[Zrób to sam z DaWanda] Podstawki pod doniczki na kółkach – tutorial DIY

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Czasem, szczególnie gdy w mieszkaniu nie ma zbyt wiele miejsca, dobrze jest postawić kwiaty na ruchomej podstawce. Można ją wtedy swobodnie odsunąć od drzwi balkonowych by zrobić przejście lub nawet przestawić kwiaty do innego pokoju, gdy trzeba zrobić miejsce dla gości. W nowym cyklu tutoriali stworzonych z serwisem DaWanda pokazujemy jak samodzielnie zrobić podstawki pod doniczki na kółkach!
 
Publikacja partnerska

Podstawka na kwiaty – co będzie potrzebne?

  • deska na kółkach (możesz ją też zrobić samodzielnie, przykręcając do kawałka deski lub płyty kółeczka meblowe)
  • folia okleinowa (samoprzylepna, dostępna w wielu kolorach i wzorach – my wybraliśmy imitującą marmur)
  • nożyczki i ołówek
  • opcjonalnie: papier ścierny, wilgotna ściereczka

Krok 1. Przygotowanie podstawki pod doniczki na kółkach

Podstawka na kwiaty DIY - krok 1

Jeśli samodzielnie przykręcasz kółka, to jest właściwy moment. Zwykle montaż kółek meblowych wymaga tylko użycia śrubokręta. Trudniej może być, jeśli twoja deska jest twarda i/lub gruba – wtedy może być konieczne nawiercenie małych otworów. Dlatego lepiej wybrać płytę wiórową/meblową lub grubszą dyktę – wtedy montowanie kółeczek jest proste.

Przed przejściem dalej, sprawdź, czy na desce nie ma zadziorów, drzazg czy nierówności. Jeśli takie znajdziesz, przetrzyj je do gładkości papierem ściernym. Następnie oczyść dokładnie powierzchnię deski z wszelkich pyłów i tłuszczy, które mogą utrudniać klejenie. Przetarcie wilgotną ściereczką powinno wystarczyć.

Krok 2. Wycinanie folii na podstawkę

Podstawka na kwiaty DIY - krok 2

Rozwiń na folię niezadrukowaną stroną do góry i przyłóż do niej deskę na kółkach zostawiając z każdej strony spory zapas (ok. 4-5 cm). Obrysuj kształt podstawki. Następnie zetnij rogi folii po skosie.

Krok 3. Oklejanie podstawki pod doniczki na kółkach

Podstawka na kwiaty DIY - krok 3

Oderwij papier z folii i ostrożnie ułóż deskę na niej. Następnie zagnij „skrzydełka” z folii tak, by przykleiły się do boków i zawinęły pod spód deski. W ten sposób podstawka na kwiaty będzie jednolicie oklejona, bez konieczności dodatkowego cięcia folii.

Krok 4. Podstawka na kwiaty na kółkach gotowa!

Podstawka na kwiaty na kółkach DIY - krok 4

Odwróć podstawkę, wyrówna folię i ciesz się nową podstawką pod doniczki na kółkach, którą możesz dowolnie przestawiać gdzie tylko chcesz. Dobra robota!

Podstawka do kwiatów na kółkach tutorial DIY - gotowa

Cykl Zrób to sam z DaWanda jest tworzony we współpracy z serwisem DaWanda.pl, w którym możesz kupić unikalne przedmioty dla siebie i swojego domu, wprost od designerów, projektantów i artystów.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: