Czysta i zdrowa woda prosto z kranu. Poznajcie najlepsze baterie kuchenne z filtrem

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Pijesz codziennie wodę, bo wiesz, że to zdrowe, ale męczy Cię częste noszenie zgrzewek z ciężkimi butelkami? Martwi Cię liczba plastikowych odpadów, które codziennie wyrzucasz? Do tego nie masz miejsca na blacie i dodatkowe urządzenie do filtrowania wody sprawi, że nawet pokrojenie chleba stanie się wyzwaniem? Na wszystkie te niedogodności możesz znaleźć jedno wygodne i ekologiczne rozwiązanie: baterie kuchenną z filtrem.  

Filtrowana woda z kranu – czy to naprawdę wygodne? 

Co oznacza w praktyce bateria kuchenna z filtrem? Przede wszystkim komfort, ponieważ i tak masz w kuchni kran więc do filtrowania wody nie potrzebujesz dodatkowego miejsca. Wystarczy, że wymienisz dotychczasową baterię na nowoczesny system, który pozwoli Ci z jednego miejsca pobierać wodę filtrowaną, ale także zwykłą wodę użytkową, w zależności od tego, którą wybierasz. 

W przypadku np. systemu GROHE Blue Pure otrzymujesz wysokiej klasy baterie kuchenną (możesz wybrać kształt oraz rodzaj wylewki – wolisz wyciąganą czy nie?) oraz system filtrujący, który instaluje się pod zlewozmywakiem, a nie wymaga zbyt dużo miejsca. Szybkie rozwiązanie, które możesz zacząć błyskawicznie stosować, samodzielnie zainstalować i nie dźwigać już więcej zgrzewek z butelkami wody mineralnej. 

Smaczna woda do picia na wyciagnięcie ręki – jak działa filtr?

Mimo że woda miejska pod kątem czystości nadaje się do picia, to wiele osób twierdzi, że jest niesmaczna i wybiera wodę mineralną lub filtrowaną. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest często sieć wodociągowa – w rurach przez lata odkładają się osady, których drobiny przedostają się do płynącej z Twojej baterii kranówki, zmieniając jej smak oraz zapach. System GROHE Blue Pure usuwa te zanieczyszczenia, nie wyjaławiając jednak wody z substancji mineralnych, dzięki czemu jest ona nie tylko pyszna, ale też zdrowa! 

Grohe Blue Pure

Jak działa filtrowanie?

System GROHE Blue Pure składa się z 3 głównych elementów: 

 1. baterii 
 2. filtra z głowicą 
 3. czasomierza 

Wszystkie elementy montowane są w szafce pod zlewozmywakiem. Po włączeniu armatury, woda wpływa z instalacji do filtra, w którym poddawana jest procesowi oczyszczania, podczas którego usuwane są z niej drobne zanieczyszczenia oraz substancje zmieniające smak i zapach. Następnie dociera do baterii, którą wyposażono w specjalne wewnętrzne, osobne kanały. Izolują one przepływ od metalowego korpusu oraz sprawiają, że woda filtrowana nigdy nie zmiesza się z niefiltrowaną, co oznacza, że w momencie, gdy woda trafia do szklanki, jest nadal w pełni przejrzysta, w 100% bezpieczna i zachwycająco orzeźwiająca!

Jak dokładnie przebiega proces filtrowania w GROHR Blue Pure, dowiecie się z tego artykułu.

Ile kosztuje woda do picia z baterii kuchennej?

Kupując dobrej jakości baterię kuchenną, inwestujesz jednorazowo w sprzęt, z którego będziesz korzystał latami. 

Jak natomiast kształtuje się koszt zakupu filtrów?  Z obliczeń, które możecie sprawdzić w opublikowanym przez nas wcześniej tekście (znajdziecie go tutaj) wynika, że korzystanie z kranu filtrującego wodę przez rodzinę 2+1 może przynieść oszczędność rzędu niemal 600 PLN w skali roku (w porównaniu z zakupem butelkowanej wody mineralnej). 

Co z wymianą filtrów?

Oczyszczanie wody przez system GROHE Blue sprawia, że mniej więcej raz do roku pojawi się konieczność wymiany filtra. Nie musisz jednak o tym pamiętać – o zbliżającym się końcu jego wydajności zostaniesz poinformowany sygnałem czasomierza, dzięki czemu zyskasz czas na zakup zamiennika. Możesz to zrobić łatwo u jednego z naszych dystrybutorów lub korzystając ze sklepu Internetowego GROHE (znajdziesz go tutaj).

Co więcej, sama wymiana filtra zajmie Ci około 2 minut – wystarczy wykręcić stary i na jego miejsce wkręcić nowy. Gotowe! 

Grohe Blue Pure

Ekologia dla każdego

Kran filtrujący wodę pozwoli także w znacznym stopniu ograniczyć zużycie plastiku wykorzystywanego do produkcji butelek wody mineralnej. Rezygnacja z ich zakupu oznacza nawet kilkadziesiąt kilogramów plastikowych butelek mniej w skali roku! W kontekście coraz bardziej palącego problemu z gospodarowaniem odpadami jest to korzyść nie do zlekceważenia.

Co mniej oczywiste, umożliwi on także zmniejszenie zużycia wody, bowiem wytworzenie jednego litra popularnej „mineralki” kosztuje naszą planetę nawet do 7 litrów wody wykorzystywanej podczas procesu produkcyjnego i transportu. Z kolei korzystając z baterii filtrującej zużywasz tyle wody, ile nalejesz – trudno o większą przejrzystość.

Mniej miejsca – mniej problemu

System GROHE Blue Pure może więc łatwo zastąpić Twoje dotychczasowe źródła wody pitnej – zgrzewki plastikowych butelek lub dzbanek filtrujący. Co więcej, montuje się go w miejsce Twojej baterii kuchennej, więc nie potrzebujesz na niego dodatkowego miejsca. Dzięki temu zyskasz więcej przestrzeni na blacie, co z pewnością docenią wszyscy posiadacze niewielkich kuchni, w których każdy centymetr jest na wagę złota!

GROHe

1376.98 zł

GROHe Blue Pure Baucurve – zestaw startowy z baterią filtrującą wodę
GROHE

1665.00 zł

GROHE Blue Pure Eurosmart – zestaw startowy z baterią filtrującą wodę
GROHE

2345.00 zł

GROHE Blue Pure Minta – zestaw startowy z baterią filtrującą wodę

Możliwość czerpania zwykłej wody użytkowej lub filtrowanej pitnej

Możliwość czerpania zwykłej wody użytkowej lub filtrowanej pitnej

Możliwość czerpania zwykłej wody użytkowej lub filtrowanej pitnej

Wysoka, obracana w zakresie 150° wylewka gwarantująca wygodę użycia

Wysoka, obracana w zakresie 150° wylewka gwarantująca wygodę użycia

Wysoka, obracana w zakresie 90° wylewka gwarantująca wygodę użycia

Najwyższa jakość wody filtrowanej, gwarantowana przez izolowane kanały wewnątrz baterii

Najwyższa jakość wody filtrowanej, gwarantowana przez izolowane kanały wewnątrz baterii

Najwyższa jakość wody filtrowanej, gwarantowana przez izolowane kanały wewnątrz baterii

Duży filtr o wydajności 3000 l w zestawie

Duży filtr o wydajności 3000 l w zestawie

Duży filtr o wydajności 3000 l w zestawie

Filtrowana woda z kranu – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – jak najbardziej tak! Inwestując w system GROHE Blue Pure, zyskujesz szereg korzyści, które gwarantują codzienną satysfakcję z jego użycia: 

 • wygoda – dostęp do pysznej wody pitnej na wyciągnięcie ręki i koniec z dźwiganiem ciężkich zgrzewek oraz butelek z wodą mineralną;
 • znakomity smak – zaawansowany proces filtracji gwarantuje, że pitna woda z kranu jest pyszna, świeża, a przy tym zdrowa i orzeźwiająca;
 • oszczędność pieniędzy – nawet 600 zł mniej w skali roku w porównaniu z kupowaniem wody butelkowanej;
 • oszczędność miejsca – system montuje się zamiast baterii zlewozmywakowej więc nie zajmuje dodatkowego miejsca w Twojej kuchni, w przeciwieństwie do zgrzewek z wodą i dzbanków filtrujących;
 • ochrona środowiska – mniej plastikowych odpadów i mniejsze zużycie wody to jednoznaczna korzyść dla naszego środowiska naturalnego;
 • gwarancja i wysoka jakość – 5 lat gwarancji producenta daje Ci pewność, że wybrane rozwiązanie jest trwałe i oferuje swoim użytkownikom najwyższą jakość wykonania;
 • łatwy montaż – do instalacji systemu filtrującego wodę nie potrzebujesz pomocy specjalisty – czytelna instrukcja i mała liczba elementów sprawi, że zrobisz to samodzielnie, bez żadnego problemu;
 • bezproblemowy zakup filtrów i łatwa wymiana – filtry dostępne są od ręki w szerokim wyborze punktów sprzedaży, a ich wymiana zajmie Ci nie więcej, niż dwie minuty! 

Więcej o filtrach GROHE Blue Pure dowiesz się na stronie producenta pod link. Smacznego!:) 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2022-12-18 17:21:06
Danuta
Super, muszę kupić kran filtrujący wodę- rozwiązanie na lata! I równocześnie 2&1 - bo przecież ciągle się słyszy , że pijąc wodę z butelek plastikowych spożywamy plastik !
2021-09-21 06:45:48
Juro
Nie przesadzajcie z tym SUPER ! Woda pozbawiona ,minerałów nie jest zdrowa.
2021-10-03 22:30:04
Piotr Mikulski
Dziękujemy za komentarz. Filtry GROHE BLue Pure - w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku rozwiązań - nie wyjaławiają wody, a nawet mogą ja wzbogacać od dodatkową zwartość cynku i magnezu. Więcej na ten temat dowiesz się, zaglądając tutaj: Pyszna woda z kranu? Tajemnica tkwi w filtrze!
2021-09-11 12:51:29
Wojciech
Nie podajecie jakie sa Filtry ,z czego sie skladaja ,co Filtruje np.Wegielaktywny itd.
2021-10-03 22:09:49
Piotr Mikulski
Dziękujemy za komentarz. O budowie i sposobie działania filtra piszemy w tym artykule: Pyszna woda z kranu? Tajemnica tkwi w filtrze!
2021-09-08 18:48:02
bozenka
sama bym sobie to sprawila,ale czy w mojej kuchence jest to mozliwe,bo na obrazku widze tylko zlew jednokomorowy???
2021-10-03 22:08:56
Piotr Mikulski
Dziękujemy za komentarz. Liczba komór zlewozmywaka nie wypływa na możliwość montażu filtra.
2021-09-07 16:25:22
Rafał
Super
2021-09-01 06:46:38
Roman
Super
2021-08-27 19:03:16
Jan
Brak widoku zamontowanego filtra z głowicą i czasomierza. Jaka jest trudność umieszczenia zdjęcia z ogólnym widokiem i wymiarami potrzebnego miejsca na ich zamocowanie.
2021-10-03 22:07:12
Piotr Mikulski
Dziękujemy za komentarz. Jak wygląda zamontowany pod szafką filtr, zobaczysz na zdjęciu tytułowym tego artykułu: Pyszna woda z kranu? Tajemnica tkwi w filtrze!