Praktyczna bateria zlewozmywakowa to serce funkcjonalnej kuchni – jak ją wybrać?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

Bateria zlewozmywakowa każdego dnia mierzy się z wieloma wyzwaniami, których próżno szukać w jakichkolwiek innych warunkach. Jej wybór wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Jak wybrać baterię, która poradzi sobie z kuchenną codziennością? Odpowiadamy!

Trudne zadania, sprytne rozwiązania – bateria zlewozmywakowa

Korzystanie z baterii kuchennej to znacznie więcej, niż odkręcanie i zakręcanie wody. To mycie produktów spożywczych, napełnianie naczyń, sprzątanie i mnóstwo innych czynności. Dzięki odpowiedniej armaturze wszystkie te zadania mogą stać się dużo łatwiejsze.

Mycie warzyw

Każdy entuzjasta gotowania wie, jak trudno domyć zaschniętą na ziemniakach ziemię lub drobne zanieczyszczenia ukryte w różyczkach kalafiora. Dużo skuteczniejszy, niż płukanie pod standardowym strumieniem, jest… prysznic!

bateria zlewozmywakowa z wyciąganą wylewką

Nie sugerujemy, by chodzić z warzywami do łazienki – jest dużo wygodniejsze rozwiązanie. Wystarczy wybrać baterię z wyciąganą wylewką i możliwością zmiany strumienia na prysznicowy. Taka, jak modele GROHE Eurodisc Cosmopolitan czy Eurosmart Cosmopolitan.

Napełnianie dużych garnków

Tak prosta czynność, jak napełnienie garnka, może stać się naprawdę problematyczna – zwłaszcza w przypadku dużych naczyń. Nawet przestronny zlewozmywak zda się na nic, jeśli bateria będzie zbyt niska – garnek trzeba przechylać, trzymać i stale pilnować, aby woda nie zalała blatu, a następnie ostrożnie wyjąć.

zmywanie ręczne
zmywanie z baterią Grohe

Kłopotów oszczędzi nam bateria z wysoką lub wyciąganą wylewką, która zapewnia wystarczająco dużo miejsca w zlewozmywaku. Przydatny będzie także system GROHE Foot Control, który pozwala włączyć przepływ stopą za pomocą czujnika umieszczonego pod szafką – jak w modelach z kolekcji GROHE K7 i Essence.

Bateria zlewozmywakowa w ciągłym użyciu

Jeśli z kuchni korzysta jednocześnie kilka osób lub przygotowujemy potrawy na rodzinne spotkanie, woda leje się niemal bezustannie. W takich sytuacjach szczególnie istotna jest wygoda korzystania z baterii.

elastyczna wylewka do kuchni
bateria zlewozmywakowa do kuchni

Odpowiedzią będzie bateria z wylewką sprężynową, która dzięki swojej długości gwarantuje szeroki zakres ruchów i duży zasięg, przekładające się na znakomitą wygodę użycia. Udogodnienia te znajdziemy m.in. w modelach z kolekcji GROHE K7 oraz Eurocube.

Bateria kuchenna mierzy się z wieloma problemami. Jak je pokonać?

Nieporęczna, wiecznie poplamiona bateria zlewozmywakowa to koszmar wielu kuchni i dowód na to, że wybór armatury kuchennej warto dokładnie przemyśleć. Zamiast kupować pierwszy lepszy model, można zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami i wybrać takie, których najbardziej potrzebujemy. Jakie problemy pozwalają rozwiązać nowe technologie?

Wiecznie brudna powierzchnia baterii

Wyrabianie ciasta, obieranie warzyw, krojenie mięsa – co łączy te czynności? Wszystkie wykonujemy ręcznie. Po każdej z nich trzeba też umyć ręce, co kończy się zabrudzoną baterią, pełną plam i tłustych odcisków. Nie trzeba być perfekcjonistą, by taki widok był dla nas trudny do zniesienia… bateria zlewozmywakowa do codziennego zmywania

bateria zlewozmywakowa ze zlewem wpuszczonym w drewniany blat

Na szczęście można bardzo prosto poradzić sobie z tą sytuacją. Wystarczy wymienić baterię na model z technologią GROHE EasyTouch, która pozwala uruchamiać przepływ wody przy pomocy delikatnego dotknięcia wylewki wierzchem dłoni, przedramieniem lub nadgarstkiem. Kolekcje GROHE Minta Touch i Zedra Touch będą doskonałym wyborem.

Niewygodne zakręcanie dopływu wody a bateria zlewozmywakowa

Każdy dłuższy wyjazd wiąże się z zabezpieczeniem domu – wyłączeniem urządzeń elektrycznych, odcięciem dopływu gazu i wody. Bezpieczeństwo jest ważne, ale jego zapewnienie bywa kłopotliwe, gdy trzeba szukać zakurzonego zaworu w ciasnej szafce pod zlewozmywakiem, a taksówka już czeka na podjeździe…

Z odpowiednią baterią można to zrobić prościej! Baterie kuchenne GROHE Zedra została wyposażona w zawór, który wystarczy podłączyć do zmywarki, żeby móc szybko i wygodnie odciąć do niej dopływ wody.

Zablokowane okno

Zlewozmywak przy oknie to praktyczne rozwiązanie – światło dzienne ułatwia dokładne mycie naczyń i płukanie warzyw. Niestety, bateria często uniemożliwia otwarcie okna, więc korzystanie z niego jest mocno ograniczone. Czasem chciałoby się wręcz wyjąć tę baterię i położyć z boku…

elastyczna bateria zlewozmywakowa

Tak właśnie można zrobić! Baterię przeznaczoną do montażu podokiennego można bez problemu wyjąć z gniazda i odłożyć na bok bez odłączania wody. Taką funkcję posiada m.in. model GROHE Concetto.

Wylewka, która obija się o kuchenne sprzęty

Gdy koło zlewozmywaka czeka na swoją kolej skrupulatnie ustawiony stos brudnych naczyń, najgorszą rzeczą, jaka może go spotkać, to konfrontacja z wylewką, która obraca się na wszystkie strony. Czasami trzeba naprawdę bardzo uważać, aby nie narobić sporego bałaganu.

bateria zlewozmywakowa do zlewozmywaka o dwóch komorach

Jednak co w sytuacji, gdy mimo największych starań wciąż obijamy baterią kuchenne sprzęty? Warto zdecydować się na baterię z ogranicznikiem obrotu wylewki. Modele GROHE Eurosmart Cosmopolitan czy Minta dają możliwość ograniczenia zakresu ruchu wylewki do 150° a nawet 0°.

Piękny design – wisienka na torcie funkcjonalnej kuchni

Funkcjonalność to nie wszystko – idealna kuchnia zasługuje także na odrobinę szyku. Elegancki, zróżnicowany design baterii GROHE sprawia, że bez trudu wybierzemy odpowiedni model dla wnętrza w każdym stylu. Niezależnie od tego, czy preferujemy kuchnie minimalistyczne, klasyczne czy nowoczesne.

ciemny zlew w kuchni z baterią zlewozmywakową

Bateria i zlewozmywak, czyli duet doskonały

Doskonała bateria potrzebuje towarzystwa równie niezawodnego i estetycznego zlewozmywaka. Zlewozmywaki GROHE perfekcyjnie uzupełniają wnętrze każdej kuchni. Tworzą harmonijny duet z bateriami kuchennymi GROHE zarówno pod względem komfortu użytkowania, jak i satysfakcjonującego designu. Można wybierać spośród 2 niezawodnych materiałów:

  • Elegancka stal nierdzewna
  • Wytrzymały kompozyt
zlewozmywak jednokomorowy i bateria zlewozmywakowa
mały zlewozmywak

Zlewozmywaki GROHE Dostępne są w różnych wymiarach, kształtach i kolorach, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb użytkowników.

Czy spodziewaliście się, że wybór baterii kuchennej to tak złożona sprawa? Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zestawieniu wiecie już, czego potrzebujecie w swojej kuchni i znajdziecie czas na poszukiwanie najlepiej dopasowanych rozwiązań.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: