5 sposobów, które ułatwią ci przygotowanie jesiennych przetworów

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Winogrona, śliwki, dynie, jabłka, gruszki to jesienne pyszności, których smakiem i aromatem wielu chciałoby się cieszyć przez cały rok. Niektórzy decydują się na przygotowanie przetworów, co dla entuzjastów gotowania jest prawdziwą frajdą, jednak bywa czasochłonne i przyczynia się do powstania w kuchni ponadprzeciętnego bałaganu. Są jednak sposoby, aby jesienne prace przy przetworach pozostały czystą przyjemnością!

Zlewozmywak i wylewka ułatwiające mycie warzyw i owoców

Czyste warzywa i owoce to podstawa udanych przetworów

Mycie dużej ilości owoców lub warzyw nie zawsze jest wygodne, za to zawsze zajmuje zbyt wiele czasu. Szybkie i — przede wszystkim — dokładne mycie jest łatwiejsze, gdy ma się do dyspozycji przestronny zlewozmywak i baterię do zadań specjalnych.

Wylewka Grohe ułatwiająca mycie owoców

Kompozytowe i stalowe zlewozmywaki GROHE zajmują optymalną ilość miejsca w każdej kuchni oraz umożliwiają łatwe utrzymanie czystości. Z kolei bateria kuchenna z wyciąganą wylewką lub wylewką sprężynową pomoże dokładnie opłukać produkty i dotrzeć w trudno dostępne zakamarki. Dodatkowa funkcja strumienia prysznicowego pozwala usunąć nawet zaschnięte zabrudzenia i jednorazowo objąć wodą dużą ilość owoców.

Rozwiązania te znajdziesz w eleganckich bateriach z kolekcji GROHE K7 lub GROHE Eurocube.

Stalowy zlewozmywak Grohe
Wylewka ze sprężyną Grohe

Umyte warzywa i owoce warto także osuszyć przed dalszą obróbką. Położenie ich bezpośrednio na blacie zagwarantuje, że będzie trzeba go później wycierać. Żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnej pracy, wystarczy mieć zlewozmywak z wygodnym ociekaczem. Nie tylko pozwoli w przygotowaniu przetworów, ale będzie także niezastąpioną pomocą podczas zmywania. Modele z ociekaczami występują w każdej z linii zlewozmywaków GROHE – od K100 do K1000.

Duży zlewozmywak z ociekaczem Grohe

Sprawne napełnianie naczyń i słoików

Napełnianie wodą garnka i dużej liczby słoików trwa w nieskończoność, a przynajmniej tak się wydaje? Receptą znów okaże się dobrze przemyślany wybór duetu zlewozmywak – armatura.

Dzięki szerokiemu zakresowi ruchów baterii z wyciąganą wylewką, rozlewanie wody do rozstawionych na kuchennym blacie weków będzie dużo wygodniejsze niż dotychczas. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby także napełnianie dużych naczyń stało się łatwiejsze, warto wybrać zlewozmywak wyposażony w dużą komorę, w której bez problemu zmieścisz garnek do pasteryzacji przetworów. Idealnym wyborem będą modele z linii GROHE K700 i K800.

Zlewozmywak z dużą komorą

Zawsze czysta bateria

Bałagan jest nieodłącznym elementem pracy w kuchni — zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi robienie dżemów czy smażenie powideł. Aby ułatwić sobie sprzątanie także na co dzień, warto rozważyć instalację baterii uruchamianej inaczej niż większość tradycyjnych modeli.

Pierwsza propozycja to bateria z systemem GROHE EasyTouch. Aby ją uruchomić, wystarczy dotknąć powierzchni wylewki. Bez odkręcania, bez przycisków, bez trudnych do zmycia plam. Taki komfort zapewniają modele z kolekcji GROHE Zedra Touch oraz Minta Touch.

Druga propozycja to technologia GROHE Foot Control. Innowacyjne rozwiązanie pozwala uruchomić strumień wody poprzez… zbliżenie stopy do specjalnego czujnika, umieszczanego zwykle na dole szafki. Baterie, które mają tę funkcję, to m.in. modele GROHE Essence Foot Control i K7 Foot Control.

Wrzątek na zawołanie

Przygotowanie zalewy i wyparzanie słoików wymaga gotowania wielu litrów wody. Podgrzewanie kolejnych porcji wrzątku w czajniku jest czasochłonne, z kolei gotowanie większej ilości wody w garnku uniemożliwia sprawne przelanie jej do mniejszych pojemników. Idealnym rozwiązaniem byłby wrzątek prosto z kranu…

Wrzątek prosto z kranu
Urządzenie do podgrzewania wody Grohe

Taka możliwość jest dostępna dzięki systemowi GROHE Red! Zapewnia on wrzącą wodę prosto z baterii kuchennej, bez czekania i w ilości odpowiadającej pojemności tytanowego bojlera, umieszczonego pod zlewozmywakiem. Dzięki GROHE Red gotowanie, przygotowywanie przetworów czy nawet parzenie herbaty dla gości staje się szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Czysta woda to pyszne przetwory

Słodkie, świeże owoce i warzywa to najważniejszy składnik przetworów. Aby wydobyć z nich wszystko, co najlepsze i podkreślić ich wyjątkowy smak, warto użyć smacznej, filtrowanej wody. Spokojnie — w żadnym wypadku nie namawiamy do kupowania wielkich, plastikowych baniaków.

System GROHE Blue Home jest efektywną, ekologiczną alternatywą dla butelkowanej wody i dzbanków filtrujących. Pozwala cieszyć się czystą, filtrowaną, schłodzoną wodą o doskonałym smaku prosto z kranu! Co więcej, woda ta może być mocno lub lekko gazowana oraz nasycona magnezem. Idealna zarówno do gotowania, jak i do picia — dla każdego taka, jaka właśnie jest potrzebna.

Czysta woda do picia z kranu

Przygotowywanie przetworów może być przyjemnym zajęciem — zwłaszcza, gdy przebiega szybko i nie jest przyczyną bałaganu. Dzięki nowoczesnym, sprytnym rozwiązaniom można to osiągnąć — a potem już tylko wystarczy cieszyć się smakiem własnoręcznie przygotowanych, domowych dżemów czy sałatek.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: