Innowacyjny system prysznicowy, czyli czym jest GROHE SmartControl?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Pomyśl o prysznicu, który bierzesz każdego dnia. Niby to tylko krople wody spadające na skórę i usuwające z niej nieczystości, ale są sposoby na to, by codzienna kąpiel zmieniła się przy tym w cudownie odprężające doświadczenie. Jest nim system prysznicowy GROHE SmartControl, który pokaże, że dbanie o higienę, może być przyjemniejsze niż kiedykolwiek. To podróż w krainę prawdziwego relaksu i odprężenia, pozwalająca ukoić wszystkie zmysły po dniu pełnym biegu. Właśnie dlatego, system natryskowy GROHE SmartControl okazał się istną rewolucja na rynku armatury łazienkowej. Od niedawna jest dostępny również w wariancie podtynkowym, urzekającym eleganckim wykonaniem, wpisującym się w filozofię zmysłowego minimalizmu.

Od tego się zaczęło…

system prysznicowy z deszczownicą

W swoim tradycyjnym wydaniu, natynkowy system prysznicowy GROHE SmartControl zachwyca organiczną formą baterii, delikatnie spłaszczoną na górze, by mogła się na niej znaleźć funkcjonalna półką na kosmetyki ze szkła satynowego. W każdym komplecie znajdują się ponadto: luksusowa deszczownica, ergonomiczna słuchawka ręczna, uchwyt punktowy, smukły drążek prysznicowy i trwały wąż przyłączeniowy. Wszystkie komponenty idealnie ze sobą harmonizują pod względem kunsztownego wykonania i spójnego wzornictwa, co podkreśla jeszcze chromowana powłoka GROHE StarLight.
 

 

Poznaj Strefę Grohe, w której dowiesz się więcej o baterii prysznicowej z deszczownicą i zobaczysz, czym cechują się nowoczesne baterie kuchenne.

Podtynkowa innowacja systemu prysznicowego

podtynkowy system prysznicowy

Niedawno, na rynku pojawiły się nowe, podtynkowe baterie GROHE SmartControl, urzekające już od pierwszego spojrzenia dyskretną elegancją, wpisującą się w filozofię zmysłowego minimalizmu. Design kunsztownych rozet opiera się na harmonijnej symetrii, wprowadzającej aurę uporządkowanego stylu do łazienki. Okrągłe przyciski idealnie współgrają z kształtem koła i kwadratu, zachęcając do użycia i ciesząc subtelnym szykiem.
 

 

Obsługa prysznica komfortowa jak nigdy!

podtynkowy zestaw prysznicowy z deszczownicą

Wszystkie baterie, wchodzące w skład kolekcji GROHE SmartControl, charakteryzuje wyjątkowo intuicyjny sposób obsługi. Każde wejście wody posiada osobny, odpowiednio oznaczony przycisk – w zestawie otrzymujemy komplet nakładek z wzorami odpowiadającymi strumieniom deszczownicy, słuchawki ręcznej itp. By włączyć przepływ wody, wystarczy delikatnie nacisnąć przycisk. Następnie można wyregulować ciśnienie strumienia, przekręcając go odpowiednio w lewą i prawą stronę. Kolejne wciśnięcie przycisku zatrzymuje przepływ wody, a bateria zapamiętuję ustawienia objętości i temperatury, przywracając je przy kolejnym uruchomieniu. To takie proste!
 

 

Razem, a nie osobno – nowoczesny system prysznicowy

zestaw prysznicowy z deszczownicą

Prawdziwą rewolucją kąpielową, którą wprowadza system prysznicowy GROHE SmartControl, jest możliwość używania kilku wyjść wody jednocześnie. Już nie musisz wybierać między ukojeniem w luksusowym strumieniu deszczownicy, stymulacją słuchawką ręczną czy masażem dyszami bocznymi. Innowacyjna armatura, stworzona przez niemieckich inżynierów, pozwala używać ich jednocześnie – bez żadnych ograniczeń!
 

 

Klasyczny mieszacz czy bezpieczny termostat?

bateria z termostatem

Pierwszą decyzją, jaka czeka nas przy zakupie armatury podtynkowej GROHE Smart Control jest dokonanie wyboru między zwykłym mieszaczem a baterią termostatyczną. Tradycyjna armatura pozwala na łatwe, intuicyjne obsługiwanie i przełączanie wyjść wody. Z kolei bateria termostatyczna to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa w Twoim domu. W zaledwie 0,3 sekundy wyrównuje ona wahania ciśnienia w instalacji wodociągowej, nie dopuszczając do gwałtownych zmian temperatury i objętości strumienia podczas kąpieli. Dodatkowo, bateria uniemożliwia przypadkowe ustawienie przepływu cieplejszego niż 38°C, dzięki czemu masz pewność, że cała Twoja rodzina jest chroniona przed nieprzyjemnymi oparzeniami.
 

 

Perfekcyjny okrąg czy harmonijny prostokąt?

rozety systemu prysznicowego

Gdy już wybierzesz baterię, zwykłą lub termostatyczną, czeka Cię decyzja, jaki design najlepiej będzie pasował do Twojej aranżacji i charakteru domowników. Dla osób, które wykończyły łazienkę w organicznym stylu i cenią sobie opływowe, naturalne formy, idealnym rozwiązaniem będą baterie z okrągłymi rozetami. Z kolei wielbicielom nowoczesnego szyku, przywodzącego na myśl industrialne, luksusowe wzornictwo, bardziej mogą przypaść do gustu rozety w kształcie prostokąta. Doskonale komponują się one z łazienkami w stylu loftowym, skandynawskim, glamour i z wieloma innymi aranżacjami. Dobierzesz system prysznicowy dopasowany do aranżacji swojej łazienki.
 

 

Blask diamentu czy księżycowa łuna?

wykończenie baterii z termostatem

Wszystkie baterie termostatyczne GROHE SmartControl są dostępne w dwóch wariantach wykończenia: chromowanej powłoce GROHE StarLight i księżycowej bieli MoonWhite. Pozwala to na spersonalizowanie pokoju kąpielowego, zgodnie z gustem i potrzebami domowników. Połyskująca jak lustrzana tafla powierzchnia w kolorze chromu, perfekcyjnie komponuje się z innymi srebrzystymi elementami w pomieszczeniu i odbija światło, rozjaśniając całą łazienkę. Powłoka w odcieniu bieli, to luksusowa interpretacja nowoczesnej armatury, przywodząca na myśl ekskluzywne salony SPA i pomagająca wyciszyć emocje swym kojącym, jasnym wykończeniem.
 

 

Jedno, dwa, a może trzy wyjścia wody?

termostatyczna bateria

Kolejną decyzją, którą będziemy musieli podjąć przy wyposażaniu łazienki, jest ilość wyjść wody, które chcemy podłączyć do naszej baterii GROHE SmartControl. W ofercie dostępne są rozety z przyciskiem do obsługi jednego, dwóch oraz trzech wyjść wody. Istnieje także możliwość dalszego rozbudowania systemu natryskowego, np. o dysze boczne, dzięki trzem zaworom odcinającym, które umożliwiają podłączenie kolejnych wyjść wody.
 

 

Komfortowe deszczownice w systemie prysznicowym

prysznic z deszczownicą

Do połączenia z nowoczesnymi bateriami GROHE SmartControl, zaprojektowano specjalne deszczownice w czterech wariantach, pasujących do modeli armatury: okrągłym chromowanym, kwadratowym chromowanym, okrągłym w odcieniu księżycowej bieli oraz kwadratowym w kolorze księżycowej bieli. Wszystko po to, abyś mógł dobrać prysznic górny, doskonale pasujący do Twojej baterii, tworzący estetyczną i wizualnie spójną całość, która urzeknie każdego gościa swą wysmakowaną estetyką.
 

 

Perfekcja w każdym calu

Doskonały komfort użycia, innowacyjny sposób obsługi, najwyższy poziom bezpieczeństwa dla całej rodziny i wyjątkowo eleganckie wzornictwo – połączenie tych cech czyni GROHE SmartControl prawdziwą perłą wśród rozwiązań sanitarnych. Wystarczy, że raz użyjesz go podczas kąpieli, a nie zechcesz zamienić go na żaden inny. Przekonaj się sam, jak doskonale można się odprężyć używając jednocześnie kilku komfortowych strumieni!
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: