Bezpieczeństwo w łazience – jak o nie zadbać?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

Urządzając łazienkę wiele osób zwraca szczególną uwagę na to, aby była estetyczna i funkcjonalna, często zapominając o jeszcze jednym, istotnym aspekcie. Jest nim bezpieczeństwo. Co zrobić, aby ograniczyć do minimum ryzyko poślizgnięć, oparzeń, upadków czy zniszczeń? Wystarczy zastosować odpowiednie rozwiązania.

Bez ryzyka oparzeń dzięki GROHE CoolTouch

Jednym z nich jest technologia GROHE CoolTouch. Utrzymując niską temperaturę powierzchni baterii, eliminuje ryzyko oparzeń. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich rozwiązań, bateria wyposażona w technologię GROHE CoolTouch nigdy nie osiągnie niebezpiecznie wysokiej temperatury. To zasługa innowacyjnego kanału chłodzenia, który stanowi barierę między bieżącą, gorącą wodą a powierzchnią baterii. Znajdująca się w jego wnętrzu zimna woda jest znakomitym izolatorem i sprawia, że zewnętrzna część nigdy nie będzie cieplejsza od płynącej przez nią w danej chwili wody przeznaczonej do kąpieli.

Rozwiązanie to docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci, które nie zawsze są w stanie przewidzieć, że element, który zamierzają złapać, może być gorący – teraz nie musisz martwić się o ich bezpieczeństwo! W technologię GROHE CoolTouch wyposażone są wybrane baterie termostatyczne z kolekcji Grohtherm 1000, Grohtherm 2000 i Grohtherm 3000.

kran z płynącą wodą
bateria prysznicowa

Idealna temperatura wody z GROHE TurboStat

Osoby mieszkające w domach dobrze znają problem wahań temperatury wody podczas kąpieli. Wystarczy, że jeden z domowników odkręci baterię w innym pomieszczeniu, aby znienacka znaleźć się pod zbyt gorącym lub lodowatym prysznicem.

Świadomość precyzyjnej kontroli to większy komfort kąpieli. Przełomowa technologia GROHE TurboStat oszczędzi nieprzyjemnych i niebezpiecznych niespodzianek – takich, jak nagła, drastyczna zmiana temperatury pod prysznicem. Baterie termostatyczne wyposażone w technologię GROHE TurboStat gwarantują błyskawiczne uzyskanie pożądanej temperatury wody. Niezwykle czuła głowica w kilka sekund dostarcza wodę o wybranej temperaturze, którą utrzymuje przez cały czas pracy baterii, na bieżąco dostosowując się do zmian ciśnienia. A jeśli ciśnienie zimnej wody zupełnie zniknie, automatycznie odcina ona strumień ciepłej wody, chroniąc przed oparzeniem.

deszczownica z baterią prysznicowa
deszczownica w szarej łazience

Nie można pominąć również aspektu ekologicznego. GROHE TurboStat oszczędza wodę – czas oczekiwania na ustawioną temperaturę jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych baterii, dzięki czemu marnuje się znacznie mniej wody. To bezkompromisowe oszczędzanie bez uszczerbku na wydajności ani przyjemności kąpieli.

Technologię GROHE TurboStat można znaleźć m.in. w systemach prysznicowych Euphoria System oraz Euphoria Power&Soul oraz kolekcjach baterii termostatycznych Grohtherm 800, 1000, 2000 i 3000 oraz SmartControl.

bateria łazienkowa grohe
termostat prysznicowy grohe gohtherm 3000

Słuchawka prysznicowa z wewnętrznym kanałem wodnym!

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa pod prysznicem, należy zadbać o szczegóły. Jednym z nich jest odpowiednio dobrana, funkcjonalna słuchawka prysznicowa.
W trosce o użytkowników każda słuchawka prysznicowa GROHE została wyposażona w wewnętrzny kanał wodny. Jej rdzeniem jest przewód dostarczający wodę, oddzielony od obudowy izolacyjną warstwą powietrza. Woda nie płynie więc bezpośrednio pod powierzchnią słuchawki, dzięki czemu nigdy nie jest ona zbyt gorąca w dotyku.

natrysk grohe new tempesta cosmopolitan
zestaw prysznicowy euphoria grohe

Uwaga na poślizg!

Duża część wszystkich domowych wypadków ma miejsce w łazience. Większości z nich można uniknąć, stosując właściwe zabezpieczenia. Przygotowując projekt bezpiecznej łazienki należy wziąć pod lupę jej potencjalnych użytkowników.

Osoby starsze lub osoby z niepełnosprawnością ruchową docenią to rozwiązanie

W przypadku osób mających problemy z poruszaniem się, należy zadbać przede wszystkim o elementy ułatwiające przemieszczanie się po łazience:

  • Niski próg w drzwiach lub jego brak niwelują ryzyko potknięcia – podobnie, jak niski brodzik lub prysznic bez brodzika.
  • Poziom wygody i bezpieczeństwa zwiększą solidne uchwyty, które warto zamontować w wannie, pod prysznicem oraz obok toalety. Są pomocne nie tylko podczas wstawania, ale bywają również ratunkiem w razie upadku.
  • Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie pod prysznicem składanego siedziska lub zaopatrzenie go w specjalny taboret.
odpływ liniowy z zestawem prysznicowym

Dzieci, jak zapewnić im bezpieczeństwo w łazience?

Ruchliwe i ciekawskie maluchy wymagają szczególnej opieki, dlatego dobrze skorzystać z kilku sprytnych łazienkowych akcesoriów.

  • Antypoślizgowy stopień pozwoli dziecku samodzielnie korzystać z umywalki bez obaw o upadek.
  • Blokady do szafek i szuflad z kosmetykami i chemią gospodarczą, zaślepki do kontaktów oraz ochraniacze na ostre krawędzie również pomagają zadbać o bezpieczeństwo dzieci w łazience.

Niezależnie od wieku i stanu zdrowia użytkowników łazienki, bezwzględnie należy zwrócić uwagę na klasę antypoślizgową płytek podłogowych. Do łazienek i toalet należy wybierać płytki charakteryzujące się klasą ścieralności R10, ponieważ są bezpiecznym wyborem wszędzie tam, gdzie może się osadzać wilgoć.

Armatura do zadań specjalnych

Wymagania stawiane bateriom przeznaczonym do użytku w miejscach publicznych są bardzo wysokie, dlatego armatura specjalna GROHE dostosowana jest do potrzeb różnych grup użytkowników. Zaprojektowana z myślą o ergonomii, bezpieczeństwie użytkowania oraz wymaganiach higienicznych stanowi niezawodne rozwiązanie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Na co jej projektanci położyli szczególny nacisk?

Bezpieczeństwo a armatura

Baterie specjalnego przeznaczenia GROHE wyposażone są m.in. w ograniczniki temperatury i termostaty. Zapewniają optymalną temperaturę wody, chroniąc użytkownika przed oparzeniem.

bateria prysznicowa
smartcontrol-1-min

Baterii z ogranicznikami temperatury można szukać m.in. wśród produktów linii Europlus E oraz Eurosmart Cosmopolitan E. Baterie termostatyczne dostępne są m.in. w ramach kolekcji Grohtherm 800, 1000, 2000 i 3000 oraz SmartControl.

Sterylna higiena w łazience, czy to możliwe?

Baterie bezdotykowe zapewniają najwyższy poziom higieny tam, gdzie jest to niezbędne – np. w szpitalach. Równie ważne jest unikanie sprzyjającej rozwojowi bakterii wody stojącej, czemu zapobiegają baterie sterowane elektronicznie. Dodatkowo, pozwalają one również na przeprowadzenie dezynfekcji termicznej.

Szeroki wybór baterii elektronicznych można znaleźć m.in. w liniach Euroeco Cosmopolitan E, Europlus E czy Eurosmart Cosmopolitan E.

umywalkowa bateria elektroniczna
bateria umywalkowa

Funkcjonalność armatury oczami domownika

Intuicyjna obsługa zmniejsza ryzyko związane z nieprawidłowym użytkowaniem baterii, dlatego armatura specjalna GROHE wyróżnia się w tym zakresie maksymalną prostotą. Oferujemy szeroki wybór rozwiązań dopasowanych do umiejętności i warunków fizycznych konkretnych grup użytkowników.

aranżacja łazienki w bieli

Opłacalna inwestycja w armaturę

Armatura specjalna GROHE jest również rozwiązaniem korzystnym finansowo. Relatywnie niski koszt zakupu idzie w parze z oszczędnością wody i energii oraz niewielkimi potrzebami konserwacji.

Zabezpieczenie przed wandalizmem?

Akcesoria sanitarne montowane w miejscach publicznych bywają narażone na akty wandalizmu. Produkty GROHE zostały więc wyposażone w takie rozwiązania, jak zabezpieczenie przed skręceniem czy automatyczne odcięcie dopływu wody.

nowoczesna łazienka w beżach, bieli i czerni

Aby łazienka była w pełni przyjazna i dostępna, najważniejsze jest dopasowanie wyposażenia do potrzeb użytkowników oraz zaufanie sprawdzonym technologiom. Nowoczesne rozwiązania spełniają swoje zadania przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, zwiększając jego komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. To najlepsze, co można wybrać dla siebie i innych.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: