Szafka łazienkowa. Top 5 modnych szafek pod umywalkę w sezonie 2021/2022

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Szafka łazienkowa to nieodzowny element wyposażenia każdej łazienki: tworzy podporę dla umywalki, zapewnia miejsce do przechowania najczęściej używanych kosmetyków i oczywiście pełni rolę dekoracyjną. Zobaczmy, jakie szafki pod umywalką proponują w tym sezonie producenci i architekci wnętrz! 

1. Szafka łazienkowa wisząca

Wisząca szafa łazienkowa to już właściwie współczesna klasyka. Podwieszane szafki pod umywalkę znakomicie sprawdzają się w małych łazienkach. Wiszące szafki łazienkowe zajmują mniej miejsca od szafek stojących, pozwalają uzyskać więcej otwartej przestrzeni i ułatwiają zachowanie czystości. Dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacja łazienki nabiera wdzięku i lekkości. 

W tym sezonie obserwujemy, że wiszące szafki łazienkowe coraz częściej nie mają już formy jednej, zwartej bryły. Modne są różnego rodzaju drobne asymetrie, na przykład wystający z jednej strony blat. Pod powstałym w ten sposób nawisem często montuję się efektowne i pomysłowe wieszaki na ręczniki. 

wisząca szafka łazienkowa
Wisząca szafka łazienkowa i armatura marki GROHE
szafka łazienkowa

2. Szafka łazienkowa z otwartymi półkami na dole 

Szafka łazienkowa z otwartymi półkami na dole to rozwiązanie rodem z luksusowego spa. Podobnie jak w przypadku szafek wiszących otwarte półki optycznie powiększają przestrzeń. Dla jeszcze lepszego efektu wizualnego projektanci polecają wybieranie szafek z ażurowym lub przypominającym szczebelki drabiny dnem. 

szafka łazienkowa z półkami
szafka łazienkowa

3. Szafka łazienkowa na stalowej ramie 

Szafka łazienkowa na stalowej ramie lub na stalowych nóżkach to mebel, którego nie może zabraknąć w tak modnych obecnie łazienkach w stylu loftowym. Łazienkowa szafka na stalowej ramie pięknie prezentuje się zarówno z wykończeniem z naturalnego drewna, jak i laminowanej płyty wiórowej – kolor laminatu warto wówczas dopasować do koloru płytek lub betonu architektonicznego stanowiącego wykończenie ściany. 

szafka łazienkowa na stalowej ramie
szafka łazienkowa

4. Blat łazienkowy zamiast tradycyjnej szafki 

Blaty łazienkowe – jako samodzielne konstrukcje lub zintegrowane z szafką – to jeden z najgorętszych trendów tego i przyszłego roku. Rozwiązanie zarezerowane jest jednak raczej dla dużych, przestronnych łazienek. Blaty łazienkowe mogą być drewniane, bambusowe, kamienne, szklane, metalowe, kompozytowe, lastryko lub zbudowane z płyty kartonowo-gipsowej i płytek ceramicznych. Szalenie modne są bardzo minimalistyczne konstrukcje, które nie maskują rur odpływowych (oczywiście nie może być to wówczas najtańszy plastik). Świetnie prezentują się także podwójne blaty łazienkowe – czyli blat i podwieszona niżej półka. A zwieńczeniem takiej aranżacji łazienki niemal zawsze jest subtelna umywalka nablatowa, także w oryginalne kolorystyce: róż, pistacja, mięta, delikatny błękit

szafka łazienkowa
blat łazienkowy
lustro łazienkowe
blat łazienkowy

5. Szafki łazienkowe w stylu vintage

Kto powiedział, że nowa dla nas łazienkowa szafka musi pochodzić prosto ze sklepu lub od stolarza? Trendem, któremu gorąco kibicujemy, jest obecnie adaptowanie na potrzeby szafek łazienkowych starych mebli z salonu, przedpokoju: komód, ław, stołów. Taki domowy recykling jest nie tylko EKO, ale także bardzo estetyczny. 

szafka łazienkowa vintage

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: