Narożnik w salonie – jak wybrać najlepszy?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Narożnik lub narożnik z funkcją spania sprawdzi się w niejednym wnętrzu. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy wyborze tego mebla.

Gdzie sprawdzi się narożnik?

Narożnik z funkcją spania bardzo dobrze sprawdzi się w kawalerce, ponieważ w ciągu dnia będzie służył za mebel wypoczynkowy, natomiast po rozłożeniu, przekształci się w komfortowe miejsce do spania. Gdzie jeszcze sprawdzi się taki mebel?
 

 
Niewątpliwie jest to świetne rozwiązanie do mieszkania, w którym salon okazjonalnie zamienia się w pokój gościnny, a wypoczynkowy narożnik może posłużyć gościom do wygodnego spędzenia nocy.
 

Szukasz pomysłów, aby urządzić swoją wymarzoną przestrzeń? Zobacz nasze inspiracje dla kuchni! Sprawdź, jaka wylewka baterii sprawdzi się u ciebie i czy biała kuchnia z cegłą wpasuje się w styl twojego mieszkania!

Jaki kształt narożnika wybrać?

Dopasuj kształt narożnika do pomieszczenia, w którym mebel ten będzie stał. Narożniki w kształcie litery L sprawdzą się zarówno na niewielkich powierzchniach, jak i w dużych salonach. Narożnik o tym kształcie możesz również ustawić np. na ścianie, na której znajduje się okno lub drzwi balkonowe. Większy narożnik, który ma dwa boczne, dostawiane szezlongi sprawdzi się natomiast w dużym pokoju, ustawiony z dala od ściany.
 

 

Dopasuj wielkość narożnika do pomieszczenia

Narożnik może być jednolity w budowie, ale może składać się z kilku dostawianych do siebie elementów. Te elementy, które możesz przesuwać i dostawiać to tzw. szezlongi. Jeśli decydujesz się na narożnik z mobilnymi modułami, to najpewniej nie będą one posiadały poręczy, które utrudniłyby przestawianie elementów narożnika. Jeśli chcesz zadbać o miłą atmosferę w salonie, sprawdź nasz artykuł Oświetlenie w salonie – na co zwracać uwagę, by wnętrze zyskało na przytulności?.
 

 

Wybierz funkcjonalne obicie narożnika, jeśli masz w domu zwierzęta

Wybór obicia narożnika warto dobrze przemyśleć, ponieważ nie każdy model ma zdejmowane pokrycie, które można wyprać w pralce. Warto zatem postawić na taki rodzaj obicia, który będzie ładny, ale i prosty w utrzymaniu w czystości.
 

 
Jeśli masz w domu zwierzęta, to ich sierść będzie trudniej zdjąć z aksamitnych lub welwetowych pokryć. W takim przypadku praktyczniejsze może okazać się obicie z jednolitych, bardziej śliskich materiałów. Niektóre firmy oferują szeroki wybór kolorów i wzorów obić.
 

Ile kosztuje narożnik?

Ceny za narożniki mają naprawdę dużą rozpiętość. Na cenę narożnika wpływa przede wszystkim jego wielkość. Modele, które mają ruchome, dostawiane elementy również będą miały wyższą cenę.
 

Najtańsze, najmniejsze modele zaczynają się od ok. 800 zł, natomiast te droższe kosztują nawet do 9000 zł.

 
Gotowe narożniki, które możesz kupić od razu w sklepie meblowym, będą tańsze od tych, które kupisz na zamówienie. Obecnie wiele firm daje klientom możliwość wyboru poszczególnych elementów narożnika.
 

Elementy zmienne, które możesz wybrać do swojej kanapy, to zazwyczaj: kolor i rodzaj obicia narożnika, kolor i materiał nóżek, liczba dodatkowych poduszek, możliwość pikowania obicia.

Niestandardowe kształty narożnika

Narożnik może być nie tylko funkcjonalny, ale również dekoracyjny. Jeśli zdecydujesz się na wyrazisty kolor obicia lub obicie w mocny wzór, to narożnik stanie się punktem, który mocno przyciągnie uwagę od samego wejścia do pomieszczenia. Jeśli lubisz bawić się formą, możesz postawić na oryginalny kształt narożnika, np. taki, który jest zaokrąglony i nie ma rogów! W asortymencie różnych firm występują również narożniki-siedzianki, które umożliwiają relaksującym się na nich osobom patrzenie w dwie przeciwne strony salonu!
 

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: