Inteligentny design w kuchni i łazience – postaw na funkcjonalność!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

Bauhaus to idea wyjątkowo bliska marce GROHE — stawia na wzornictwo estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne. Komfort użytkowania i uniwersalne design stoją tu ponad bogatymi, wymyślnymi formami. 

Mimo że nurt ten powstał na początku XX wieku, doskonale radzi sobie i dziś, w świecie coraz bardziej cyfrowym. Mariaż bauhausowych założeń z rozwiązaniami smart home widać oczywiście też we współczesnej armaturze. To m.in. baterie z filtrem do wody, systemy prysznicowe czy baterie umywalkowe specjalnego przeznaczenia. Chcemy przybliżyć Wam kilka inteligentnych rozwiązań, które bez przeszkód możecie zaprosić do własnych domów.

Bateria kuchenna z filtrem wody 

Bateria z filtrem wody to coraz częściej poszukiwane rozwiązanie. Nic dziwnego, bo wnosi do codziennego życia dużo komfortu. Dzięki niej można bez obaw pić wodę z wodociągów, nie trzeba taszczyć do domu ciężkich zgrzewek ani martwić się o ciągle pełny kosz na plastikowe odpady.

Smaczna, idealnie schłodzona, a nawet gazowana woda z kranu to nie marzenie, tylko rzeczywistość z systemem GROHE Blue Home. Bateria z filtrem redukuje osady i inne substancje negatywnie wpływające na smak wody. Oferuje wodę niegazowaną, lekko gazowaną i gazowaną zawsze, gdy chcesz się napić — zero niemiłych niespodzianek. Świetnie nadaje się także do używania w ekspresach do kawy, żelazkach czy parownicach, zmniejszając częstotliwość odkamieniania urządzeń.

Wszystkie te funkcje zamknięte są w formie eleganckiej baterii ze zgrabną wylewką, która swoim uniwersalnym designem wzbogaci każdą kuchnię.

GROHE Blue
GROHE Blue Home
GROHE Blue Home
GROHE Blue Home
GROHE Blue Home

Bateria kuchenna z wrzącą wodą

Bateria kuchenna z wrzątkiem to kolejne udogodnienie na miarę współczesnej kuchni. Wystarczy wcisnąć przycisk lub przekręcić dźwignię, aby natychmiast korzystać z wody o temperaturze 100°C.

System GROHE Red umożliwia bezpieczne korzystanie z wrzątku na zawołanie. Bateria wyposażona jest w blokadę, która uniemożliwia przypadkowe uruchomienie gorącej wody, co szczególnie ważne, jeśli w domu mieszkają dzieci. Podświetlenie blokady ułatwia użytkowanie, a umieszczony pod zlewozmywakiem bojler utrzymuje odpowiednią temperaturę wody, ograniczając zużycie prądu.

Dzięki GROHE Red można błyskawicznie zalać herbatę, sparzyć pomidory, zblanszować warzywa czy ugotować makaron. Bez czekania, bez zapominania o nastawionym czajniku i bez marnowania cennego czasu.

GROHE Red
GROHE Red
GROHE Red
GROHE Red
GROHE Red
GROHE Red

Toaleta myjąca

Toalety myjące od dawna popularne są m.in. w Japonii, ale coraz częściej można spotkać je także w europejskich domach. Są funkcjonalnym połączeniem toalety i bidetu w niezwykle nowoczesnej odsłonie.

GROHE Sensia Arena to doskonały przykład eleganckiego wzornictwa, które kryje w sobie zaawansowane rozwiązania technologiczne. Z zewnątrz w niczym nie przypomina sprzętu naszpikowanego elektroniką — zachwyca klasycznym designem. Jednak w środku pełna jest rozwiązań, które zachwycą entuzjastów idei smart home.

GROHE Sensia Arena wyposażona jest w takie udogodnienia jak m.in. możliwość regulacji natężenia, temperatury i rodzaju strumienia, automatycznie podnosząca się deska, podświetlenie, absorpcja brzydkich zapachów, suszenie czy możliwość obsługi za pomocą aplikacji.

Warto podkreślić, że toaleta myjąca GROHE gwarantuje również najwyższy poziom higieny. Zapewnia ją szereg rozwiązań — od antybakteryjnych powłok, przez maksymalnie skutecznie spłukiwanie, aż po samooczyszczające się dysze natryskowe.

GROHE Sensia Arena
GROHE Sensia Arena
GROHE Sensia Arena
GROHE Sensia Arena

Bateria umywalkowa z wyciąganą wylewką

Bardzo popularna w kuchniach, dużo mniej w łazienkach. A przecież zwiększony zasięg wylewki przydaje się wszędzie! Łatwiej umyć umywalkę, spłukać z niej resztki kosmetyków, a nawet szybko umyć włosy, jeśli prysznic jest zajęty.

Bateria umywalkowa z wyciąganą wylewką GROHE Eurosmart to kompaktowy model, który sprawdzi się nawet przy niewielkiej umywalce. Jej elegancka forma nie zdradza, że wewnątrz znajduje się wyciągany wąż. Co więcej, wyposażona jest w system GROHE Magnetic Docking, który zapewnia łatwe i precyzyjne odkładanie wylewki do pozycji wyjściowej.

GROHE
GROHE Eurosmart
GROHE Eurosmart
GROHE Eurosmart

Innowacyjne systemy sterowania baterią

Systemy sterowania baterią wannową lub prysznicową przenoszą użytkownika do nowego wymiaru kąpieli. Dostarczają szeregu funkcji, które co prawda nie są niezbędne, ale jakże przyjemne i komfortowe. Mowa m.in. o zapamiętywaniu ustawień kąpieli, korzystaniu z kilku wyjść wody jednocześnie czy tworzeniu własnych konfiguracji strumieni.

Wszystkie te możliwości, a nawet więcej, oferuje system GROHE SmartControl. Pozwala na zdefiniowanie preferowanego strumienia poprzez wybór między wieloma jego rodzajami: od delikatnego i ekologicznego, po pełny przepływ, mocny i masujący. Ponadto umożliwia swobodne przełączanie pomiędzy deszczownicą a prysznicem ręcznym.

Nie bez znaczenia pozostaje też wygląd, bo GROHE SmartControl to wybór z górnej półki estetycznej. Charakteryzuje się przemyślanym, ponadczasowym designem i najwyższą jakością lśniącej powłoki, które będą zachwycać przez lata.

GROHE
GROHE SmartControl
GROHE SmartControl
GROHE SmartControl

Baterie specjalnego przeznaczenia

W sprzedaży pojawia się również coraz więcej baterii, których projektanci na pierwszym miejscu stawiają dostępność i ergonomię dopasowaną do wyjątkowych potrzeb.

Przykładem niech będzie bateria umywalkowa stojąca z wydłużonym uchwytem, łatwa w obsłudze nawet dla osób z ograniczeniami ruchu. Dłuższa, wyprofilowana dźwignia, jak w modelu GROHE Eurosmart Care, ułatwia uruchomienie optymalnego strumienia.

GROHE Eurosmart Care
GROHE Eurosmart Care

Baterie z opcją uruchamiania dotykowego

Baterie uruchamiane dotykowo to świetne rozwiązanie tak do kuchni, jak do łazienki. Pozwala uruchomić strumień bez dotykania dźwigni — zapewnia więc higienę i nieskazitelny blask powłoki bez odcisków palców.

Baterie dotykowe GROHE Minta Touch i Zedra Touch pozwalają na włączenie wody przez proste dotknięcie wylewki baterii. To świetny wybór dla miłośników gotowania, gdyż taką baterię można włączyć, mając brudne lub zajęte ręce. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy „skazani” na dotykanie armatury za każdym razem — każdy z modeli jest dodatkowo wyposażony w tradycyjną dźwignię.

GROHE Minta Touch
GROHE Minta Touch

Czy w Waszych domach znajdzie się miejsce na inteligentny design? Jesteśmy przekonani, że tak. Wierzymy, że wygoda użytkowania codziennych sprzętów ma wpływ na nasze funkcjonowanie, dlatego warto wybierać rozwiązania, które dają satysfakcję i ułatwiają nawet te niepozorne, niemal mechaniczne czynności.

grohe

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: