Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – czy warto w nią zainwestować?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Szukacie idealnej baterii kuchennej? Ma być jednocześnie piękna i funkcjonalna, a do tego oszczędna i niezawodna? Być może najlepszym wyborem dla Was będzie bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Poznajcie główne zaletach takich kranów do kuchni.

Wybierając baterię do kuchni, możecie być zaskoczeni tym, jak wiele rodzajów kranów kuchennych jest dostępnych w tej chwili na rynku. Coraz częściej i chętniej wybieranym rozwiązaniem jest tzw. „kran kuchenny wyciągany”. Sprawdzamy, w czym bateria kuchenna z wyciąganą wylewką przewyższa zwykłe baterie do kuchni.

Jak działa bateria kuchenna z wyciąganą wylewką?

Wyciągana wylewka w baterii kuchennej oznacza, ze głowica z natryskiem jest ruchoma, czyli zamocowana na wyciąganym wężu, który może mieć zasięg w okolicach 100-150 cm. Na drugim końcu węża zamocowany jest obciążnik, dzięki któremu głowica baterii z łatwością wraca na swoje miejsce, a wąż znika wewnątrz korpusu baterii.

Na rynku znajdziemy też obrotowe baterie kuchenne z wylewką na sprężynie. To bardzo efektowne i praktyczne rozwiązanie.  Jedyny minus wyciąganej baterii kuchennej tego rodzaju to to, że nieco trudniej utrzymać ją w czystości.

Bateria z wyciąganą wylewką kuchenna Grohe K4

Zalety baterii kuchennej z wyciąganą wylewką

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką znajduje zastosowanie zarówno przy dużych, jak i małych zlewozmywakach. Dzięki wyciąganej wylewce zyskujemy dodatkowy komfort i wygodę korzystania z wody w kuchni. Szczególnie przy zmywaniu dużych lub mocno zabrudzonych naczyń, a także płukaniu warzyw lub owoców. To również spore ułatwienie, gdy z jednej kuchni korzystają osoby prawo- i leworęczne.

Bateria kuchenna wyciągana a wielkość zlewu

Mała kuchnia wymaga zwykle montażu jednokomorowego zlewu, w którym ciężko zmieścić duży garnek lub butelkę. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest wówczas niezastąpiona – dzięki niej możemy z łatwością napełnić wodą każde naczynie, niezależnie od gabarytów.

Przy dużych, dwukomorowych zmywakach, pojawia się podobny problem – zwykłe baterie kuchenne nie dosięgają na tyle daleko, by móc opłukać wszystkie naczynia znajdujące się w zlewie. Dzięki wyciąganej wylewce mycie zarówno naczyń, jak i samego zlewu, staje się dużo prostsze i wygodniejsze.

Wyciągana wylewka baterii umyje także produkty spożywcze i trudnodostępne zabrudzenia

Baterie z wyciąganą wylewką cenią sobie zwłaszcza kucharze. Dzięki ruchomej rączce możemy doprowadzić strumień wody dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy. Np. do wnętrza korpusu kurczaka.

Bateria kuchnia GROHE K7 z wyciąganą wylewką to profesjonalny wygląd i profesjonalne funkcje, które doceni każdy kulinarny ekspert.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką przydaje się także wtedy, gdy robimy świąteczne porządki i odkrywamy, jak wiele dziwnych przedmiotów w naszym domu gromadzi kurz w trudno dostępnych miejscach (np. stojaki na płyty CD).

Wyciągana końcówka baterii – ergonomia dla zawodowa, design dla kameralnego wnętrza

Funkcjonalność, jaką oferują baterie z wyciąganą wylewką, może iść w parze także z ciepłym i minimalistycznym stylem. Krany z serii GROHE Essence  z wyciąganą wylewką łączą praktyczne i bardzo higieniczne rozwiązania z subtelnym i radosnym wzornictwem. GROHE Essence to z jednej strony wylewka obracająca się w zakresie 360°, magnetyczny system dokujący Easy Dock M, dzięki któremu metalowa głowica wraca na swoje miejsce, i łatwy w czyszczeniu wąż santoprenowy (GrohFlexx). A z drugiej aż 11 ciekawych wariantów kolorystycznych, co pozwala dopasować baterię do każdej aranżacji kuchni.

Wyciągana wylewka do kranu kuchennego to podstawa wielofunkcyjnego zlewu

W małych mieszkaniach, gdzie nie ma pralni, kotłowni i garażu, kuchenny zlewozmywak często pełni funkcje gospodarcze. Zdarza się, że trafiają do niego przedmioty, których wolelibyśmy nie trzymać w pobliżu naczyń i jedzenia.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką pozwala nam korzystać z dostępu do wody bez konieczności wkładania rzeczy do zlewu. Możemy po prostu postawić w kuchni wiadro lub miskę, a zabłocone buty, koła od roweru czy narzędzia opłuczemy idealnie dobranym rodzajem strumienia.

Nowoczesna bateria kuchenna z wyciąganą wylewką to także szereg funkcji dodatkowych

Decydując się na baterię do kuchni z wylewką, możemy wybierać spośród nieco bardziej zaawansowanych modeli, niż w przypadku zwykłej baterii. Razem z wyciąganą wylewką otrzymujemy zwykle kilka rodzajów strumieni. Od silnie skoncentrowanych o dużym ciśnieniu (idealnych do czyszczenia uciążliwych zabrudzeń) po delikatny natrysk (w sam raz do umycia sałaty). Np. we wspomnianej wyżej baterii GROHE Essence wylewkę można łatwo przełączać między perlatorem a strumieniem prysznicowym.
Nowoczesne baterie kuchenne mogą być również wyposażone w specjalne funkcje oszczędzania wody.

Bateria kuchenna Grohe Essence

Ceny wyciąganych kranów kuchennych

Zaczynają się już od 150 zł. Ale wiadomo, że za tę cenę nie kupimy najbardziej nowoczesnego i niezawodnego modelu baterii do kuchni. Inwestując trochę więcej, możemy już otrzymać bardzo funkcjonalny i wysokiej jakości produkt.

Tak, za designerskie baterie z wyciąganą wylewką możemy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Ale w tym samym przedziale znajdziemy przecież także baterie bez tej funkcji.

Jeśli planujesz wydać na baterie do kuchni 300-900 zł i zastanawiasz się, co wybrać, polecamy zdecydować się właśnie na baterię z wyciąganą wylewką. Szeroki wybór modeli na pewno pozwoli znaleźć coś odpowiadającego gustom wszystkich domowników. Niewątpliwa użyteczność i wyogda tego typu baterii sprawia, że ich użytkownicy raczej nie żałują wydanych pieniędzy.

Jak zamontować baterię kuchenną z wyciąganą wylewką? Podpowiedź znajdziecie w tym materiale GRHOE. Zasubsrybujcie kanał, by zyskać dostęp do innych cennych poradników i inspiracji.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2017-08-24 17:41:25
Wygodna
Moim zdaniem warto wybrać baterię z wyciąganą wylewką, mi osobiście jest po prostu wygodniej. Strumień można poprowadzić dosłownie wszędzie, co bardzo docenią Ci, którzy często korzystają z kuchni i nie ograniczają się tylko do gotowania. Porównując kilka lat użytkowania baterii bez wyciąganej wylewki i z wyciąganą, mogę śmiało powiedzieć, że jest duża różnica na plus, warto dopłacić parę złotych.