System filtrujący wodę w baterii kuchennej, czyli czysta woda prosto z kranu!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 5 minut

Zapomnij o ciężkich i nieekologicznych zgrzewkach wody ze sklepu. System filtrujący wodę Grohe Blue to pyszna i zdrowa – a jeśli chcecie: gazowana – woda prosto z kranu.

Nie bez powodu woda nazywana jest eliksirem życia, ponieważ stanowi aż 70% składu ludzkiego organizmu. Nasze zapotrzebowanie na wodę waha się w przedziale od 1,5 do nawet 2,5 litra na osobę. Woda, oprócz dostarczenia organizmowi niezbędnych minerałów i orzeźwienia w upalne dni, poprawia kondycję skóry, uśmierza ból, usuwa toksyny, a także poprawia koncentrację. Właśnie dlatego powinna być jednym z priorytetowych produktów na liście zakupów. Jednak kupno i dźwiganie ciężkich plastikowych butelek jest wyjątkowo kłopotliwe, a przy tym szkodliwe dla środowiska. Aby pomóc Wam rozwiązać ten problem, firma GROHE stworzyła system filtrujący wodę Blue Home, który dostarcza krystalicznie czystą i smaczną wodę prosto z poziomu baterii zlewozmywakowej! I to w trzech wariantach nasycenia gazem.

Blue Home – co to jest i jak to działa?

Woda oferowana przez miejskie przedsiębiorstwa wodne przechodzi przez szereg restrykcyjnych testów zanim trafi do naszych domów. Mimo że jej czystość nie ulega wątpliwości, to już smak często pozostawia wiele do życzenia. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, niemieccy inżynierowie stworzyli system filtrujący wodę GROHE Blue Home. GROHE Blue Home jest połączeniem jednostki filtrującej z tradycyjną baterią zlewozmywakową. Znajdujące się we wnętrzu armatury dwa oddzielne kanały wodne oraz unikalna budowa perlatora gwarantują, że woda wodociągowa nie zmiesza się z przefiltrowaną, zapewniając jej doskonały smak i aromat.

Filtr na kran

Wygoda użycia tak ważna w kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jest to miejsce, w którym spotykają się domownicy, aby celebrować posiłek lub rozstrzygać rodzinne kwestie przy filiżance smacznej herbaty lub kawy. Dlatego tak ważne jest, aby przygotowywanie ulubionych potraw lub napojów przebiegało w prosty i przyjemny sposób. Nowy system filtrujący wodę GROHE Blue Home został skonstruowany w trzech wariantach kształtu wylewki (L, C, U), obracanej w zakresie 150°. Dzięki temu możemy dobrać konstrukcję wylewki do indywidualnych preferencji, co zapewni nam swobodę użycia podczas codziennych prac wykonywanych w kuchni tj. zmywania trudno czyszczących się naczyń, napełniania dużych, nieporęcznych garnków wodą czy płukania ulubionych owoców lub warzyw. Co więcej, o lekką i płynną obsługę dźwigni dba ceramiczna głowica SilkMove. Umożliwia ona precyzyjne ustawienie parametrów przepływu wody nawet przez 20 lat niezawodnej eksploatacji!

 kran z filtrem wody

Dużo więcej nie po prostu kran z filtrem wody

Oprócz funkcjonalnych rozwiązań system filtrujący GROHE Blue Home zachwyca również eleganckim wyglądem. Dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych, które podkreślą stylowy projekt Twojej kuchni i przyciągną wzrok swoim starannym wykonaniem.

Jeśli cenisz sobie luksus w klasycznym wydaniu, to lśniąca powłoka z chromu StarLight z pewnością przypadnie Ci do gustu. Gładka powierzchnia i srebrzysty połysk idealnie skomponują się z wnętrzem nowoczesnej kuchni, a jej wysoka trwałość gwarantuje nieskazitelny wygląd przez lata użytkowania.

Dla miłośników bardziej wysublimowanego wzornictwa, przygotowana została powłoka ze stali nierdzewnej SuperSteel. Jej matowe wykończenie zachwyca dyskretnym szykiem, zapobiega powstawaniu śladów po palcach na powierzchni baterii i jest nawet 10 razy trwalsze od powłok oferowanych przez innych producentów.

Kompaktowa obudowa, czyli serce systemu filtrującego wodę

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy przy kontakcie z systemem GROHE Blue Home, jest stylowy design baterii. Równie istotne są jednak komponenty, których nie widać na pierwszy rzut oka. Co zamknięto w kompaktowej obudowie, umieszczonej pod zlewozmywakiem? Skrywa ona jednostkę chłodzącą, saturator wraz z butlą z CO2 oraz filtr. Dzięki nim na nowo poznamy smak pysznej wody, którym będziemy mogli się rozkoszować każdego dnia.

W porównaniu do poprzednich wersji (311 x 400 x 436 mm) obudowa nowego systemu filtrującego wodę GROHE Blue Home (200 x 455 x 505 mm) jest węższa o 111 mm. W rezultacie bez problemu zmieści się do szafki pod zlewem, pozostawiając więcej przestrzeni, którą możesz dowolnie wykorzystać.

bateria filtrująca wodę

System filtrujący wodę – gwarancja doskonałego smaku

Sekretem uzyskiwania nieskazitelnie czystej wody jest filtr, który w 5-stopniowym procesie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i substancje, które negatywnie wpływają na jej smak i zapach.

System filtrujący GROHE Blue Home pozwoli Ci cieszyć się również smakiem ulubionego gorącego napoju, bo przecież niegazowana woda jest jego głównym składnikiem. Jej nieskazitelna czystość pozwoli wydobyć esencję smaku z każdej porannej kawy i wieczornej herbaty.

Każdy system filtrujący GROHE Blue Home zawiera filtr w rozmiarze S, który dostarcza aż 600 litrów krystalicznie czystej i smacznej wody. W momencie, gdy zbliża się czas jego wymiany, dioda na uchwycie poinformuje Cię o tym, migając na kolor pomarańczowy.

system filtrujący wodę
Pięciostopniowy proces filtracji wody

Chłodne orzeźwienie prosto z kranu kuchennego z filtrem

Jak wspomnieliśmy, system filtrujący GROHE Blue Home pozwala także schłodzić już przefiltrowaną wodę. Jest to zasługa chłodziarki, która została zamknięta w kompaktowej obudowie. Znajdujące się na jej powierzchni przyciski umożliwiają zmianę temperatury chłodzenia w zakresie od 5°C do 10°C. Sam zdecyduj, jaka temperatura spożywanej wody jest dla Ciebie najlepsza!

filtr do wody chłodzący

Musujące bąbelki, czyli woda gazowana w trzech odsłonach

Lekko czy mocno gazowana? Kran z filtrem może przygotwać taką wodę, jaką lubisz najbardziej!

Wielokrotnie zdarza się, że każdy z domowników preferuje inny stopień nasycenia wody gazem, co wiąże się z zakupem aż trzech różnych butelek. Na szczęście system filtrujący wodę Blue Home dostarcza schłodzoną i świeżą wodę w trzech wariantach. Wystarczy przekręcić uchwyt znajdujący się z lewej strony baterii i ustawić preferowany przez siebie rodzaj wody, a podświetlane ikony diodą LED poinformują nas, jaki stopień nasycenia gazem został wybrany. Pierwsze ustawienie daje naturalną wodę bez gazu (kolor niebieski), drugie lekko gazowaną wodę (kolor turkusowy), natomiast trzecie mocno gazowaną (kolor zielony). Butla z CO2, która pozwala na czerpanie wody z bąbelkami ma pojemność 425 g.

Przekłada się to na aż 75 litrów gazowanej przyjemności!

Filtr do wody pitnej na ratunek środowisku

Z każdym dniem liczba plastikowych butelek stale rośnie, co niestety ma negatywny wpływ na środowisko naturalne i jakość spożywanej wody. Niemalże codziennie sięgamy po zgrzewkę wody, nie zastanawiając się nad tym, że w jej skład wchodzą substancje wydzielane przez plastikowe tworzywo, które znacznie pogarszają jej smak.

Co więcej, na wyprodukowanie litrowej butelki potrzeba aż 7 litrów wody, co wiąże się z utratą cennego surowca naturalnego. Właśnie dlatego firma GROHE opatentowała system filtrujący GROHE Blue Home. Za jego sprawą  spożywana woda jest smaczna i wolna od zanieczyszczeń. Ponadto, pomaga on oszczędzać naturalne zasoby oraz pieniądze potrzebne na przetransportowanie butelek do naszych domów, a także czas zużyty na ich recykling.

oszczędność wody filtr

Wszyscy wiedzą, że zdrowy tryb życia wymaga od nas picia wystarczającej ilości wody każdego dnia. Zatem jeśli chcemy zadbać o siebie i swoich bliskich, warto zaopatrzyć się w system filtrujący GROHE Blue Home. Kran z filtrem wody GROHE Blue Home dostarcza świeżą, nieskazitelnie czystą i schłodzoną wodę prosto z poziomu naszej baterii zlewozmywakowej każdego dnia, w trzech różnych wariantach nasycenia gazem.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: