Modne płytki 2023. Najnowsze trendy w płytkach do łazienki i kuchni 

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Modne płytki 2023 stoją pod znakiem natury, powrotów do rozwiązań znanych z przeszłości i artystycznej ekstrawagancji. Przyjrzyjmy się dokładniej, jakie propozycje w zakresie płytek do łazienki i kuchni przygotowali dla nas na ten rok producenci i projektanci wnętrz

Modne płytki 2023

1. Teksturowane płytki 

Płytki z efektem 3D towarzyszą nam już od co najmniej kilku sezonów. Ale w roku 2023 odkładamy na bok regularne, powtarzające się, jakby zaprojektowane i wykonane cyfrowo struktury. Modne płytki teksturowane nawiązują do dzieł rzemieślniczych – mają nierówną, falującą fakturę i różne wypukłe detale, które nadają pomieszczeniu głębi, tworzą wrażenie ruchu i ciągłej zmienności. 

Modne płytki 3D
Modne płytki z teksturą 2023

2. Jednobarwna szachownica 

Okładzina ścienna lub podłogowa z ułożonych równolegle niewielkich kwadratowych płytek może przywodzić na myśl wątpliwe pod względem estetycznym łazienki z lat 70. i 80. Trend na szachownice, szczególnie w jednym kolorze lub dwóch wariantach tego samego odcienia, powraca jednak z wielką siłą. W połączeniu z wysoką jakością wykonania i towarzystwem nowoczesnej armatury rozwiązanie to może wyglądać bardzo gustownie: czysto i minimalistyczne.

Modne pytki 2023
Modne niebieskie płytki 2023
Płytki w szachownicę 
Płytki w szachownicę
Płytki szachownica

Modne płytki 2023. Trendy, które warto znać 

3. Imitacja kamienia 

Płytki imitujące kamień zdecydowanie zostają z nami na dłużej. Modne płytki 2023 z efektem kamienia to jednak nie tylko dobrze już znane i wyeksploatowane „marmury”, „granity” czy „wapienie”, ale także znacznie śmielsze i bardziej dekoracyjne „onyksy”. 

Płytki onyks
Płytki onyks
Płytki onyks
Płytki imitujące granit
Płytki imitujące marmur w łazience

4. Płytki marokańskie 

W 2023 roku w świecie designu na czasie jest niemal wszystko, co marokańskie: berberyjskie dywany, kosze z rafii czy metalowe lampiony. Trend ten nie mógł ominąć – najbardziej być może znamiennych dla kultury i estetyki tego kraju – płytek. Marokańskie płytki słyną ze swoich żywych kolorów, skomplikowanych projektów i mieszanych faktur. W sklepach znajdziemy obecnie płytki nawiązujące do większości marokańskich motywów:

 • zellij (różnokolorowa mozaika w geometryczny wzór, np. gwiazdy), 
 • girih (motyw przeplatanych szarf),
 • sebka (motywy splecionych rombów),
 • arabeska (motywy roślinne).
Płytki marokańskie
Modne płytki marokańskie
Płytki marokańskie
Płytki marokańskie
Płytki marokańskie w łazience
Płytki marokańskie w łazience

Modne płytki 2023. Najgłośniejsze trendy 

5. Płytki Art Deco 

Modne płytki 2023 to także prawdziwa eksplozja wzorów i kolorów typowych dla epoki Art Deco. Wzory Art Deco są odważne, dynamiczne, geometryczne i powtarzające się, ale jednocześnie płynne, jakby uchwycone w ruchu czy tańcu. Do wyboru mamy tutaj: 

 • kształty trapezowe;
 • wzory zygzakowate;
 • szewron (Chevron, w kształcie litery „V”, inaczej splot skośny lub łamany);
 • wzory schodkowe (stepped);
 • „zamiatające” krzywe:
 • rozbłyski słońca (sunburst);
 • trójkąty;
 • muszle i łuski; 
 • stylizowana dzika przyroda;
 • zmysłowe, często abstrakcyjne, postacie kobiece. 

Ulubione kolory Art Deco to jasne, nasycone i głębokie czerwienie, zielenie, żółcie, błękity i róże. Często łączy się je ze sobą w niekonwencjonalny sposób oraz wzbogaca błyszczącymi akcentami: złotymi, srebrnymi, chromowanymi lub czarnymi.

Płytki art deco
Płytki art deco
Łazienka art deco
Modna łazienka 2023
Modna łazienka 2023

6. Klasyczna terakota 

Terakota (potocznie: płytki kamionkowe) powraca w swojej najbardziej tradycyjnej, niebarwionej postaci. Ciepła, przytulna terakotowa podłoga w zestawieniu z jasnymi ścianami w łazience to jedno z ulubionych połączeń w 2023 roku

Terakota do łazienki

Modne płytki 2023. Trendy, którymi warto się zainspirować. 

7. Płytki jak dzieła sztuki 

Modne płytki 2023 w łazience lub kuchni coraz częściej przybierają postać malarskiego płótna i pokryte są najbardziej fantazyjnymi (niczym spod ręki Pablo Picasso, surrealistów lub ekspresjonistów) wzorami. 

Odważne kolory i wzory będą nadal popularne i poszukiwane w 2023 roku. Właściciele chcą nadać swoim domom własną osobowość i styl. Odchodzą od szarości i subtelnych kombinacji. Dodają bardziej żywą i inspirującą paletę kolorów. 

Chris Gulson-Brooke, założyciel Maitland & Poate
Modne płytki 2023

8. W zgodzie z naturą 

W 2023 roku równolegle zobaczymy kolekcję palet, które pomagają stworzyć w domu uspokajającą, odprężającą atmosferę. Oprócz wspomnianej wyżej terakoty na sklepowe półki trafi wiele łagodnych zielni, subtelnych błękitów i odcieni jesiennych liści

Zielone płytki do łazienki
Zielone płytki do kuchni
Zielone płytki do kuchni
Zielone płytki do łazienki
Mode płytki 2023 zielone
.
grohe

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: