Meble do łazienki – jak funkcjonalnie umeblować małe pomieszczenie?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Niewielka przestrzeń w łazience to coś, co zdarza się niestety dosyć często. Zobacz, jakie meble do łazienki wybrać, aby pięknie, ale przede wszystkim funkcjonalnie urządzić przestrzeń kąpielową!

Które meble do łazienki są niezbędne?

Meble do łazienki to konieczność, która czasami zmienia się w konieczne minimum, ponieważ metraż użytkowy tego pomieszczenia nie pozwala na umeblowanie łazienki z rozmachem. I choćbyśmy chcieli nadać łazience niepowtarzalny charakter za pomocą np. zdobionych frontów lub egzotycznej okleiny, to decydujemy się na rozwiązania najpraktyczniejsze. Do absolutnego minimum w małej łazience zaliczymy:

  • funkcjonalną szafkę pod zlew,
  • półkę lub szafkę na ręczniki, kosmetyki i środki czystości,
  • półkę pod lustrem na podręczne przybory toaletowe.
Radzimy, jak funkcjonalnie urządzić łazienkę i kuchnię na stronie Grohe radzi! Polecamy również artykuły o tym, jak bateria z wyciąganą wylewką może ułatwić życie oraz, czy prysznic bez kabiny jest funkcjonalny?

Meble o konstrukcji otwartej pod zlew

Jednym z ważniejszych mebli do łazienki jest szafka pod zlew. Oczywiście można się bez niej obyć, ale ten, kto ma niewiele przestrzeni w łazience wie, że taka szafka potrafi przechowywać naprawdę sporo niezbędnych przedmiotów. Do wyboru mamy piękne, ażurowe konstrukcje pod zlewami, ale też jednolitą, praktyczną zabudowę w postaci szafek zamkniętych. Otwarte, ażurowe konstrukcje sprawdzą się tam, gdzie nie ma zbyt wiele przedmiotów do przechowania i są to zazwyczaj rzeczy podręczne, które wykorzystujesz do codziennego użytku.
 


 

Szafki pod zlew o konstrukcji zamkniętej

Meble do łazienki, które zaproponujemy poniżej, na pewno przypadną do gustu tym, którzy lubią przechowywać swoje precjoza tak, aby nie rzucały się w oczy. Zamknięta zabudowa szafek może skrywać wewnątrz rozmaite układy półek lub szuflad. Najważniejsze jest to, aby były funkcjonalne i sporo pomieściły.
 

 

Meble do łazienki we wnękach ściennych

Niewielkie wymiary łazienki zmuszają nas do tego, aby dobrze wykorzystać każdy m² przestrzeni. Wnęki, uskoki lub nawet niewielkie murki mogą być pretekstem do tego, aby urządzić w nich ciekawe i funkcjonalne meble do łazienki.
 

 
Jeśli robisz całkowity remont łazienki, to warto zaplanować przestrzeń tak, aby zmieścić w niej przydatne schowki. Często wykorzystywanym patentem jest wstawienie półek w miejsce za prysznicem lub wanną. Jeśli łazienka jest wąska, to taka przestrzeń zazwyczaj pozostaje wolna, a półka na szerokość 60 cm, 50 cm, a nawet 40 cm potrafi pomóc w segregowaniu i przechowywaniu podręcznych, łazienkowych akcesoriów.
 

 

Praktyczna półka pod lustro

Meble do łazienki nie muszą być duże, żeby były praktyczne i ułatwiały wygodne funkcjonowanie w przestrzeni. Półki pod lustrem można zaaranżować na wiele różnych sposobów, choć zazwyczaj trzymamy się reguły, że są to długie i wąskie powierzchnie, na których postawisz kubek ze szczoteczką do zębów, krem do twarzy lub szczotkę do włosów.
 

 

Meble do łazienki nie muszą być nudne!

Jeśli masz w sobie duszę artysty, to mała łazienka i dobranie do niej odpowiednich mebli może być dla ciebie miłym i twórczym wyzwaniem! Nie ograniczaj wyobraźni i zrób wiszącą szafkę ze skrzyń po jabłkach, półkę z wiklinowych koszy lub z drewnianego koła, w którym ustawisz półeczki na akcesoria!

 

 

Poznaj również inne nasze poradniki dotyczące łazienki! Mówimy m.in. o tym, jak wygląda montaż odpływu liniowego i omawiamy również zalety baterii kuchennej z wyciąganą wylewką!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: