Szafka na buty, czyli w co wyposażyć przedpokój?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Posiadanie wielu par butów wiąże się z dużą przyjemnością ich noszenia, ale wymaga również odpowiedniego zaplanowania przestrzeni tak, aby wszystko pozostało w ładzie i porządku. Sprawdź, jakie rozwiązania proponujemy do dużych i małych pomieszczeń. Masz schody w przedpokoju? Zobacz, jaką szafkę na buty możesz do nich wybrać!
 

Dlaczego w przedpokoju powinna znajdować się szafka na buty?

Szafka na buty to jeden z przydatniejszych mebli, które powinny znaleźć się w przedpokoju. Niewielka szafka powinna znajdować się w domu nawet wtedy, gdy możesz pozwolić sobie na oddzielną garderobę. Dlaczego? W garderobie możesz przechowywać buty, których nie używasz na co dzień. Jednak posiadanie małej szafki na buty w przedpokoju ma swoje funkcjonalne plusy! Nie dość, że dwie, trzy pary butów, z których najczęściej korzystasz zawsze będziesz mieć pod ręką, to będą one niewidoczne dla oka, czyli jest to rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne.
 

Zapoznaj się z naszymi nowościami Grohe Sensia Arena! Sprawdź również, jak urządzić mały przedpokój i czy montaż odpływu liniowego jest skomplikowany!

Masz wąski przedpokój, wybierz wąską szafkę na buty

Nie ma co się oszukiwać – w wąskim przedpokoju nie zamontujesz obszernej szafki na buty. To, co możesz zyskać na długiej i wąskiej przestrzeni, to minimalne obudowanie ścian szafkami tak, aby nie zwężać pomieszczenia jeszcze bardziej. W tym przypadku sprawdzi się postawienie wysokiej i długiej szafki na buty. Taki mebel zmieści w sobie po jednej parze butów w rzędzie, ale może być poprowadzony na długość metra lub dwóch wzdłuż ściany, przez co pomieści sporo par butów i nie zatarasuje całego przejścia.
 

 

Przedpokój na planie kwadratu daje wiele możliwości aranżacyjnych

Przedpokój, który opiera się na planie kwadratu wcale nie musi mieć dużego metrażu, aby był funkcjonalny. Przekonał się o tym zapewne każdy, kto próbował zagospodarować takie same metraże przestrzeni, ale pierwszy opisany na prostokącie, a drugi na kwadracie. Ten drugi zdecydowanie łatwiej dobrze zaplanować i umeblować. W przypadku przedpokoju mamy do dyspozycji narożne szafki na buty, szafki na buty z siedziskami czy regały z wysuwanymi koszami.
 

 

Schody mogą pomóc w sprytnej aranżacji przedpokoju

Schody w przedpokoju mogą – wbrew pozorom – ułatwić aranżację przestrzeni w tym pomieszczeniu. Jeśli planujesz budowę domu i chcesz postawić schody, to wykorzystaj przestrzeń pod nimi na zaaranżowanie funkcjonalnej i bardzo praktycznej szafki na buty.
 

 
Takie rozwiązanie sprawdzi się przy większości schodów, z wyłączeniem schodów kręconych lub takich, przy których zabudowanie przestrzeni podschodowej zaciemni lub zniekształci wnętrze.

Więcej o tym, jak wybrać schody do domu przeczytasz w naszym artykule.

Szafkę na buty pod schodami możesz zamontować wtedy, gdy jeden bok pod schodami jest wolny. Jeśli schody zabudowane są z dwóch stron ścianą, to rozwiązaniem do rozważenia będą szuflady pod stopniami, które bardzo dobrze sprawdzą się w roli szafki na buty.
 

 
Schody możesz wykorzystać również w ten sposób, że szafkę na buty i inne praktyczne schowki postawisz na stopniach. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy szerokich schodach, pod którymi nie da się już zamontować żadnej szafki.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: