[Recenzja] 888 Pomysłów dla domu – Album Könneman

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut 30 września 2017

Wracamy z kolejną recenzją albumu, który dostaliśmy dzięki uprzejmości firmy Jacobsony. Tym razem coś dla każdego – 888 inspirujących pomysłów i aranżacji dla domu! Zabieramy was w podróż po setkach sposobów na lepsze wnętrza.

Publikacja partnerska

Dlaczego Könemann tak nas wciąga?

Tym, co szczególnie cieszy każdego miłośnika wnętrzarstwa, jest praktyczne podejście połączone z pięknymi aranżacjami. W końcu dom lub mieszkanie muszą być wygodne, funkcjonalne i cieszyć oko przez wiele lat. Dokładnie z tego powodu każdemu polecamy albumy wydawnictwa Könemann – to nie tylko niemalże przytłaczająca dawka zdjęć, ale też moc praktycznych wskazówek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH

888 Pomysłów dla domu – czy to wystarczy?

Czy 888 trików i porad to dużo czy mało? Naszym zdaniem wystarczająco dużo, żeby nie nudzić się przez długie godziny i mieć poczucie, że wiemy już wszystko! A co znajdziemy wewnątrz albumu?

Treści w albumie i… 8 języków!

W poprzedniej recenzji chwaliliśmy wydawnictwo Könemann za przygotowanie wielojęzycznego albumu, ale tym razem nawet my jesteśmy zaskoczeni! Książka 888 Hints for the home zawiera wprowadzenie i wskazówki w aż 8 językach świata. Większości polskich czytelników najbliższe będą angielski i niemiecki, ale znajdziemy też teksty po francusku, hiszpańsku, włosku, portugalsku, a nawet po holendersku i szwedzku.

Użycie aż tylu języków do stworzenia opisów w albumie nie oznacza jednak, że jest on przeładowany tekstami. Autorzy dobrze przemyśleli całą koncepcję porad dla domu, więc teksty są krótkie i rzeczowe – można by rzec: esencjonalne.

Każda z 888 porad dla domu to 1-2 zdania, które w prostych słowach doradzają jak dobrze urządzić wnętrze i jaki efekt lub dodatkową funkcjonalność zyskamy poprzez zastosowanie danej wskazówki.

Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH

Dla domu od A do Z, czyli nawigacja po albumie

Cały album 888 Pomysłów dla domu podzielony jest na 11 sekcji. Zaczynamy oczywiście od krótkiego wprowadzenia w ideę albumu. Jego przeczytanie sprawia, że nie tylko wiemy czego się spodziewać, ale też zyskujemy poczucie, że autorzy to ludzie tacy sami jak my – stojący przed wyzwaniem stworzenia wnętrza idealnego i chcący jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Kolejne części albumu są logicznie posegregowane w zależności od pomieszczenia lub przestrzeni, których dotyczą dane sekcje. Bez obaw – nie pominięto niczego! Zaczynając od salonu, korytarzy i przedpokojów, przez kuchnie, sypialnie dorosłych i dzieci, aż po łazienki, jadalnie, a nawet ogrody, tarasy i balkony… W albumie znajdziemy porady na każdy temat i do każdego wnętrza.

Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH
Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH

Najlepsze zdjęcia i masa inspiracji dla domu

Jedną z najciekawszych cech tego albumu wydawnictwa Könemann jest to, że nie jest zwyczajnym poradnikiem, lecz kopalnią wiedzy i inspiracji. Przez ponad 500 stron ciągną się wspomniane już, skondensowane porady, a towarzyszą im zdjęcia znakomitego fotografa – José Luisa Hausmanna.

Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH

Starannie dobrane stylizacje oraz detale pozwalają na łatwe zwizualizowanie porad, niezależnie od stylu i typu wnętrza. Na całe szczęście nie zastosowano tu zasady 1:1, czyli pojedynczego zdjęcia mającego zobrazować daną poradę, lecz zdjęć jest znacznie więcej. Na tej samej stronie zobaczymy poradę zrealizowaną w różnych stylach lub nawiązujące do prezentowanego zdjęcia detale, które mogą posłużyć za inspirację przy projektowaniu domu marzeń.

Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH

Porady na każdy temat – nawet najtrudniejszy

Same porady obejmują bardzo szeroką tematykę. Znajdziemy tu między innymi wskazówki dotyczące odpowiedniego oświetlenia, sposobów na optymalne przechowywanie w kuchni, czy nawet wieszanie obrazów! Nie zabrakło też trików na optyczne powiększenie pomieszczenia, sugestii na temat najlepszych mebli (stylistycznie i funkcjonalnie) i innych porad mieszczących się w szeroko pojętej tematyce projektowania wnętrz.

Na szczególną uwagę zasługują, naszym zdaniem, dwie ostatnie sekcje albumu:

  • Texture and Color (tłum. tekstury i kolory),
  • Deco Details (tłum. dekoracyjne detale).

Choć w całym albumie nie brakuje porad, które mogą zastosować osoby chcące jedynie odświeżyć wnętrza swojego domu lub mieszkania, to jednak właśnie w tych częściach znajdą oni najwięcej dla siebie. Sposoby na pomalowanie ciekawie ściany w kuchni czy sypialni, nietypowe płytki na podłogę, które np. ocieplą wnętrze, lecz przede wszystkim – ogromna ilość inspiracji na dodatki i dekoracje, które pozwolą zmienić wygląd każdego domu, bez dużych nakładów finansowych… To fascynaci designu i ludzie tacy jak my, którzy nie mogą przejść obojętnie obok ładnego przedmiotu codziennego użytku, docenią najbardziej.

Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH
Album Könemann 888 Pomysłów dla domu
© koenemann.com GmbH

Warto wybrać się do księgarni po ten album i z jego pomocą zaaranżować sobie piękne mieszkanie. I pewnie właśnie to będziemy robić, nim zabierzemy się za recenzję kolejnego albumu!

PS. Jeśli nie widzieliście jeszcze poprzedniego wpisu z tej serii – kliknijcie tutaj – warto!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)