Topowe rozwiązania kuchenne – czego oczekiwać od nowoczesnej baterii kuchennej?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Artykuł pod patronatem

Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Odkryjcie nowoczesne baterie kuchenne, które ułatwią Wam codzienne gotowanie. Przeczytajcie o bateriach bezdotykowych, z ceramicznymi głowicami lub o bateriach ze sprężynową wylewką.

W poprzedniej części tekstu o bateriach kuchennych („Must have baterii kuchennych czyli jakie funkcje musi mieć Twoja bateria kuchenna”), udowodniliśmy, że w wygodnej, funkcjonalnej kuchni bateria z wyciąganą wylewką, ceramiczną głowicą i trwałą chromowaną powłoką to absolutne minimum. Jednak poza tymi niezbędnymi, istnieje także druga grupa rozwiązań, którymi warto się zainteresować. Zwłaszcza, jeśli wymagasz od swojej kuchni czegoś więcej, niż standard. Co jeszcze warto mieć w nowoczesnej kuchni?

Wylewka sprężynowa — sprzęt do zadań specjalnych

Bateria z wylewką sprężynową docenisz szczególnie, jeśli dużo i często gotujesz. Jej efektywność sprawi, że przygotowanie posiłków i sprzątanie po gotowaniu będzie znacznie przyjemniejsze!

Zalety baterii z wylewką sprężynową

Szeroki zakres ruchów wylewki w sprężynowym oplocie i możliwość zmiany strumienia z perlatora na prysznicowy sprawiają, że bez trudu napełnisz duże naczynia, szybko wymyjesz nawet bardzo brudne warzywa, a po wszystkim w kilka sekund zaprowadzisz porządek w zlewozmywaku.

Ograniczenia baterii z wylewką sprężynową

Największe ograniczenie, jakie niesie ze sobą ten typ baterii, jest jej rozmiar. Zdecydowanie wyższa niż standardowe modele, bateria z wylewką sprężynową zajmuje sporo miejsca. Najlepiej będzie się ona komponowała z dużym, dwukomorowym zlewozmywakiem, który pozwoli uwolnić jej prawdziwy funkcjonalny potencjał.

Bateria z wylewką sprężynową, którą warto mieć w swojej kuchni

Ciekawą propozycją armatury z wylewką sprężynową są baterie z kolekcji GROHE K7 oraz Eurocube. Oferują one łatwość i swobodę w operowaniu strumieniem wody połączone z niebanalnym wzornictwem. Możliwość zmiany strumienia na prysznicowy znacznie ułatwia płukanie warzyw, czy mycie zlewu, a sprawdzone technologie GROHE, takie jak ceramiczna głowica SilkMove, czy powłoka z chromu StarLight zapewniają wieloletnią trwałość.

Bateria dotykowa — jeszcze wygodniejsze użytkowanie

Technologie dotykowe już od dawna przestały dotyczyć wyłącznie elektroniki. Mają zastosowanie także w innych przedmiotach codziennego użytku. W bateriach kuchennych zwiększają wygodę użytkowania — zwłaszcza gdy z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz uruchomić strumienia wody przy pomocy tradycyjnego uchwytu.

Zalety baterii dotykowych

Baterie dotykowe są przydatnym udogodnieniem, jeśli chcesz uruchomić strumień wody np. podczas wyrabiania ciasta lub obierania owoców — zapobiegają ubrudzeniu chromowanej powierzchni.

Rozwiązania dotykowe ułatwiają obsługę baterii również wtedy, gdy masz zajęte ręce i nie chcesz odkładać trzymanego przedmiotu. Ich wygoda jest bezdyskusyjna.

bezdotykowe baterie kuchenne

Ograniczenia baterii dotykowych

Należy pamiętać, że przy pomocy dotykowej aktywacji, uruchamiana jest tylko zimna woda. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, co powinni docenić rodzice małych dzieci. Aby włączyć przepływ o wyższej temperaturze, należy użyć tradycyjnego uchwytu.

Baterie dotykowe, po które warto sięgnąć

Modele z dedykowaną technologią uruchamiania dotykowego (działającą na zasadzie wykrywania oporu elektrycznego, więc wystarczy lekkie przyłożenie skóry do korpusu baterii) znajdują się w kolekcjach GROHE – Minta Touch i Zedra Touch.

To jednak nie wszystko — wodę możesz mieć także w zasięgu… stopy. Umożliwia to technologia Foot Control i wykorzystanie inteligentnego czujnika zamontowanego na dole szafki ze zlewozmywakiem. Takie rozwiązanie dostępne jest jako osobny zestaw do przezbrojenia armatury i może być zamontowane z każdą baterią GROHE, która wyposażona jest w wyciąganą wylewkę!

Woda pitna prosto z kranu — filtrowana i gazowana

Jeśli wciąż kupujesz wodę butelkowaną, bo lubisz jej smak i bąbelki, możesz zmienić zwyczaje zakupowe dzięki odpowiedniej baterii. Istnieją bowiem innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możesz korzystać z pysznej wody pitnej prosto z kranu.

Zalety baterii filtrującej/ nasycającej wodę CO2

Woda o Twoich ulubionych parametrach prosto z kuchennej baterii — chłodna, filtrowana, a nawet lekko lub mocno gazowana. To koniec dźwigania ciężkich zgrzewek ze sklepu, ograniczenie produkcji plastikowych odpadów i ulubiony napój na zawołanie — zawsze, gdy dopadnie Cię pragnienie.

Ograniczenia baterii filtrującej/ nasycającej wodę CO2

Bateria z funkcją filtrowania lub nasycania dwutlenkiem węgla wymaga pamiętania o regularnym zamawianiu odpowiednich wkładów. Sam mechanizm zajmuje trochę miejsca, które należy wygospodarować w bezpośrednim sąsiedztwie zlewozmywaka — najczęściej w szafce bezpośrednio pod nim.

Rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę

Najlepszą propozycją w tym segmencie produktów jest system GROHE Blue Home, oczyszczający wodę w 5-stopniowym procesie filtracji. W zależności od wariantu dysponuje funkcjami chłodzenia, filtrowania oraz nasycania wody dwutlenkiem węgla przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korzystania ze zwykłej, kranowej wody.

Co więcej, GROHE Blue Home zauważalnie przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadków plastikowych produkowanych w gospodarstwie domowym. Zwiększa za to oszczędności — litr gazowanej wody z systemu GROHE Blue jest średnio X razy tańszy niż litr wody butelkowanej kupionej w sklepie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach związanych z eksploatacją systemu GROHE Blue? Zobacz nasz artykuł na ten temat.

Wrzątek na życzenie — bez gotowania, bez czekania

Tak, jak wodę gazowaną, tak samo wrzątek można mieć na życzenie prosto z kranu w kuchni. To kolejne ułatwienie, które sprawia, że przebywanie w kuchni staje się czystą przyjemnością.

Zalety wrzątku na życzenie

Niekwestionowaną zaletą wrzątku z baterii kuchennej jest natychmiastowe działanie. Wrząca woda jest dostępna bez czekania, bez konieczności korzystania z garnka czy czajnika.

Wrzątek z baterii kuchennej to nie tylko błyskawiczne przygotowywanie herbaty. To również szybsze gotowanie, łatwiejsze obieranie pomidorów czy papryki oraz efektywne wyparzanie naczyń, zabawek i dziecięcych butelek. To wygoda i higiena w zasięgu ręki.

Wrzątek z kranu to również więcej miejsca na kuchennym blacie, a więc minimalizm i harmonia we wnętrzu.

Ograniczenia wynikające z wrzątku na życzenie

Wrzątek z kranu może być niebezpieczny, jeśli bateria nie jest wyposażona w odpowiednią blokadę. Jak większość nowoczesnych, zaawansowanych rozwiązań, nie należy również do najtańszych.

Bateria kuchenna w termostatem

Rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli kusi Cię wrząca woda prosto z baterii kuchennej, zwróć uwagę na system GROHE Red.

Działania systemu opiera się na gromadzeniu i podgrzewaniu wody w izolowanym bojlerze, dzięki czemu przez cały czas jest gotowa do użycia. Można korzystać z niej za pomocą wielofunkcyjnej baterii, pełniącej również standardowe funkcje, lub z baterii dodatkowej, obsługującej jednie wrzątek. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Baterie w systemie GROHE Red wyposażone są w niezawodną blokadę ChildLock, która skutecznie chroni przed oparzeniami wszystkich użytkowników — szczególnie tych najmłodszych.

Jak widać, nowoczesna armatura kuchenna ma do zaoferowania znacznie więcej, niż zwykły strumień wody. Połączenie tradycyjnej funkcjonalności baterii zlewozmywakowej z innowacyjną technologią i przemyślanym projektem wprowadzi Twoją kuchnię w XXI wiek, dając Ci poczucie pełnej kontroli nad wodą. Od profesjonalnych rozwiązań dla entuzjastów gotowania, po wszechstronne systemy filtrujące – możliwości wyboru są teraz większe, niż kiedykolwiek!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: