Prysznic to doskonały sposób na szybkie odświeżenie, jednak raczej nie kojarzy się z komfortową, relaksującą kąpielą. To nic więcej, niż błędny stereotyp!

Prawda jest taka, że dobrze dobrany system prysznicowy pozwala raz na zawsze zapomnieć o wannie. Zestawienie elementów o parametrach, które odpowiadają na Twoje potrzeby, każdego dnia da Ci wolność wyboru między krótkim, energetyzującym prysznicem, a długim, odprężającym wodnym masażem. I szereg opcji pomiędzy!
Przeczytaj więc jak wybrać właściwy system prysznicowy do swojej łazienki!
Jak duża powinna być deszczownica?
Zasada jest prosta – im większa powierzchnia, tym dokładniej strumień wody okrywa ciało podczas kąpieli.
Nie oznacza to jednak, że mniejsze deszczownice są niefunkcjonalne! Również mniejsza głowica natrysku może zapewnić komfortowy prysznic. Wszystko zależy od tego, ile miejsca w łazience możesz przeznaczyć na strefę prysznicową.
W ofercie GROHE znajdziesz różne rozmiary deszczownic. Od 210 mm np. w modelach Euphoria System po imponujące 310 mm np. w modelu Rainshower Smartactive 310. Co istotne, deszczownice można dostać zarówno w kształcie koła, jak i kwadratu. Takie zróżnicowanie pomaga dobrać wariant pasujący do stylu łazienki.


A dla najbardziej wymagających użytkowników znajdzie się coś jeszcze. To deszczownica owalna o średnicy 360 mm, która gwarantuje maksymalny komfort. Jej przemyślany design sprawia, że strumień wody dokładnie obejmuje głowę i całe ramiona. Ten model można znaleźć np. w kolekcji Rainshower SmartControl.

Do czego mogą przydać się różne strumienie w deszczownicy?
Współczesne deszczownice oferują znacznie więcej niż jeden, standardowy strumień wody. Zastanawiasz się teraz, po co to w ogóle potrzebne? Najprościej rzecz ujmując: takie rozwiązanie wiele ułatwia i umila!
Różnorodność strumieni sprawia, że łatwo dopasować jego moc i objętość do konkretnych czynności. Spłukiwanie szamponu z długich włosów wymaga mocnego, obfitego strumienia, a w relaksującej kąpieli lepiej sprawdzi się coś delikatnego.
Przykładem takiego rozwiązania jest model GROHE Euphoria System 260, gdzie strumienie zmienia się wygodnym pokrętłem na tarczy deszczownicy.
Z kolei dla osób, które lubią mieć „coś ekstra”, stworzyliśmy serię SmartControl. Dobrym przykładem jest model Rainshower SmartControl, gdzie 2 strumienie deszczownicy można przełączać z poziomu baterii, a nawet korzystać z 2 jednocześnie!
Jeśli mam kilka strumieni w deszczownicy, potrzebuję takiego samego wyboru w słuchawce prysznicowej?
Zdecydowanie tak. Im więcej strumieni, tym więcej możliwości, a przecież właśnie na tym polega komfort, aby korzystanie z przedmiotów było wygodne w każdej sytuacji.
Tak samo, jak deszczownice, słuchawki prysznicowe są wyposażone w różnorodne strumienie – mocne, delikatne, rozproszone i skoncentrowane. W ofercie GROHE można znaleźć modele o jednym, dwóch, trzech, a nawet 4 strumieniach, więc każdy jest w stanie dobrać coś do swoich potrzeb.
Jednak poza liczbą strumieni jest coś jeszcze! Kupując słuchawkę prysznicową, trzeba wybrać sposób ich przełączania.
Można wybrać proste, znane rozwiązanie, jakim jest pierścień obracany wokół tarczy natrysku, jak w modelu Tempesta Cosmopolitan System 250 Cube. Ale można też zdecydować się na coś bardziej nowoczesnego – panel z przyciskami na wierzchu słuchawki, znany np. z modelu Rainshower SmartActive 310. W takiej konfiguracji wystarczy jedno wciśnięcie, by zmienić strumień – szybko i prosto!

Równe ciśnienie kluczem do komfortu?
W przypadku dużej tarczy natrysku, szczególnie istotne staje się utrzymanie równego ciśnienia w każdej dyszy. Dzięki temu, przepływ wody jest równy i pełny, niezależnie od tego, w jakiej pozycji znajduje się tarcza prysznica lub deszczownicy. Wprost przekłada się to na komfort odczuwany przez użytkownika, pozwalając w pełni wykorzystać potencjał każdego ze strumieni – od silnych, po delikatnie masujące skórę.
W natryskach oferowanych przez GROHE, taką rolę pełni system GROHE DreamSpray, utrzymujący takie samo ciśnienie w każdej dyszy. Co więcej, każda z nich została wykonana z silikonu SpeedClean, który ułatwia utrzymanie ich idealnej drożności – osadzający się kamień można łatwo usunąć przy pomocy jednego ruchu ręką. Oznacza to, że idealnie zbilansowanym, komfortowym strumieniem można cieszyć się przez długie lata po zakupie deszczownicy lub prysznica ręcznego.
Co zrobić, żeby kąpiel była komfortowa, ale też bezpieczna?
Komfort to nie tylko wygoda, ale i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego, wybierając system prysznicowy, nie można zignorować kwestii głowicy termostatycznej.
Głowica termostatyczna, w przeciwieństwie do tradycyjnej, zapobiega gwałtownym skokom temperatury wody w czasie kąpieli. Takie zmiany najczęściej wywoływane są przez zmiany ciśnienia, co dobrze znają mieszkańcy domów jednorodzinnych. Wystarczy, że przy włączonym prysznicu ktoś uruchomi pralkę, zmywarkę czy baterię w kuchni, a kąpiący się członek rodziny dozna nieprzyjemnego szoku. Wszystko na skutek zmiany proporcji ciepłej i zimnej wody, której część odpływa do uruchomionego podczas kąpieli urządzenia.
Baterie w systemach prysznicowych GROHE wyposażone są w głowice termostatyczne TurboStat, które oferują najszybszy czas reakcji dostępny obecnie na rynku – jedynie 0,3 s. Oznacza to, że zmiany temperatury są wyrównywane szybciej, niż zdążysz je poczuć na skórze, co pozwoli Ci bez przeszkód rozkoszować się odprężającą kąpielą.


Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę?
Na komfort odczuwalny podczas korzystania z systemu prysznicowego mają wpływ również takie czynniki, które na pierwszy rzut oka mogą nie wiązać się z wygodą użycia. Warto jednak wziąć je pod uwagę podczas wyboru optymalnego rozwiązania do swojej łazienki, ponieważ w dłuższej perspektywie mogą się okazać bardziej istotne, niż wydawało się na początku.
Niskie zużycie wody
Nic nie wskazuje na to, aby opłaty za zużycie wody miały spadać. Wręcz przeciwnie – wody mamy coraz mniej, więc należy ją oszczędzać. Kupując system prysznicowy, warto zdecydować się na rozwiązanie, które pozwoli zmniejszyć jej zużycie. GROHE oferuje swoim użytkownikom zarówno deszczownice, jak i prysznice ręczne wyposażone w technologię GROHE EcoJoy, która ograniczy jej pobór nawet o 50%, bez obniżania komfortu obsługi. Oznacza to dużo niższe rachunki i dowolnie długą kąpiel bez wyrzutów sumienia!
Łatwe czyszczenie
Odkamienianie słuchawki prysznicowej ani sięganie wysoko do deszczownicy nie należą do najprzyjemniejszych zajęć. Na szczęście można ich uniknąć, wybierając modele ze sprytnymi rozwiązaniami w aspekcie czyszczenia.
Wspomniana już technologia GROHE SpeedClean zapobiega osadzaniu się kamienia, który można usunąć jednym przetarciem miękką szmatką. Z kolei powłoka StarLight jest odporna na obicia i zarysowania, łatwo do czyszczenia i olśniewająco błyszcząca. Razem dają spektakularny efekt przy minimalnym wysiłku z Twojej strony – nawet po latach użycia!
Trwałość
Remontując łazienkę warto myśleć perspektywicznie i wybrać takie rozwiązania, które obiecują długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Właśnie dlatego, wszystkie systemy prysznicowe GROHE są objęte 5-letnią gwarancją producenta, czyli o 3 lata dłuższą, niż obowiązkowe 2 lata narzucane przez przepisy.
Jednak w rzeczywistości trwałość systemów jest obliczona na znacznie dłuższy czas. Wszystko dzięki precyzyjnie opracowanemu i kontrolowanemu procesowi produkcji, nowatorskim rozwiązaniom technologicznym i materiałom wysokiej jakości.
Estetyka
Estetyka to rzecz gustu, ale nie sposób o niej zapomnieć. To, czy łazienka Ci się podoba, czy nie, codziennie będzie miało wpływ na Twoje samopoczucie. Dobrze więc wybrać taki system, na który zwyczajnie będziesz lubił lub lubiła patrzeć.
Jeśli do tej pory prysznic kojarzył Ci się z szybką, ale niekoniecznie relaksującą, komfortową kąpielą, to mamy nadzieję, że choć trochę zmieniliśmy Twoje zdanie. Dzisiejsze rozwiązania i technologie stosowane w systemach prysznicowych pozwalają na dużo więcej, niż większość z nas była przez lata przyzwyczajona. Daj im szansę, a z pewnością nie będziesz żałować.

Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego