Pyszna woda z kranu? Tajemnica tkwi w filtrze!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Czy kranowa woda nadaje się do picia? Teoretycznie tak. Ale w praktyce często nie jest zbyt smaczna, nie pachnie zachęcająco i płynie przez stare instalacje…

Jest jednak prosty sposób na to, by to zmienić! Wystarczy zamiast zwyczajnej baterii zamontować jeden z systemów kuchennych GROHE Blue. Pozwalają one czerpać nie tylko zwykłą wodę użytkową, ale także pyszną wodę filtrowaną – prosto z kranu! Jak to możliwe? Dlaczego to działa? Jakie warianty masz do wyboru? Przeczytaj!

W czym filtrowana woda z kranu przewyższa wodę butelkowaną?

Zaletą filtrowanej wody prosto z kranu jest jej jakość. Woda z filtrów GROHE Blue jest pozbawiona szkodliwych substancji, ale pełna dobroczynnych pierwiastków. Smakiem dorównuje najlepszym wodom butelkowanym, ale przewyższa je tym, że jest zawsze na wyciągnięcie ręki.

Bo filtrowana woda z kranu oznacza też ciągłą dostępność — bez sprawdzania, ile butelek jeszcze zostało w szafce i taszczenia ze sklepu ciężkich zgrzewek.

Filtrowana woda z kranu sprawia więc, że dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu jest przyjemniejsze. Dużo łatwiej wypijać codzienną, rekomendowaną ilość wody, gdy jest ona smaczna i dostępna bez ograniczeń. Zauważalnie poprawia też smak kawy i herbaty. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o systemach filtrujących wodę oferowanych przez GROHE zapraszamy do przeczytania osobnego artykułu, który znajdziesz tutaj.

Co sprawia, że proces filtracji w systemach GROHE Blue Pure jest tak skuteczny?

Podstawowym, popularnym filtrem dla systemów GROHE Blue Pure jest filtr z węglem aktywnym. Użytkownicy najbardziej cenią go za to, że zamienia zwykłą wodę z kranu w pyszną wodę do picia. Wszystko dzięki temu, że usuwa substancje, które mogą pogorszać smak i zapach wody, jak chlor i związki organiczne.

Filtr zbudowany jest z 3 elementów, które oczyszczają wodę na 3 sposoby:

 • Filtr wstępny usuwa gruboziarniste cząsteczki, np. piasku
 • Filtr z węglem aktywnym redukuje substancje, które pogarszają smak i zapach wody
 • Filtr drobny zatrzymuje pozostałe, najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń

Wszystko dzieje się błyskawicznie, a Ty dostajesz krystalicznie czystą, wyśmienitą wodę, 

Filtr z węglem aktywnym to nie wszystko! Poznaj nowe możliwości

Systemy GROHE Blue Pure umożliwiają też korzystanie z innych filtrów. Wystarczy dokupić odpowiednią głowicę i wybrać filtr 5-stopniowy lub filtr nasycający wodę minerałami.

Co daje 5-stopniowy filtr GROHE?

5-stopniowy filtr GROHE Blue to wyższy poziom oczyszczania wody. Poza tym, co oferuje opisany wyżej filtr z węglem aktywnym, usuwa z wody osady wapienne. Dzięki temu wydłuża żywotność domowego AGD — czajnika i ekspresu do kawy. Filtr wyłapuje też szkodliwe dla zdrowia metale ciężkie.

Filtr zbudowany jest z aż 5 elementów:

 • Filtr wstępny usuwa gruboziarniste cząsteczki
 • Filtr wstępny z węglem aktywnym redukuje naturalne zanieczyszczenia
 • Filtr wymiany jonowej redukuje kamień i metale ciężkie
 • Filtr z węglem aktywnym redukuje substancje, które pogarszają smak i zapach wody
 • Filtr drobny zatrzymuje pozostałe, najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń

Dlaczego warto kupić filtr GROHE Blue Magnez + Cynk?

GROHE Blue Magnez + Cynk to propozycja dla osób, którym zależy na doskonałym smaku wody lub dodatkowej suplementacji minerałów. 

Poza 5-stopniową filtracją, opisaną w poprzednim akapicie, ten model filtra nasyca wodę magnezem i cynkiem. Przyjmowanie tych pierwiastków ma pozytywny wpływ m.in. na:

 • układ odpornościowy
 • układ nerwowy
 • radzenie sobie ze stresem
 • pamięć i koncentrację
 • pracę mięśni

A co z dzbankami filtrującymi wodę?

Dzbanki filtrujące wodę to popularne i tanie rozwiązanie. Wbrew pozorom nie jest jednak korzystne dla zdrowia. Filtrowanie na zasadzie odwróconej osmozy, które odbywa się w dzbankach, pozbawia wodę większości dobroczynnych minerałów. Woda z dzbanka może i jest więc bardziej miękka i dobra w smaku, ale jest też wyjałowiona. Z tego powodu szybciej „przepływa” przez układ trawienny i mniej skutecznie nawadnia organizm. 

Filtry GROHE Blue opierają się na zupełnie innej technologii. Usuwają z wody tylko niepożądane substancje. Pozostawiają w niej istotne dla zdrowia minerały, a nawet mogą wzbogacać ją o cynk i magnez.

Co więcej, wody do dzbanka zwykle nalewa się nieco więcej, niż potrzeba, a nadmiarowa resztka zostaje w nim do następnego użycia tracąc walory smakowe. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku systemów filtrujących, które wykorzystują wodę bieżącą. Dzięki temu można nalać od razu taką jej ilość, jaka jest aktualnie potrzebna, nie ma także ryzyka, że “zastanie się” ona w instalacji i straci świeżość.

Czy warto zainwestować w system GROHE Blue Pure? Po tym artykule pewnie już wiesz, że tak. Smaczna, czysta woda z kranu to dużo więcej niż inwestycja w sprzęt — to inwestycja w Twoje zdrowie, komfort życia i dobre samopoczucie.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: