Jaką baterię kuchenną wybrać w 2022 roku? Trendy w bateriach kuchennych

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Baterie kuchenne dostępne są w wielu stylach, kształtach, kolorach i z przeróżnymi funkcjami. Oferta jest tak bogata, że każdy, kto właśnie myśli o zakupie nowego kranu do swojej kuchni, może czuć się trochę zagubiony i zdezorientowany. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, sprawdziliśmy, jakie baterie kuchenne będą w nadchodzącym roku szczególnie na czasie. 

1. Modne baterie kuchenne – elegancki minimalizm 

Minimalizm będzie w 2022 roku jednym z najważniejszych trendów w aranżacji kuchni. Dominować mają proste, czyste linie i delikatne, nieco organiczne formy. Idealne uzupełnienie takiej estetyki to klasyczne stalowe baterie z wylewkami w kształcie litery „C” lub „U”. Baterie w tym stylu są nienachalne, dyskretne i pięknie podkreślają funkcjonalność przestrzeni. Oszczędny design – subtelna krzywizna wylewki i brak zbędnych detali – sprawia, że wyposażona w taką armaturę kuchnia prezentuje się skromnie, ale nie surowo. 

bateria kuchenna trendy
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Concetto
modne baterie kuchenne
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Minta

2. Trendy baterie kuchenne – mosiężny połysk

Wykończenie w kolorze mosiądzu to niemalże must have nadchodzącego sezonu. Baterie kuchenne z taką powłoką dodają pomieszczeniu jednocześnie ciepła i wyrafinowania. Pasują praktycznie do każdego stylu, ale najefektowniej prezentują się w zestawieniu z naturalnymi materiałami frontów i blatu. Miedziane krany w naturalny sposób przyciągają wzrok, przez co stają się centralnym punktem aranżacji, a także wprowadzają do pomieszczenia tzw. zrównoważony kontrast. 

bateria kuchenna GROHE
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Essence
modne baterie kuchenne
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Minta

3. Modne baterie kuchenne – wykończenie w dwóch kolorach 

Indywidualizm i personalizacja to kolejny istotny trend wnętrzarski 2022 roku. Modne będzie to, co wyjątkowe, unikalne, nietuzinkowe. Mniej lub bardziej symboliczne odzwierciedlenie tych wartości w obszarze baterii kuchennych wprowadzają wykończenia w dwóch kolorach. Mieszanie różnych materii, łączenie czerni i złota lub złota i srebra będziemy oglądać w kuchniach znacznie cześciej niż dotychczas. 

eleganckie baterie kuchenne
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Essence

4. Trendy baterie kuchenne – urok vintage 

Nadchodzącą modę na kuchnie w stylu vintage i retro zawdzięczamy kilku zjawiskom. Po pierwsze, poszukiwaniu jakiejś przeciwwagi dla postępującej digitalizacji naszego codziennego życia. Po drugie, troskom natury ekologicznej i ekonomicznej. Z jednej strony chcemy kreować przestrzenie, które sprzyjają tradycyjnym wartościom: podtrzymywaniu rodzinnych więzi, wspólnemu spędzaniu czasu. A z drugiej, bardziej szanujemy to, co stare, bo wiemy, że produkcja kolejnych przedmiotowe stanowi obciążenie dla środowiska. Kilka staroci z różnych kompletów zamiast zabudowy na wymiar, kredensy w babcinym stylu, zlewy z tzw. fartuchami, domowe spiżarnie… A pośród tego wszystkiego baterie z fantazyjnie wygiętymi wylewkami i dwoma ozdobnymi kurkami. Warto jednak podkreślić, że baterie kuchenne w stylu vintage znakomicie prezentują się także w zupełnie nowoczesnych wnętrzach, gdzie stanowią atrakcyjny kontrapunkt i wyraz harmonijnego połączenia dwóch różnych światów. 

bateria kuchenna vintage
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Atrio

5. Modne baterie kuchenne – wielofunkcyjność 

Modne kuchnie to nadal przede wszystkim kuchnie wygodne i funkcjonalne. Spodziewamy się więc, że w 2022 roku baterie kuchenne z wyciąganą wylewką i możliwością zmiany rodzaju strumienia wody na dobre już rozgoszczą się w mainstreamie. Przełączanie między strumieniem laminarnym (zwartym i krystalicznym, eliminującym powstawanie rozprysków), prysznicowym (idealnym do płukania warzyw i owoców) i ostrym (przygotowanym na usuwanie trudnych zabrudzeń), a także wyciąganie wylewki, by komfortowo opłukać naczynia i umyć zlewozmywak, przestanie być ciekawostką, a stanie się powszechnym rozwiązaniem w wielu domach. Prawdodpobnie znacznie większy udział w sprzedaży będą miały także baterie z ramieniem sprężynowym, rodem z profesjonalnych kuchni w restauracjach. 

modna bateria kuchenna
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Zedra
bateria kuchenna z sprężynowym ramieniem
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji K7

7. Trendy baterie kuchenne – bezdotykowość 

W dobie pandemii higiena i bezpieczeństwo stały się wartościami nadrzędnymi. A jednym ze sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii jest stosowanie na szeroką skalę urządzeń bezdotykowych. Trend ten nie ominął także baterii kuchennych, a w 2022 roku na pewno tylko zyska on na popularności. Do wyboru mamy tu kilka rozwiń. Baterie uruchamiane nadgarstkiem lub przedramieniem. I baterie starowane stopą – przy pomocy zamontowanego u podstawy szafki czujnika. 

bezdotykowe baterie kuchenne
Bateria kuchenna marki GROHE z kolekcji Zedra Touch

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: