Deszczownica prysznicowa – jak ją wybrać?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Wybór prysznica kosztem wanny wcale nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu kąpieli. Rozwiązaniem, które zapewni nam relaksujące chwile w łazience jest deszczownica prysznicowa.

Czym jest deszczownica prysznicowa?

Deszczownica to rodzaj natrysku prysznicowego montowanego pod sufitem. Zasięg, jaki deszczownica prysznicowa obejmuje swoim strumieniem wody może wynosić od 20 do 60 cm, co zapewnia użytkownikowi stojącemu pod nią bardzo przyjemne doznania.

W nowoczesnych deszczownicach mamy bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o regulacje rodzaju i siły strumienia, a także systemy oświetleniowe. Możemy też swobodnie przełączać się na tradycyjny natrysk ze słuchawką prysznicową, kiedy nie chcemy korzystać z deszczownicy.
 

Deszczownica podtynkowa czy natynkowa – którą wybrać?

Decydując się na montaż deszczownicy prysznicowej mamy do wyboru dwa rozwiązania – natynkowe i podtynkowe.

Deszczownica nad głową, a bateria pod tynkiem

Wybierając podtynkowy zestaw prysznicowy z deszczownicą osiągniemy nowoczesny, minimalistyczny wygląd łazienki. Mamy też szanse zyskać nieco przestrzeni, bowiem większość elementów zestawu prysznicowego znajduje się w zabudowie (pod tynkiem).

Jeśli chodzi o deszczownicę, decydując się na zabudowanie systemu prysznicowego, możemy umieścić ją centralnie nad głową. Uchwyt może być wówczas wyprowadzony ze ściany lub bezpośrednio z sufitu (wariant drugi wygląda szczególnie efektownie z podwieszanym sufitem). Z zewnątrz widzimy jedynie głowicę i uchwyt deszczownicy.

Mniej widocznych elementów zestawu prysznicowego to nie tylko plus dla estetyki pomieszczenia, lecz także dla utrzymania w nim czystości, dlatego coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania podtynkowe.
 

Natynkowy system prysznicowy z deszczownicą

Marzy Ci się deszczownica, ale remont łazienki już niekoniecznie? Nie ma problemu. Zestaw prysznicowy z deszczownicą możesz zainstalować także na tynku. Chromowana rurka łącząca głowicę deszczownicy z baterią może być z powodzeniem zamontowana bez pomocy fachowca.

By mieć pewność, że urządzenia będą kompatybilne, warto kupić cały zestaw u jednego producenta.
 

 

Głowica deszczownicy – na co zwrócić uwagę?

W zależności od tego, w jakim stylu jest nasza łazienka, mamy do wyboru kilka rodzajów głowic. Pod uwagę warto wziąć:

  • Kształt – okrągły, kwadratowy lub prostokątny – kształt deszczownicy powinien korespondować z pozostałymi elementami armatury sanitarnej w naszej łazience. Jeżeli wybraliśmy nowoczesną, kubistyczną baterię umywalkową, warto postawić na spójność i kupić deszczownicę o wyrazistym kształcie.
  • Kolor – na rynku znajdziemy szeroki wybór deszczownic o najróżniejszym wykończeniu. Najczęściej jest ono chromowane lub satynowe. Poszczególne warianty mogą różnić się odcieniami lub połyskiem. Jeżeli zależy nam na oryginalności, możemy poszukać deszczownicy wykończonej w odcieniu złotym lub białym. Tu również warto kierować się zasadą spójności i tym, aby element dobrze komponował się z resztą armatury w łazience.
  • Funkcjonalność – nowoczesne deszczownice dają nam możliwość kontrolowania nie tylko temperatury wody i siły strumienia, ale też tego, czy woda będzie płynęła równomiernie z całej głowicy strumienia, czy np. tylko z jej krawędzi.

 
Najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane zestawy prysznicowe umożliwiają tworzenie programów kąpieli i przypisywanie ich do poszczególnych domowników. Dzięki takiemu udogodnieniu możemy z dokładnością do minuty zaprogramować pobudzający poranny prysznic lub dłuższy relaks wieczorem – pod deszczownicą z pewnością będzie to miłe doznanie.
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: