Pufa – sposób na odpoczynek w wielkim stylu!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Rodzajów puf jest naprawdę wiele. Mogą być miękkie, twarde, rozmiarem przypominające leżak albo pełniące funkcję wygodnego podnóżka. Do swojego wnętrza wybierz pufę, która zapewni ci odpoczynek w najlepszym stylu!

Pufa niejedno ma wcielenie: i podnóżek i wielkie siedzisko

Mebel ten może pełnić rozmaite funkcje: od małego i zgrabnego podnóżka, który jest niezastąpionym dodatkiem do wygodnego fotela, do wielkiej poduchy-leżaka, na którym położysz się w najwygodniejszej dla siebie pozycji. Pufa jako podnóżek do fotela jest fantastycznym dodatkiem, który pozwala na komfortowe rozprostowanie nóg i ułożenie ciała w najwygodniejszej pozycji półsiedzącej. W takim ułożeniu możesz relaksować się zarówno przy książce, jak i przy filmie. Natomiast wielka pufa zapewnia komfort w każdym możliwym ułożeniu ciała.
 

 

Ponadto niewielkie pufy z w miarę twardym obiciem mogą służyć jako stoliczek na książkę lub tacę z filiżanką herbaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ciekawych rozwiązań aranżacyjnych w kuchni? Przeczytaj nasze artykuły o tym, gdzie sprawdzi się bateria z wylewką, a gdzie sprawdzą się nowoczesne baterie kuchenne. Dowiedz się więcej o produktach GROHE. Ciekawą propozycją są również porady, jak urządzić klimatyczną kuchnię!

Pufy XXL, czyli jak wypoczywać w wielkim stylu!

Siedziska, które cieszą się największym zainteresowaniem – zarówno wśród dorosłych jak i dzieci – to bez wątpienia pufy sako, czyli duże, wygodne sakwy wypełnione granulatem styropianowym. Ich sypkie wypełnienie zapewnia komfortowe dopasowanie pufy do kształtu ciała. Siedząc na nich lub leżąc możesz się zrelaksować i odprężyć. Czytanie książek, oglądanie filmów czy zwyczajne leniuchowanie na tych pufach nabiera zupełnie innego wymiaru! Dodatkowo większość puf posiada wewnętrzny pokrowiec na granulat, aby można było szybko i bezproblemowo ściągnąć wierzchnią powłokę i wyprać ją w pralce.
 

Dobrej jakości granulat styropianowy, np. ten pierwszego gatunku zapewnia dłuższy żywot pufy i zagwarantuje, że pufa nie zniszczy się tak szybko.


 

Pufa sako na balkonie lub tarasie

Pufy sako mogą być wykonane ze specjalnego bezpiecznego, wodoodpornego materiału, który zapobiega zamoczeniu granulatu. Pufy tego rodzaju mogą być stosowane na balkonach lub tarasach. Jeśli jednak nie chcesz kupować osobnej pufy na balkon, to niektóre pufy posiadają specjalne uchwyty do przenoszenia, a ponadto są w miarę lekkie. Zatem bez przeszkód urządzisz mobilne i miękkie stanowisko relaksu na swoim balkonie lub tarasie!
 

 

Niewielkie pufy typu sako kupisz już od ok. 100 zł, natomiast te większe to koszt od 300 zł. Ręcznie szyte, duże pufy kosztują natomiast ok. 500-900 zł.

Pufa w pokoju dziecięcym

Pufa do pokoju dziecięcego jest świetnym rozwiązaniem, gdyż zapewnia młodym odkrywcom wiele swobody i kreatywnej zabawy. Dzieci mogą odpoczywać na dużych pufach, ale mogą również wykorzystać je jako element w dziecięcej zabawie. Pufy mogą przeistoczyć się w zamki księżniczek, krzaki w gęstym lesie czy wielkie głazy pod szczytem góry.
 

Czy pufa może być także designerskim dodatkiem?

Na pierwszym miejscu zawsze stoi wygoda użytkowania mebli, ale wiadomo, że przedmioty użytkowe nie muszą być jedynie funkcjonalne! Duże pufy niejednokrotnie potrafią zachwycić jakością materiału, precyzyjnym wykonaniem i niebanalną paletą kolorów.
 
Jeśli zatem chcesz, żeby pufa spełniała funkcje zarówno wypoczynkowe, jaki i dekoracyjne, zdecyduj się na wygodną i piękną pufę w oryginalnym stylu. Możesz wybrać kolorowe wzory azteckie, chłodne skandynawskie odcienie lub oryginalne aplikacje w stylu boho. Dobrze dobrana pufa potrafi być dodatkiem, który nie tylko nie zaburzy pomysłu na całą aranżację wnętrza, ale wzmocni jej charakter.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: