Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Freelancerzy czy osoby pracujące zdalnie potrzebują takiego pomieszczenia lub kąta, w którym mogą się skupić i w spokoju zająć swoimi obowiązkami. Właśnie dlatego warto wydzielić przestrzeń przeznaczoną specjalnie do tego celu. Dowiedz się, co należy zrobić, by zyskać miejsce do pracy w domu, które nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni, a jednocześnie sprzyja koncentracji.

Publikacja partnerska

Nowe miejsce do pracy w domu – małe biuro w szafie

Jeśli dysponujesz stosunkowo rozległą przestrzenią, możesz pokusić się o przedzielenie jej np. parawanem albo regałem. W ten sposób wyodrębnisz część salonową albo sypialną oraz część gabinetową. Nie każdy może jednak sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Wiele osób nie ma dość dużych pomieszczeń, by dało się je podzielić. Na szczęście nie oznacza to, że trzeba wtedy rezygnować z kącika do pracy.

Miejsce do pracy w domu ulokowane we wnęce na szafę
Miejsce do pracy w domu – przykładowa aranżacja

Gdy zależy ci na tym, by zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni, marka Raumplus proponuje umieszczenie małego biura we wnęce na szafę. Kiedy skończysz pracę i zechcesz, żeby salon, sypialnia czy przedpokój pełniły wyłącznie swoje główne funkcje, wystarczy, że zasuniesz lub zamkniesz drzwi szafy. Nikt się nie domyśli, że w środku znajduje się biurko, krzesło i inne akcesoria niezbędne do pracy.

Wskazówka Jeśli chcesz dodatkowo oddzielić wizualnie przestrzeń mieszkalną od roboczej, możesz pomalować część ściany we wnęce na inny kolor.

Na co zwracać uwagę przy szukaniu mebli?

Poza wyborem miejsca do pracy, ważne jest także skompletowanie odpowiedniego zestawu meblowego. Zbyt wysokie biurko czy brak wydzielonej przestrzeni na dokumenty to utrudnienia, które wpływają na efektywność pracownika. Dlatego dobrym pomysłem jest korzystanie z takich systemów wyposażenia, które można dopasować do swoich potrzeb.

Marka Raumplus proponuje biurka, w których można regulować wysokość blatu i samodzielnie decydować, gdzie mają znaleźć się półki, szuflady i przegrody na segregatory. Najlepiej umieścić je w taki sposób, by najpotrzebniejsze przedmioty znajdowały się na wyciągnięcie ręki.

Ponadto meble Raumplus można zamówić na wymiar i w ten sposób optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. I to nawet jeśli decydujesz się na umieszczenie strefy roboczej w miejscu, gdzie ściana jest skośna.

Zadbaj o kwestię oświetlenia

Jeśli twoje miejsce do pracy w domu ma sprzyjać koncentracji, zapewnij sobie odpowiednie oświetlenie. Najlepiej, gdy docierają do ciebie promienie słoneczne z zewnątrz, ale zaopatrz się też w niewielką lampę, która daje chłodne światło. Ono najlepiej sprawdza się wtedy, kiedy trzeba się skupić.

Małe biuro przy skośnej ścianie
Małe biuro ukryte w szafie

Pamiętaj o dodatkowych elementach wyposażenia

Ściana nad biurkiem to powierzchnia, którą można praktycznie wykorzystać. Wystarczy, że zawiesisz na niej półki, na których będzie można przechowywać dokumenty i podręczniki.

Warto przemyśleć umieszczenie na niej również tablicy korkowej albo innej, pozwalającej na zawieszanie notatek, inspirujących zdjęć, wizytówek i innych materiałów, które mogą być przydatne podczas wypełniania obowiązków zawodowych. Te rozwiązania pozwolą usprawnić twoją pracę, mogą też sprawić, że niewielkie biuro będzie stylową, gustownie urządzoną przestrzenią.

Materiał powstał dzięki uprzejmości marki Raumplus.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: