Gdy liczy się to, co ukryte, czyli podtynkowe rozwiązania w łazience

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Nowoczesne rozwiązania podtynkowe pozwalają tworzyć minimalistyczne łazienki, w których widoczne jest tylko to, co chcesz widzieć. W ich przypadku liczy się jednak nie tylko estetyka, a także wyższy poziom funkcjonalności i możliwość korzystania z bogatego wyboru innowacyjnych produktów. Poznaj bliżej technologie, które raz na zawsze odmienią twoją łazienkę.

Podtynkowe systemy prysznicowe i wannowe — wielofunkcyjne działanie

GROHE Rapido SmartBox to wyjątkowy element podtynkowy przeznaczony do montażu armatury kąpielowej — prysznicowej i wannowej. Ten niepozorny przedmiot kryje w sobie wiele możliwości i jest prawdziwym uosobieniem najnowszych technologicznych osiągnięć. Łączy cechy wielu różnych rozwiązań w jednym, sprytnym urządzeniu.

GROHE Rapido SmartBox

Po pierwsze, pasuje do wielu rodzajów armatury — wielofunkcyjnych rozet systemu GROHE SmartControl, termostatycznych baterii z dwoma uchwytami oraz prostych baterii jednouchwytowych.

Podtynkowy system prysznicowy GROHE
 deszczownica prysznicowa

Po drugie, pozwala na obsługę nawet trzech wyjść wody — kolejno lub jednocześnie, umożliwia przełączanie pomiędzy strumieniami i precyzyjną regulację ich parametrów.

Po trzecie, pozwala na dowolne zmiany armatury w obrębie wymienionych wyżej dostępnych rozwiązań. Zmiana starego rozwiązania na nowe nie wymaga kucia i wymiany elementu podtynkowego, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie remontu. Wystarczy dobrać nową rozetę i zamontować na używanym wcześniej elemencie Rapido SmartBox. Wymiana armatury podtynkowej jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Minimalizm i prostota dzięki podtynkowym bateriom umywalkowym

Bateria umywalkowa, która wyrasta wprost ze ściany, dodaje obszarowi wokół umywalki lekkości. Zapewnia też więcej przestrzeni użytkowej i zwyczajnie daje radość osobom, które potrafią docenić brak zbędnych elementów.

Podtynkowe baterie umywalkowe
Model podtynkowej baterii umywalkowej

Takie baterie, jak 3-otworowa GROHE Atrio lub 2-otworowa GROHE Essence mogą zdobić twoją łazienkę właśnie dzięki modułom podtynkowym. Jedna część elementu podtynkowego odpowiada za doprowadzenie wody do wylewki, druga służy do montażu uchwytu lub uchwytów. Wybór elementów pozwala na idealne dopasowanie do wybranej baterii.

Ucieleśnienie elegancji, czyli wanny wolnostojące

Wolnostojąca bateria wznosząca się dumnie przy wannie w centralnym punkcie łazienki to marzenie wielu osób. Za tym gustownym rozwiązaniem również stoi technologia ukryta w elementach podtynkowych.

Wolnostojąca bateria
Wolnostojąca bateria i wanna
Element podłogowy do wolnostojącej baterii do wanny

Niewielkie urządzenie ukryte pod podłogą umożliwia montaż m.in. baterii wolnostojącej GROHE Essence czy Allure Brilliant. Solidne wykonanie zapewnia stabilność baterii i bezawaryjny przepływ wody. Uniwersalna budowa pozwala zamontować na nim każdą baterię wolnostojącą GROHE, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu armatury możemy zostawić na sam koniec.

Coś więcej niż wylewka z uchwytem — baterie 3- i 4-otworowe

Baterie 3- i 4-otworowe przeznaczone są do montażu na krawędzi wanny. System podtynkowy umożliwia niezależny montaż każdego z jej elementów — wylewki, słuchawki prysznicowej i dźwigni do uruchamiania przepływu wody. Takie modele znajdują się w kolekcjach Essence, Grandera czy Lineare.

Bateria 4-otworowa GROHE
Wanna z 4-otworową baterią
Element odwodnieniowy GROHE

Umieszczenie baterii w obudowie wanny zamiast w ścianie nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru. Jednak nie tylko o piękny wygląd tutaj chodzi. System do podtynkowego montażu wielootworowych baterii wannowych zapobiega zbieraniu się wody pod wanną, odprowadzając ją bezpośrednio do kanalizacji.

Cisza i estetyka — stelaże podtynkowe

Osobną kategorią elementów podtynkowych są stelaże, które służą do montażu ceramiki — od misek WC, przez umywalki i bidety aż po pisuary.

Najnowszym rozwiązaniem w tej kategorii jest GROHE Rapid SLX — uniwersalny stelaż do montażu toalet. Spełnia wszystkie wymagania, jakie stawiane są przed tego typu rozwiązaniami — zapewnia prosty montaż ceramiki i niezwykle ciche spłukiwanie wody, jest też solidny i niezawodny. Jednak jego naprawdę wyjątkową cechą jest gotowość na przyszłość.

Stelaże do montażu toalet

GROHE Rapid SLX jest bowiem przygotowany do zainstalowania na nim wszystkich modeli toalet, nawet tych, które jeszcze nie pojawiły się na rynku. Jego rewolucyjna konstrukcja zapewnia szybki montaż bez kucia zawsze, gdy zajdzie konieczność wymiany misy toaletowej.

Idealnym dopełnieniem toalety zamontowanej na stelażu podtynkowym jest pasujący przycisk spłukujący. W ofercie GROHE znajduje się szeroki wybór przycisków w dwóch rozmiarach i trzech kształtach — prostokątnym, okrągłym i owalnym. Każdą z kombinacji można dostać w jednym z 12 kolorów z palety GROHE Colors. W takich samych kolorach powłok jest dostępna armatura GROHE, więc zebranie ich w jednym pomieszczeniu pozwala uzyskać spójny wystrój.

Toaleta wykorzystująca system podtynkowy

Stelaże podtynkowe pozwalają również na montaż bidetów, pisuarów i umywalek. Każdy z nich można znaleźć w kolekcji GROHE Rapid SL. Zapewniają tym samym minimalistyczną oprawę łazienki, w której żadne zbędne elementy nie pozostają w zasięgu wzroku.

Rozwiązania podtynkowe są jednym z wyznaczników nowoczesnej łazienki. Zapewniają wszystko, czego tylko można oczekiwać od tego rodzaju wnętrza: łatwość montażu osadzonych na nich akcesoriów, wyjątkową funkcjonalność oraz minimalistyczny design bez zbędnych elementów. Będą idealnym wyborem zarówno do małych łazienek w bloku, jak i dużych pokojów kąpielowych, zachwycając wygodą użycia i dając pełną swobodę aranżacji.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: