Stelaż podtynkowy w łazience – swoboda aranżacji teraz i w przyszłości

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut 11 lutego 2020

Oferta produktów łazienkowych stale rośnie i zmienia się, odpowiadając na różne potrzeby użytkowników. Dzięki temu korzystanie z łazienek staje się coraz wygodniejsze, a ich wnętrza wyglądają stylowo, stanowiąc wyraz dobrego gustu właścicieli. Kolejnym krokiem w tym procesie stało się stworzenie uniwersalnego stelaża podtynkowego, który sprosta aktualnym i przyszłym wymaganiom. Nawet takim, o których jeszcze nie wiesz!

Stelaż podtynkowy – więcej możliwości

Szara łazienka z białą toaletą i umywalką oraz prostokątnym lustrem
Stelaż Grohe Rapid SLX – przykład aranżacji w szarej łazience

Swoboda aranżacji umożliwia korzystanie z rozwiązań, które często nie mają szans pojawić się w łazience, jeśli korzystasz ze standardowych, przestarzałych systemów. Im tej swobody jest więcej, na tym większą kreatywność może pozwolić sobie projektant. Nie dotyczy to wyłącznie możliwości wyboru koloru armatury czy kształtu ceramiki. Dzięki zastosowaniu stelaży podtynkowych, takich jak choćby GROHE Rapid SLX, można też korzystać z wielu wszechstronnych, dedykowanych rozwiązań i rozmieszczać je zgodnie ze swoimi upodobaniami. Przykład Rapid SLX jest o tyle ciekawy, że oferuje dostęp do obecnych oraz… przyszłych rozwiązań GROHE.

Jakie warunki powinien spełniać stelaż?

Wybór stelaża podtynkowego zależy zarówno od jego technicznych parametrów, jak i funkcjonalności, które pozwolą wygodnie korzystać z rozwiązań łazienkowych. W tej pierwszej kategorii ważne miejsce zajmuje łatwość podłączania przewodów wodnych i elektrycznych oraz przycisku spłukującego.

Wspomniany wcześniej uniwersalny model GROHE Rapid SLX, następca Rapid SL, pozwala na bezpieczne i proste przyłączenie przewodów i przycisku. Również montaż ramy nie powinien stanowić problemu. Warto szukać takich rozwiązań, których instalacja nie będzie sprawiała trudności. Dzięki temu remont potrwa krócej, a szanse na poprawne przeprowadzenie montażu rosną.

Dwa stelaże podtynkowe Grohe w betonowym pomieszczeniu
Stelaże podtynkowe Grohe Rapid SLX – prezentacja modeli

Dodatkowe funkcjonalności

Nowy stelaż podtynkowy GROHE Rapid SLX daje też dostęp do kilku niestandardowych funkcji, które warto rozważyć przy planowaniu swojej łazienki.

Pierwszą z nich jest regulator przepływu wody, który można w pełni dostosować do bieżących potrzeb bez konieczności demontażu. Regulator został skonstruowany tak, by idealnie dopasować się do rosnącej oferty bezkołnierzowych misek WC. Dzięki niemu dopasujesz siłę przepływu do wielkości swojej WC i zapomnisz o wodzie rozchlapującej się wokół toalety!

Druga nowość to system Plug & Play, czyli możliwość łatwego przyłączania komponentów, w tym elementów elektrycznych. Po instalacji są od razu gotowe do użycia. System Plug & Play umożliwia szybki montaż nie tylko zwykłych misek WC, ale też toalet myjących, takich jak np. model GROHE Sensia Arena.

Podtynkowy stelaż na betonowej podłodze, za którym stoi mężczyzna w niebieskich spodniach

Trzeci aspekt, na który należy zwrócić uwagę, to wygoda dostępu do instalacji, którą umożliwia model Rapid SLX. Łatwa modernizacja przyłączy zasilania oraz wody usprawnia przyszłe remonty i zmiany toalety. Nowa konstrukcja skrzynki instalacyjnej jest zgodna z obowiązującymi standardami, zapewnia więc kompatybilność z elementami, które również je spełniają.

Wisienka na torcie – eleganckie akcesoria

Stelaże podtynkowe mają wiele przydatnych funkcji, ale ważne jest również to, że pozwalają zaprojektować łazienkę przy wykorzystaniu szerokiej gamy różnych rozwiązań. Na przykład model GROHE Rapid SLX można łączyć z przyciskami spłukującymi w dwóch rozmiarach, a każdy z nich jest dostępny w trzech kształtach — prostokątnym, owalnym i okrągłym. Na dodatek wszystkie występują w 12 matowych i połyskujących kolorach powłok!

Ciemna łazienka z białą toaletą i bidetem o kwadratowym kształcie
Stelaż Grohe Rapid SLX – przykład aranżacji w ciemnej łazience

GROHE Rapid SLX pozwala bowiem na zastosowanie dowolnego kształtu i rozmiaru przycisku – bez konieczności wymiany puszki rewizyjnej!

Co więcej, żeby całe wnętrze zachwycało harmonijną stylizacją, do przycisku dobierzesz wachlarz akcesoriów i baterii w dedykowanych kolorach. Teraz nic nie ograniczy możliwości aranżacji Twojej wymarzonej łazienki!

Owalna podwieszana toaleta w jasnej łazience, z tyłu stoi stolik z wazonem i kosmetykami
Stelaż Grohe Rapid SLX – przykład aranżacji w jasnej łazience

Stelaże podtynkowe to rozwiązanie, które może zwiększyć komfort płynący z korzystania z twojej łazienki i daje ci większe możliwości w zakresie projektowania wnętrza.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)