Grzejniki konwekcyjne, czyli niedrogi sposób na ogrzewanie domku letniskowego

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Domek letniskowy może być miejscem ukojenia nie tylko w czasie upałów. Należy jednak zadbać o ogrzewanie. Ogrzewanie domku letniskowego to niekoniecznie musi wiązać się z montowaniem pełnej wodnej instalacji grzewczej – można natomiast zdecydować się na niedrogi grzejnik konwekcyjny, który będzie uruchamiany w trakcie obecności domowników.

Publikacja partnerska

Relaks niejedno ma imię

Domki letniskowe i działki to miejsca, które pozwalają oderwać się od codzienności, spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi, a także okazją do obcowania z przyrodą. Jednak pogoda może niejednokrotnie pokrzyżować nawet najlepsze plany – chłodne poranki i wieczory mogą występować nawet w lipcu czy sierpniu. Aby najlepiej wykorzystać czas spęczony na relaksie warto zdecydować się na ogrzewanie domku letniskowego.

docieplanie wnętrza - grzejniki konwekcyjne

Czy pełna instalacja grzewcza jest konieczna?

Jeśli nie planujesz całorocznego użytkowania tych obiektów, a jedynie krótkie pobyty podczas ciepłych miesięcy – nie musisz montować w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej, która wymaga:

  • rozprowadzenia rur i zamontowania grzejników,
  • zakupu kotła i miejsca na opał,
  • zabezpieczenia przed mrozem podczas zimy.

Możesz jednak zdecydować się na grzejniki elektryczne, które będą uruchamiane sporadycznie, podczas wypadów za miasto, gdy temperatura będzie niewystarczająca. Jakie są ich zalety?

  • szybkie nagrzewanie pomieszczeń,
  • prosta instalacja – wystarczy podłączenie do prądu,
  • brak konieczności zakupu kotła i rozprowadzenia rur, a co za tym idzie – nie trzeba wykonywać przeróbek, ani wygospodarowywać miejsca, którego zwykle brakuje w takich budynkach.

Grzejniki konwekcyjne – co warto o nich wiedzieć?

Optymalnym rozwiązaniem dla domków letniskowych i altan są grzejniki konwekcyjne – najtańsze spośród grzejników elektrycznych (kosztują kilkaset złotych, czyli mniej niż grzejniki promieniujące czy radiacyjne). Wykorzystują one efekt unoszenia się ciepłego powietrza, które szybko rozchodzi się w ogrzewanym pomieszczeniu. Jednym z nich jest grzejnik F119 o mocy 500-2500W. Wyprodukowany jest on zarówno w wersji tradycyjnej (wiszącej), ale również stojącej na nóżkach. Można ustawić go więc w dowolnym miejscu, a następnie zmieniać jego położenie według potrzeb. Jego zaletą może być również to, że urządzenie nadaje się do recyklingu po jego naturalnym zużyciu.

grzejniki konwekcyjne do salonu

Grzejniki konwekcyjne – jakie mają funkcje?

Przede wszystkim ich największą zaletą jest krótki czas nagrzewania. 99 procent pobieranej przez niego energii, zamieniane jest w ciepło ogrzewanego pomieszczenia. Dodatkowo są one niezwykle łatwe w montażu i obsłudze. Dodatkową zachętą może być również cicha praca urządzenia i automatyczny bezpiecznik termiczny, który zabezpiecza sprzęt przed jego przegrzaniem.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Atlantic Polska.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: