[TOP 5] Wanna narożna – zobacz 5 najciekawszych realizacji!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około < 1 minut

Z jednej strony wanna narożna polecana jest do małych łazienek, a z drugiej – do obszernych, ekskluzywnych wnętrz. Wszystko bowiem zależy od jej wymiarów i kształtu. Sprawdź 5 najciekawszych realizacji łazienek z wanną narożną w roli głównej.

Wanna narożna z półkami

Wanny narożne zdecydowanie łatwiej wyposażyć w półki niż np. wanny wolnostojące. Ściany otaczające wannę pozwalają bowiem na szereg możliwości wbudowania półek zarówno w ścianę, jak i w obudowę wanny. Na półkach możesz trzymać świeczki zapachowe, kosmetyki, ręczniki, a nawet… książki.
 

 

Wielokątna wanna narożna

To zdecydowanie mniej popularny model wanny. Idealnie sprawdza się w większych pomieszczeniach, np. tzw. pokojach kąpielowych. Tego typu wanny wymagają specjalnej, asymetrycznej obudowy, która w efekcie może stać się poręczną półką na kosmetyki lub świeczki. Tego typu wanny zazwyczaj mają relatywnie duże wymiary, dlatego z powodzeniem mogą z nich korzystać dwie osoby jednocześnie.
 

 

Wanna narożna ze schodkami

Obudowę wanny narożnej możesz zaprojektować w formie schodów. Na to rozwiązanie potrzeba jednak wiele wolnej przestrzeni, dlatego nie zaleca się jego realizacji w małych, ciasnych łazienkach. Wanna ze schodami jest niezwykle efektowna i nadaje wnętrzu ekskluzywnego charakteru.
 

 

Wanna i prysznic w jednym

Wannę narożną łatwo doposażyć w szybę prysznicową i uzyskać podwójną korzyść – możliwość długich kąpieli oraz opcję szybkiego, porannego prysznica. Rozwiązanie to jest zdecydowanie łatwiejsze w realizacji w przypadku wanny narożnej niż np. wanny wolnostojącej.
 

 

Wanna narożna z siedziskiem

Siedzisko w wannie to niezwykła wygoda. Dzięki niemu w komfortowy sposób można wykonywać np. zabiegi pielęgnacyjne. Siedzisko ułatwia także kąpiele osób starszych czy rodziców z dziećmi.
 

 
Wanny narożne oferują wartości, które mogą uprzyjemnić i ułatwić codzienną kąpiel – obniżony próg, wyprofilowane siedzisko, półki, relatywnie duże wymiary, zaoblenia krawędzi – wszystko to sprawia, że do tego typu wanny wchodzi się z prawdziwą przyjemnością.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)