje charakteryzują się mnóstwem przydatnych funkcji — od perlatora po wyciąganą wylewkę czy wybór rodzaju strumienia.

W kuchni, gdzie liczy się szybkie napełnianie naczyń i skuteczne mycie ubrudzonych ziemią warzyw, dobrze zainstalować model z wyciąganą wylewką i strumieniem prysznicowym — np. GROHE K7. Tę podstawowa funkcjonalność można rozszerzyć, wybierając jeden z nowoczesnych wariantów armatury kuchennej, wyposażonych w system dotykowego uruchamiania wody lub profesjonalną sprężynową wylewkę. Ilość dostępnych na rynku rozwiązań jest na tyle duża, że każdy z pewnością znajdzie baterię, która spełnia jego oczekiwania.

Pyszna i czysta woda filtrowana prosto z kranu

Woda do picia z kranu

Sklepowa woda źródlana — w odróżnieniu od mineralnej — nie odbiega jakością od wody, którą mamy w kranie. To w zasadzie ta sama woda, bo ok. 40% wody butelkowanej produkuje się właśnie z miejskich ujęć wody kranowej. Dlaczego więc mamy płacić za plastikowe opakowanie, a później jeszcze za wywóz plastikowych opadów?

Co więcej, woda w plastiku, oprócz większej ilości odpadów, generuje koszty, dlatego dużo lepiej zapewnić sobie własne źródło filtrowanej wody pitnej. Ekonomicznym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest bateria filtrująca. W przeciwieństwie do dzbanka filtrującego nie wymaga tak częstej zmiany filtra i nie zajmuje dodatkowego miejsca na blacie.

Dzięki takiej baterii, jak GROHE Blue Pure, mamy stały dostęp do pysznej, czystej wody prosto z kranu — idealnej do picia czy gotowania. Dostępna jest ona w wersji Mono, która dostarcza wyłącznie wodę filtrowaną oraz Duo, która daje również możliwość czerpania także wody zwykłej przy użyciu oddzielnego, dedykowanego uchwytu.

Czy woda idealna do picia może kryć się w baterii kuchennej?

Nie piję wody z kranu, bo wolę gazowaną ten argument już dawno stracił swoją moc. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom możemy cieszyć się dokładnie taką wodą, jaką lubimy — filtrowaną, gazowaną i idealnie schłodzoną — prosto z kuchennej baterii. Mając ją zawsze w zasięgu ręki, dużo łatwiej zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, bez konieczności przynoszenia ze sklepu ciężkich zgrzewek.

woda gazowana z kranu

Takie możliwości zapewnia innowacyjny system GROHE Blue Home, wyposażony w chłodziarkę i saturator montowane pod blatem kuchennym. Dostępny jest w kilku wersjach – od modeli pozwalających na czerpanie tylko wody pitnej w 3 stopniach  nasycenia CO2, po warianty wyposażone w wyciąganą wylewkę i oferujące dostęp także do wody zmieszanej.

Rozwiązanie dla wymagających — wrzątek bez czekania

Po powrocie z zimowego spaceru każda minuta czekania na herbatę zdaje się być wiecznością. Na szczęście bateria kuchenna może zastąpić nie tylko wodę butelkowaną, ale też czajnik. Z tą różnicą, że jest od niego nieporównywalnie szybsza. To rozwiązanie, które powinien rozważyć każdy, kto dużo gotuje lub zwyczajnie nie lubi czekać.

wrzątek prosto z kranu

Co zmienia się po zainstalowaniu w kuchni baterii, która dostarcza wrzątek na zawołanie?

  • Skraca się czas gotowania takich produktów, jak makarony, kasze i warzywa.
  • W końcu można zaparzyć gorące napoje dla całej rodziny jednocześnie.
  • Można błyskawicznie wyparzyć butelki i zabawki dla dzieci… 
  • …i w mgnieniu oka usunąć z naczyń trudne, tłuste plamy. 

Co istotne, system pozwalający czerpać wrzątek jest niemal niewidoczny, ponieważ jego główna część – tytanowy bojler, przeznaczony jest do montażu w szafce pod zlewem. Dzięki temu, przestrzeń blatu kuchennego staje się bardziej uporządkowana.

Przechowywanie podgrzanej wody w bojlerze pozwala nie tylko wygodnie korzystać z wrzątku — skutkuje również zauważalnymi oszczędnościami. Woda jest podgrzewana raz, a zachowanie jej temperatury wiąże się z niewielkimi stratami energii – wszystko dzięki izolowanym ściankom i wysokiemu ciśnieniu utrzymywanemu wewnątrz pojemnika.

Co więcej, system GROHE Red jest dostępny w 2 wariantach pojemności bojlera – 4 i 8 litrowym oraz w 2 wersjach – Mono oraz Duo. Pierwszy posłuży tylko do czerpania wrzątku, przy pomocy drugiego można również korzystać z wody zmieszanej. 

Dostępne dziś rozwiązania i systemy do korzystania z wody w domu dają całkowitą niezależność, komfort użytkowania i wymierne oszczędności. Dzięki nim możemy zapomnieć o butelkowanej wodzie, a szpecący kuchnię czajnik schować głęboko w szafie. Z baterii kuchennej może popłynąć woda filtrowana, gazowana, idealnie schłodzona lub wręcz przeciwnie — podgrzana do 100°C. Taka, jakiej akurat potrzebujesz.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: