GROHE SmartControl, czyli luksus i innowacja na wyciągnięcie ręki

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

Dużo czasu musiało upłynąć, zanim ludzie odkryli, że dbanie o czystość jest istotną kwestią w codziennym życiu. Brak higieny w dobie średniowiecza doprowadził w konsekwencji do tragicznych w skutkach epidemii. Z biegiem lat na szczęście zauważono, że oczyszczanie ciała nie tylko zapobiega licznym schorzeniom, ale też poprawia nastrój oraz regeneruje zmęczone ciało. W związku z tym, pojawiła się potrzeba, aby każdy dom posiadał wygodny dostęp do dobroczynnego źródła czystej wody. Zanim wynaleziono armaturę, wykorzystywano duże naczynia takie jak gliniane dzbany lub misy, z których wylewano wodę wprost na ciało. Przedstawiamy nowoczesne rozwiązanie – Grohe SmartControl!

Czas na innowację

Pierwsze kroki w kierunku dostarczenia wody bezpośrednio do domów poczyniono w roku 1845, kiedy to producenci mosiądzu Rotherham Guest and Chrimes opatentowali pierwszy zawór odcinający. Pozwolił on na korzystanie z wody w domach, jednak wymagał zamontowania dwóch kranów, każdy z nich dedykowany był obsłudze gorącego lub zimnego przepływu (rozwiązanie nadal wykorzystywane np. w Wielkiej Brytanii). Wiązało się to niestety z ryzykiem oparzenia delikatnej skóry, co spotkało także, jak głosi anegdota, wynalazcę Alfreda Moena. To nieprzyjemne zdarzenie zainspirowało go podobno do stworzenia w 1937 r. pierwszej baterii mieszaczowej. Swoim patentem otworzył on drogę producentom z branży sanitarnej, którzy do dnia dzisiejszego tworzą coraz to lepsze rozwiązania, aby kąpiel była bezpieczną i przyjemną chwilą zwieńczającą trudy dnia.
 

Jeśli szukasz dalszych inspiracji, odwiedź Strefę Grohe, w której poznasz wnętrzarskie rozwiązania lidera armatury sanitarnej! Dowiedz się więcej o baterii prysznicowej z deszczownicą i zobacz, jakie powinny być nowoczesne baterie kuchenne.

Nowy sposób na interakcję z wodą

Dziś, dla większości z Was, posiadanie łazienki wyposażonej w armaturę jednouchwytową, wannę lub prysznic nie jest niczym nadzwyczajnym. Warto poszukać więc rozwiązań, które pozwolą zwiększyć poziom komfortu i oferują możliwości, których do tej pory nie mieliście. Jednym z nich jest korzystanie z kilku wyjść wody jednocześnie. Dotychczas, podczas korzystania z jednej baterii nie było możliwości połączenia strumienia z deszczownicy, pryszniców bocznych czy słuchawki prysznicowej, a jedynie przełączanie się między nimi.  Na szczęście system prysznicowy GROHE SmartControl proponuje zupełnie nowy sposób kontroli nad parametrami wody.

Tym, co wyróżnia tę kolekcję spośród innych baterii termostatycznych GROHE jest to, że tradycyjny uchwyt zastąpiony został pokrętłem do regulacji temperatury oraz przyciskami, które odpowiadają za obsługę poszczególnych wyjść wody. Jedno wciśnięcie wystarczy do włączenia przepływu, a drugie do jego wyłączenia. Żeby wyregulować ciśnienie, wystarczy przekręcić przycisk w lewo lub w prawo, a jeśli użyjesz kilku na raz (maksymalnie 3), będziesz mógł cieszyć się jednoczesnym przepływ z dedykowanych im wyjść wody. Chcesz poczuć działanie deszczownicy, korzystając w tym samym czasie z dysz bocznych? Nie ma problemu! Po skończonej kąpieli, wybrane przez Ciebie parametry przepływu będą zapamiętane, dzięki czemu podczas następnego prysznica nie będziesz musiał ustawiać ich na nowo!
 

łazienka w nowoczesnym stylu
Fot. GROHE

Wzornictwo na najwyższym poziomie

Oprócz wygodnej obsługi, system GROHE SmartControl zachwyca również eleganckim designem, dostępnym w 2 podstawowych wydaniach. Pierwsze z nich zwraca uwagę okrągłą rozetą, której łagodna forma przywodzi na myśl naturalną estetykę i klasyczne wzornictwo łazienkowe. Drugi wariant inspirowany jest kształtem kwadratu – delikatnie zaokrąglone krawędzie doskonale harmonizują z okrągłymi uchwytami, zachwycając wysmakowaną stylistyką i starannym wykonaniem. Obydwa rodzaje są dostępne w kolorze srebrzystego chromu GROHE StarLight i księżycowej bieli. Ich wysoka odporność na uszkodzenia i przyjemnie prosta konserwacja, gwarantują nieskazitelny wygląd przez lata eksploatacji.
 

nowoczesny system prysznicowy
Fot. GROHE

Swoboda wyboru

W kolekcji GROHE SmartControl można znaleźć aż 14 baterii w wariancie podtynkowym, co umożliwi swobodny wybór idealnego modelu do swojej łazienki. Podstawową kwestią jest wybór liczby obsługiwanych wyjść wody – 1,2 lub 3. Następnie należy zdecydować się na kwadratową lub okrągłą rozetę i kolor (chrom lub księżycową biel), a na koniec pasującą armaturę! Aby zwiększyć swobodę wyboru, baterie można połączyć z jedną z dedykowanych systemowi SmartControl deszczownic podtynkowych, bądź zdecydować się na jeden z uniwersalnych modeli dostępnych w szerokiej ofercie GROHE. Dodajcie do niej słuchawkę prysznicową, dysze boczne lub wylewkę wannową i cieszcie się w pełni spersonalizowanym doświadczeniem kąpieli!

Dodatkowo, w ofercie znajdują się także 4 warianty potrójnych zaworów odcinających, którymi obsłużycie dodatkowe trzy wyjścia wody, a które zamontować możecie zarówno jako dodatek do baterii SmartControl, jak i do innej podtynkowej baterii GROHE.

system prysznicowy grohe
bateria podtynkowa grohe
system prysznicowy z deszczownicą
kwadratowa rozeta prysznicowa

 
<

 

Jeden element podtynkowy, wiele możliwości

Do prawidłowej instalacji wszystkich podtynkowych baterii z kolekcji GROHE SmartControl, wystarczy jeden, uniwersalny element GROHE SmartBox. Jego solidna obudowa przeznaczona jest do montażu podtynkowego i gwarantuje absolutną swobodę aranżacji. Po prostu wybierz odpowiednie miejsce i głębokość montażu (w zakresie 75-105 mm), zadbaj o doprowadzenie wody i możesz zaczynać instalację. Po podłączeniu, zamocuj jedną z rozet GROHE SmartControl i ciesz się komfortem kąpieli, na jaki zasługujesz!
 
<

budowa baterii prysznicowych
Fot. GROHE

Funkcjonalna doskonałość – GROHE SmartControl

Intuicyjna i przyjemnie prosta obsługa systemu prysznicowego GROHE SmartControl to dopiero początek. Zadbaliśmy także o to, by jego użytkownicy byli w 100% bezpieczni podczas kąpieli. Świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych jest wybór rozety z termostatyczną głowicą GROHE TurboStat. Dynamicznie reaguje ona na wahania ciśnienia, jakie występują w instalacji, i tak dobiera proporcję zimnej i ciepłej wody, aby ustawiona przez użytkownika temperatura kąpieli pozostała niezmieniona przez cały czas jej trwania. Dzięki najszybszemu na rynku czasowi reakcji głowicy (zaledwie 0,3 sek.), skutki gwałtownego oziębienia lub podgrzania wody są nieodczuwalne, co gwarantuje wysoki poziom zarówno komfortu, jak i bezpieczeństwa.  Aby jeszcze bardziej go poprawić, uchwyt do regulacji temperatury wody wyposażony jest w specjalny przycisk SafeStop – tylko jego użycie i jednoczesne przekręcenie pokrętła umożliwia ustawienie temperatury wyższej niż 38°C. Teraz każdy, nawet najmłodszy członek rodziny, może w 100% bezpiecznie korzystać z systemu SmartControl bez obaw o oparzenia delikatnej skóry. Dla osób ceniących sobie klasyczne, sprawdzone rozwiązania proponujemy wybór rozety z głowicą mieszaczową GROHE SilkMove. Wykonana z najwyższej jakości ceramiki, przekłada się na niezawodne funkcjonowanie baterii, jednocześnie zapewniając precyzyjna kontrolę przepływu przez lata eksploatacji.

Wybierając podtynkowe baterie GROHE SmartControl zyskujesz znakomitą wygodę użycia, najwyższy poziom bezpieczeństwa, precyzyjną kontrolę nad przepływem wody oraz minimalistyczny design – zobacz, jak zmienią się Twoje codzienne rytuały w łazience i odkryj zupełnie nowy sposób na przyjemne chwile podczas kąpieli.
 

system prysznicowy z deszczownicą
Fot. GROHE

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: