Bateria kuchenna z kilkoma strumieniami wody – co warto wiedzieć?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut 23 grudnia 2022

Bateria w kuchni to dużo więcej niż tylko kolejne źródło wody. To narzędzie pracy, bez którego niemożliwe jest przygotowanie posiłku ani posprzątanie po gotowaniu. A że lepiej pracować sprytnie niż ciężko, warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które ułatwią codzienne, kuchenne wyzwania.

Takim rozwiązaniem jest wylewka do baterii kuchennej z kilkoma strumieniami. Jakie strumienie są w ogóle do wyboru? Do czego mogą się przydać? Czy warto w nie zainwestować? Gdy skończysz czytać ten artykuł, będziesz już wszystko wiedzieć!

Bateria kuchenna GROHE

Perlator do baterii kuchennej — standardowy must-have

Najpopularniejszy strumień, który obsługuje każda wylewka do baterii kuchennej. Charakteryzuje go przede wszystkim uniwersalność. Optymalny przepływ o średnim ciśnieniu wody jest wystarczający do zmywania naczyń, płukania warzyw i owoców czy napełniania garnków.

Co istotne perlator do baterii kuchennej nie pełni funkcji ogranicznika przepływu, ponieważ utrudniałby tym samym pracę w kuchni. Zbyt napowietrzony strumień zawierałby za mało wody, aby szybko napełnić czajnik czy garnek. Perlator sprawia jednak, że strumień jest zwarty i nie pryska na boki.

Ten klasyczny rodzaj strumienia jest dostępny w każdej baterii kuchennej — tak w modelach tradycyjnych, jak w tych z wyciąganą wylewką.

Bateria kuchenna GROHE

Wyciągana wylewka ze strumieniem prysznicowym — pokochasz ją od razu 

Słuchawka prysznicowa ma zastosowanie nie tylko w łazience. Wyciągana wylewka do baterii kuchennej może być wyposażona w strumień prysznicowy, jako uzupełnienie standardowych funkcji. Wiemy, że kto raz będzie mieć do czynienia z wyciąganą wylewką w kuchni, ten nie będzie już potrafił wyobrazić sobie gotowania bez niej.

Jak działa perlator prysznicowy? Standardowy strumień zostaje rozdzielony na kilka mniejszych za pomocą dysz umieszczonych na końcu wylewki. Dzięki temu można uzyskać większe ciśnienie, przydatne do usuwania zaschniętych plam czy resztek jedzenia. Rozproszony strumień świetnie sprawdza się także podczas mycia warzyw i owoców, a nawet samego zlewu, ponieważ obejmuje większą powierzchnię niż strumień tradycyjny.

Oczywiście ten rodzaj strumienia to tylko opcja, a nie jedyny dostępny wariant w baterii. Strumień prysznicowy uruchamia się wtedy, gdy jest potrzebny. Najczęściej włącza się go za pomocą przycisku umieszczonego na wyciąganej końcówce wylewki i nie trzeba go intencjonalnie wyłączać — po odłożeniu jej na miejsce, przełącznik samoczynnie wraca do opcji podstawowej, czyli do strumienia peraltora. Co więcej, strumień prysznicowy w baterii kuchennej można włączać i wyłączać w dowolnym momencie podczas korzystania z wylewki.

Ten rodzaj strumienia występuje wyłącznie w wylewkach z wyciąganą końcówką. Zwykle końcówka ta jest poszerzona, aby zmieścić wewnątrz dysze natryskowe. W wybranych modelach wylewka przypomina kształtem prysznic ręczny.

Bateria kuchenna z wodnym ostrzem — mistrz czyszczenia

Ostrze wodne to wciąż mało popularne rozwiązanie. Szkoda, bo jest bardzo praktyczne!

Końcówka do baterii kuchennej wyposażona w ostrze wodne jest niezawodną pomocą w czyszczeniu i sprzątaniu. Silny strumień odrywa zaschnięte resztki, usuwa brud z warzyw i skutecznie wypłukuje tłuste zabrudzenia. Dzięki niemu raz na zawsze zapomnisz o gąbeczkach kuchennych, które po jednym myciu są tak brudne, że nadają się do wyrzucenia.

Dlaczego ostrze wodne jest tak skuteczne? Stoi za nim specjalna konstrukcja wylewki, która tworzy cienki i długi strumień pod wysokim ciśnieniem. Wylewka wyrzuca wodę z dużą siłą, ale jednocześnie redukuje jej zużycie nawet o 70%. Tak powstaje precyzyjny i mocny strumień, który zwalcza nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Ostrze wodne znajduje się w bateriach kuchennych z wyciąganą wylewką, jako trzeci wariant uzupełniający perlator i strumień prysznicowy.

GROHE

430.98 zł

GROHE QuickFix Start – jednouchwytowa bateria kuchenna
GROHE

977.36 zł

GROHE Minta – jednouchwytowa bateria kuchenna
GROHE

1354.10 zł

GROHE Zedra – jednouchwytowa bateria kuchenna

Obracana w zakresie 140° wylewka z jednym strumieniem wody

Obracana w zakresie 360° wylewka z 2 strumieniami wody

Pełna swoboda obsługi dzięki wylewce obracanej w zakresie 360°

Płynna obsługa przez lata dzięki ceramicznej głowicy GROHE SilkMove

Płynna obsługa przez lata dzięki ceramicznej głowicy GROHE SilkMove

 

Funkcja „Stop” pozwalająca na zatrzymanie przepływu w dowolnym momenc

Odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu warstwa  chromu GROHE Long-life Shine

Odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu warstwa  chromu GROHE Long-life Shine

GROHE Magnetic Docking –  łatwe i precyzyjne dokowanie wyciąganej wylewki do pozycji wyjściowe

Wyciągana końcówka wylewki z 3 strumieniami wody ułatwiającymi kuchenne prace: laminarny, prysznicowy SpeedClean, strumień Grohe Blade (zużycie wody mniejsze nawet o 70% i jeszcze większa wydajność natrysku)

Jeśli właśnie remontujesz kuchnię albo zastanawiasz się nad wymianą samej baterii, koniecznie rozważ zakup modelu wyposażonego w więcej niż jeden strumień. To inwestycja, która zwróci się w postaci szybszej, bardziej efektywnej pracy w kuchni. A przecież radość z gotowania jest bezcenna!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: