[Recenzja] Kuchnie – Album Könneman

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Kolejny już raz mieliśmy przyjemność zetknąć się z albumem od firmy Jacobsony – tym razem zabieramy się za Kuchnie. Wydawnictwo Könneman znów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o treść i fotografie prezentowanych aranżacji!

Publikacja partnerska

Dlaczego tym razem sięgamy po kuchnie?

Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Podobnego zdania są autorzy albumu Kitchens, który w całości poświęcony jest właśnie tej części mieszkania. Już we wstępie do albumu jego autorzy starają się nas przekonać, abyśmy nie traktowali kuchni po macoszemu i poświęcili jej odpowiednią ilość czasu oraz uwagi. Kuchnia, oprócz bycia częstym miejscem spotkań towarzyskich, bywa również łącznikiem pomiędzy innymi pomieszczeniami, przez co staje się miejscem mającym wpływ na wszystkie inne przestrzenie domu. Jeśli chcecie świadomie i uważnie zaprojektować kuchnię w swoim domu lub mieszkaniu, ten album będzie dla was idealnym źródłem wiedzy oraz inspiracji.

Kuchnie – recenzja albumu Könneman
© koenemann.com GmbH

Inspiracje i porady w aż czterech językach!

Album Kuchnie, tak jak poprzednie wydania, które mieliśmy okazję podziwiać, czyli Patio, tarasy i ogrody na dachu oraz album z pomysłami do domu, również jest opracowany w kilku wersjach językowych. Możemy go czytać w czterech językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Taka różnorodność językowa sprawia, że niemalże każda zainteresowana albumem osoba będzie w stanie wczytać się w porady dotyczące urządzania funkcjonalnej i pięknej kuchni.

A nawet jeśli nie… już samo oglądanie tak dużej ilości przykładowych projektów i ich realizacji sprawi, że czas spędzony z tym albumem zaowocuje wieloma inspiracjami i pomysłami na własną przestrzeń.

Album Kuchnie wydawnictwa Könneman - recenzja
© koenemann.com GmbH

Nie tylko zdjęcia, ale również spora dawka wiedzy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tematem przewodnim tej edycji albumu są kuchnie. Spotkamy się więc z tematami takimi jak dobieranie mebli i dodatków, ale również – a może głównie – dowiemy się jak zaplanować przestrzeń przeznaczoną na tę część mieszkania lub domu, tak aby była ona jak najbardziej funkcjonalna.

Oprócz zdjęć aranżacji kuchni w albumie zaprezentowane są także rzuty projektów całych domów i mieszkań. Dzięki temu każdy, kto zainteresuje się danym projektem, a dopiero ma przed sobą etap planowania układu mieszkania czy domu, może się zainspirować. A ci, którzy planują jedynie remont, łatwo porównają, czy zaprezentowana kuchnia wpasuje się w ułożenie ich mieszkania lub domu.

Inspirujące pomysły na Kuchnie – recenzja albumu Könneman
© koenemann.com GmbH

W albumie znajdują się też projekty samych kuchni – na przykład wtedy, gdy w projekcie ważne jest ułożenie mebli i ich kolorystyka. Dzięki rysunkom technicznym projektu można łatwo zorientować się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w przestrzeni, którą dysponujemy.

Album Könneman - Pomysły na kuchnie
© koenemann.com GmbH

Czego tym razem nauczymy się z albumu Könneman?

Oprócz niesamowitej ilości zdjęć aranżacji kuchni, autorzy jak zwykle nie zapomnieli o garści cennych rad, które pomogą zaprojektować pomieszczenie w przedstawiony sposób lub nadać naszej istniejącej już kuchni podobny styl. To, co warto zapisać na plus w albumie Kuchnie, to skupianie się również na detalach, nie tylko na całościowym i ogólnym ujęciu projektu. W końcu to właśnie detale, ozdoby i wszystkie pozornie niewidoczne drobiazgi stanowią o ostatecznym charakterze wnętrza!

Kuchnie dla każdego – recenzja albumu Könneman
© koenemann.com GmbH

Z albumu dowiemy się więc, jakiego rodzaju oświetlenie do kuchni wybrać, aby światło tam jak najlepiej służyło nam podczas gotowania i nie męczyło wzroku. Przeczytamy, jak wybrać półki w zależności od wielkości pomieszczenia, które mamy do dyspozycji. Znajdziemy również informacje na temat tego, w jaki sposób wybierać kolory i z jakimi dodatkami je łączyć, aby kuchnia wyglądała na bardziej przestronną i harmonijną. Autorzy poruszają też temat materiałów, jakich najlepiej jest używać podczas tworzenia przestrzeni kuchennej. A to tylko niektóre z porad, jakie zafundowało nam wydawnictwo Könneman!

Jan najlepiej urządzić kuchnię – recenzja albumu Könneman
© koenemann.com GmbH

Czy polecamy? Oczywiście, że tak!

Nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco polecić zapoznanie się z tą ogromną dawką wiedzy i inspiracji. Nasza redakcja po spotkaniu z albumem i wielogodzinnym podziwianiu przedstawionych tam projektów, jest jednogłośnie zachwycona wszystkim, co tam zobaczyła! Mało tego – zaczęliśmy bardziej doceniać tę część naszych domów, a są nawet i tacy, którzy po zapoznaniu się z albumem zaplanowali już remont własnej kuchni. Oby i was najnowszy album Könneman zainspirował!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: