Biała łazienka to aranżacja, która nigdy nie wychodzi z mody. Jasna, czysta, świeża, promienna i spokojna. To chyba najczęstsze przymiotniki, jakimi opisuje się łazienkę w bieli. Ale białe łazienki czasami określa się także słowami: sterylna, zimna, surowa, nudna… Jak urządzić białą łazienkę, aby epitety z tej drugiej grupy nie miały z nią nic wspólnego? Zobaczcie kilka naszych pomysłów na łazienkę w stylu all in white.
1. Biała łazienka i rośliny doniczkowe
Białe łazienki, aż proszę się, aby udekorować je naturalnymi roślinami. Dzięki temu prostemu zabiegowi praktyczne, higieniczne pomieszczenie zamienia się w prawdziwą domową oazę! Jakie rośliny nadają się do łazienki i będą pięknie prezentować się na tle wszechogarniającej bieli? Absolutnym klasykiem jest tutaj monstra, która dobrze poradzi sobie nawet bez dostępu do dużej ilości światła. Wspaniałą ozdobą białej łazienki będą także storczyki. Storczyki niezawodnie uczynią białą łazienkę bardziej elegancką i wyrafinowaną. Nie możemy zapomnieć także o zielistce, której liście z białym środkiem i jasną obwódką idealnie wkomponują się w aranżację białej łazienki. Subtelne, podłużne kwiaty skrzydłokwiatu dodadzą zaś białej łazience nieco więcej dynamiki. O bardziej egzotyczny, nieokiełznany charakter mogą zadbać takie kwiaty jak paprotka czy difenbachia. A wielkim miłośnikiem łazienkowej wilgoci i trafnym dodatkiem do białej łazienki jest alokazja.
2. Biała łazienka i podłoga we wzory
Białe płytki łazienkowe, biały sufit, biała ceramika… Aby przełamać ten monochromatyzm i minimalizm, a jednocześnie nie zatracić efektu, jaki on wywiera, możemy zdecydować się na odważną, wzorzystą podłogę. Biało-czarna szachownica na podłodzie białej łazienki to wręcz kanon designu. W małej białej łazience zamiast układu równoległego warto postawić na układ caro, który odrobinę zachwieje naszymi kalkulacjami odnośnie do wielkości pomieszczenia i sprawi, że łazienka wyda się większa. Znakomicie w białej łazience prezentują się także płytki heksagonalne i ośmiokątne z dekorami w kontrastujących kolorach. Nie bójmy się także zaszaleć – eksperymentujmy ze wzorami marokańskimi, śródziemnomorskimi lub geometrycznymi. Dobrym rozwiązaniem na tzw. „dogrzanie” białej łazienki jest także zainwestowanie w przytulny dywanik łazienkowy. I tutaj nie musimy się ograniczać do podstawowych odcieni beżu lub szarości. Niech na naszym łazienkowym dywanie w białej łazience dzieje się coś fajnego!
3. Biała łazienka i czarne dodatki
Czy połączenie białej łazienki i czarnych dodatków trzeba komuś w ogóle przedstawiać? To zestaw który sprawdza się niemal za każdym razem. Gustowny, z klasą, praktycznie uniwersalny. Czarne akcenty mogą pojawić się w obrębie armatury (świetne projekty znajdziemy np. w kolekcjach marki GROHE: Essence, Atrio, Eurosmart Cosmopolitan), frontów lub ramy szafki łazienkowej i ramy lustra.
4. Biała łazienka i płytki drewnopodobne
Płytki drewnopodobne i drewniane akcenty (np. blaty, fronty, ramy) pasują do białej łazienki prawdopodobnie bardziej niż do jakiejkolwiek innej. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, wybierzmy imitację innego gatunku drewna. Jeśli nie zależy nam na dużym kontraście, ale na delikatnych przejściach i utrzymaniu stonowanej palety odpowiednie będą np. dąb szary lub dąb bielony oraz sosna. Gdy przede wszystkim chcemy ocieplić aranżację białej łazienki, właściwe będą wpadający w ton żółty lub pomarańczowy dąb, wpadająca w ton czerwony lub różowy czereśnia, a także olcha i buk. A jeżeli efekt ma być mocny i dramatyczny, swoimi ciemnymi słojami służą heban lub mahoń.
5. Biała łazienka i płytki imitujące marmur
Kto powiedział, że biel w białej łazience musi być absolutnie jednolita! Olśniewający tonalny efekt uzyskamy, wykładając ściany łazienki białymi płytkami imitującymi marmur. Naturalne żyłkowania i subtelna różnobarwność dodadzą pomieszczeniu wyrazu i szlachetności. W sklepach rozglądajmy się za imitacjami takich marmurów jak: Snow White, Calacatta, Carrara czy Royal White.
6. Biała łazienka i kolor dodatkowy
No dobrze, może nie będzie to aranżacja stricte all in white. Jednak zachowując odpowiednie proporcje podczas dodawania drugiego koloru, wcale nie odbierzemy białej łazience jej białości, a za to na pewno dodamy jej głębi i ekspresji. Doskonale sprawdzają się tutaj takie kolory jak błękit, róż czy miętowa lub pistacjowa zieleń.
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego