Top 7 akcesoriów, które przydadzą się w Twojej kuchni

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Kuchnia to miejsce, gdzie liczy się głównie funkcjonalność. Ale wygoda nie wymaga rezygnowania z estetyki! Nowoczesne akcesoria do kuchni nie tylko usprawniają pracę, ale też mogą być ozdobą lub pomagać w ukryciu elementów, które szpecą pomieszczenie.

Mamy dla Ciebie 7 pomysłów na kuchenne akcesoria, które odmienią Twoją codzienność.

1: Dozownik do mydła lub płynu do naczyń ukryty pod blatem

Butelka z płynem do naczyń stojąca obok zlewu? Dla estetów to koszmar! Na szczęście wystarczy zaopatrzyć się w dozownik na płyn do naczyń — najlepiej taki, który schowany jest pod blatem.

Jak to działa? Bardzo prosto! Zbiornik na płyn montowany jest poza zasięgiem wzroku, czyli pod blatem, w szafce pod zlewozmywakiem. Na zewnątrz pozostaje jedynie pompka, dlatego warto wybrać taką, która designem pasuje do reszty wyposażenia.

To rozwiązanie sprawdzi się również jako dozownik do mydła, które też przydaje się podczas pracy w kuchni. Jeśli nie chcesz, nie musisz wybierać — możesz zamontować dwa dozowniki obok siebie.

W ofercie GROHE znajdziesz dozowniki do płynu do naczyń w różnych kształtach i kolorach wykończenia. Ich design jest spójny ze wzornictwem armatury z wielu kolekcji GROHE, więc stanowią naturalne uzupełnienie baterii kuchennych. Jeśli zależy Ci na spójnym wizerunku Twojej kuchni, to propozycja właśnie dla Ciebie!

GROHE

312.90 zł

GROHE Cosmopolitan – dozownik do płynu
GROHE

308.03 zł

GROHE Authentic – dozownik do płynu
GROHE

219.81 zł

GROHE Contemporary – dozownik do płynu

Wytrzymała, odporna na zarysowania powłoka PVD w kolorze Warm Sunset

Lśniąca, odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu powłoka z chromu GROHE StarLight

Lśniąca, odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu powłoka z chromu GROHE StarLight

2: Młynek do odpadków montowany pod zlewem

Jeszcze do niedawna znaliśmy go jedynie z amerykańskich filmów. Dziś młynki do odpadków częściej pojawiają się w naszych domach, bo coraz bardziej cenimy nowoczesne akcesoria do kuchni.

Młynek do odpadów wynosi funkcjonalność kuchni na wyższy poziom. Zapobiega zapychaniu rur i zaleganiu resztek, a tym samym awariom i nieprzyjemnemu zapachowi z odpływu. Odpływ z młynkiem nie wymaga też czyszczenia czy udrażniania żrącymi substancjami. Dzięki temu nie musisz trzymać w domu środków niebezpiecznych dla dzieci.

Niewiele osób wie, że młynki do zlewozmywaka nie mają ostrych krawędzi. Włożenie ręki do odpływu nie jest więc obarczone ryzykiem skaleczenia się!

A co zmieli młynek do odpadów? Bez problemu poradzi sobie z fusami, obierkami, skorupkami jajek, a niektóre modele mielą nawet niewielkie kości.

młynek do odpadów montowany pod zlewem

3: Zawór odcinający wodę do zmywarki

Spędzasz dużo czasu poza domem? Często wyjeżdżasz? A może zwyczajnie chcesz przestać się obawiać zalania mieszkania? Zainwestuj w zawór odcinający wodę przed zalaniem, zaprojektowany dla zmywarek. 

Zamiast za każdym razem grzebać na oślep w szafce pod zlewozmywakiem lub w wąskiej szparze między ścianą a zmywarką, dopływ wody możesz zamknąć jednym kliknięciem. Tak działa elektroniczny zawór odcinający GROHE Switch. Jest zasilany bateriami, które wystarczy wymieniać nawet co 4 lata, i obsługiwany zdalnie dołączonym do zestawu pilotem. Pozwala wygodnie wyłączać dopływ wody za każdym razem, gdy wychodzisz z domu i tak samo łatwo go uruchamiać, gdy jest to potrzebne.

zawór odcinający wodę do zmywarki

4: Pot filler, czyli kran nad kuchenką

Kuchenne akcesoria często przychodzą do nas z Zachodu. Pot filler to kolejna nowinka, która przybyła do nas z USA. Pod anglojęzyczną nazwą kryje się wylewka z zimną wodą do napełniania garnków, montowana bezpośrednio nad kuchenką.

Pot filler charakteryzuje się specyficzną budową. Wylewka jest ruchoma w 3 miejscach — raz na wyjściu ze ściany i 2 razy na całej długości, dzieląc się w ten sposób na 3 części, poruszające się poziomo niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie pozwala umieścić wylewkę dokładnie nad każdym punktem na powierzchni kuchenki.

Wylewka do napełniania garnków przyda się zwłaszcza w dużej kuchni, gdzie noszenie dużych naczyń napełnionych wodą może być naprawdę męczące i niebezpieczne. Pozwala też szybko dolać wodę, gdy zbyt dużo odparuje podczas gotowania.

5: Czujnik oszczędzający wodę

Nowoczesne akcesoria do kuchni to często rozwiązania smart, oparte o elektronikę. Jednym z nich jest czujnik oszczędzający wodę.

Czujnik najczęściej wyposażony jest w dwa sensory ruchu — do krótko- i długotrwałego działania. Pierwszy pozwala uruchomić i wyłączyć wodę, gdy zbliżymy ręce lub przedmiot do baterii — podobnie, jak klasyczne baterie na podczerwień. Drugi wykrywa ruch, ale wyłącza wodę po dłuższym czasie i przydaje się do napełniania garnków albo mycia naczyń.

Czujnik oszczędzający wodę przyda Ci się, jeśli nie chcesz wymieniać jeszcze dobrze działającej baterii na model sterowany podczerwienią.

6: Dodatkowy ociekacz na naczynia zawieszany na zlewie

Mała rzecz, a przydatna. Dodatkowy ociekacza można zawiesić na komorze zlewozmywaka i korzystać z niego tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebny, np. gdy:

  • skończyło się miejsce na głównym ociekaczu,
  • chcesz odłożyć naczynia, które zaraz będziesz wycierać,
  • chcesz odłożyć mokre warzywa.

Lekki, niewielkie ociekacz po użyciu wystarczy wytrzeć do sucha i odłożyć do szafki. Warto zdecydować się na model o regulowanej szerokości, aby jak najlepiej dopasować go do swojego zlewozmywaka.

ociekacz

7: Szafki z chowanymi frontami

Chowane fronty to absolutny hit! Zwłaszcza w kuchni mogą w pełni zaprezentować swoją funkcjonalność.

Chowane fronty montuje się na okuciach obrotowo-wysuwanych. Drzwiczki szafki otwierają się normalne, ale po otwarciu można je jeszcze wsunąć w przestrzeń pomiędzy szafkami lub szafką a ścianą. Tak otwarta szafka wygląda, jakby w ogóle nie miała drzwiczek.

Takie rozwiązanie jest pomocne m.in. przy odkładaniu mokrych naczyń do ociekacza nad zlewozmywakiem, przenoszenia czystych talerzy ze zmywarki do szafek lub porządkowaniu zakupów. Żadne drzwiczki nie przeszkadzają nam w poruszaniu się po kuchni!

Mogą być też alternatywą dla AGD w zabudowie. Dostęp do zmywarki jest wygodny, gdy drzwiczki są schowane, ale gdy nie chcesz jej widzieć, możesz zwyczajnie zamknąć ją w szafce. W przeciwieństwie do AGD w zabudowie, możesz wybrać dowolny model i nie przejmować się mocowaniem frontów na sprzęcie kuchennym.

Zestaw akcesoriów kuchennych, który przedstawiliśmy w tym artykule, może zmienić Twoją kuchnię nie do poznania! Jeśli zależy Ci na codziennej wygodzie gotowania i sprzątania, koniecznie zastanów się nad zaproszeniem nowoczesnych gadżetów do swojego domu!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: