Jak szybko i łatwo wymienić kran w łazience? Testujemy GROHE QuickFix!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut 7 grudnia 2022

Wymiana baterii umywalkowej należy do tych czynności, które zwykliśmy odkładać w nieskończoność. Do zdecydowanego działania w tej sprawie zwykle nie może nas zmotywować ani kapiąca woda, ani ciężko obracająca się dźwignia głowicy, że o nieestetycznej prezencji nawet nie wspomnimy… Tymczasem istnieją na rynku rozwiązania pozwalające rozprawić się z tym problem błyskawicznie i bezboleśnie – bez żadnych szczególnych umiejętności i skrupulatnie kolekcjonowanych narzędzi. 

Czasami nawet proste czynności mogą przerodzić się w problem 

Owszem, wymiana baterii umywalkowej to jedna z najprostszych prac naprawczych, jakie można wykonać w łazience. Dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły, które niedawno kupiły lub wynajęły swoje pierwsze mieszkanie i nie zainwestowały jeszcze w solidnie wyposażoną skrzynkę z narzędziami, zadanie to może okazać się jednak całkiem wymagające. Alternatywą zawsze pozostaje wezwanie hydraulika. Ale ci zwykle mają długie terminy i niechętnie przyjeżdzają do tak symbolicznych spraw; a jeśli już się zdecydują, zażyczą sobie za usługę wynagrodzenie najprawdopodobniej zdecydowanie przewyższające cenę samej baterii. 

Z myślą o takich właśnie konsumentach marka GROHE przygotowała serię produktów QuickFix. 

GROHE QuickFix, łatwiej chyba się nie da 

Dlaczego montaż baterii GROHE QuickFix ma przebiegać sprawniej i wygodniej niż produktów innych producentów, a nawet armatury tej samej marki, ale z innego segmentu? 

  • Po pierwsze i najważniejsze, w pudełku znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do wymiany baterii. Dodanie do zestawu tak banalnej rzeczy jak plastikowy, ale solidny klucz 3w1 sprawia, że nie musimy kupować ani pożyczać żadnych narzędzi. Przy pomocy klucza 3w1 wykonamy wszystkie niebędące do osadzenia na swoim miejscu baterii czynności, a w zdecydowanej większości przypadków także do pozbycia się starego kranu. 
  • Po drugie, w opakowaniu czeka na nas przyjazna i intuicyjna instrukcja z czytelnymi obrazkami, wzorowanymi na opracowaniach słynnego szwedzkiego sklepu z meblami do skręcania. Czy uszczelka powinna znajdować się na górze czy nad dole? W jakiej kolejności łączyć ze sobą elementy? Wszystko wyjaśnione jest jasno i bardzo precyzyjnie, praktycznie bez przestrzeni na popełnienie błędu. 
  • Po trzecie, wysoka jakość wykonania sprawia, że elementy instalacyjne są do siebie perfekcyjnie dopasowane. Instalacja baterii przypomina więc układanie prezyzyjnie opracowanych klocków. 
  • Po czwarte, gdyby nadal coś było dla użytkownika niejasne, skanując kod QR zyskuje on dostęp do fachowo przygotowanego filmu instruktażowego.
Jak wymienić baterię w umywalce?

Zmiana na lepsze 

Proces wymiany bakterii to jedno, osobną kwestią jest to, co dzięki tej zmianie zyskamy. W nasze redakcyjne ręce trafiła bateria GROHE QuickFix Start z dopiskiem ES.

Pod względem designu mamy tu do czynienie z subtelną ewolucją najbardziej podstawowej serii z portfolio niemieckiego producenta. Forma baterii zyskała większą wyrazistość i dynamikę; stała sią bardziej odpowiednia także do łazienek zaaranżowanych w ultra nowoczesnym stylu. Linie są śmielsze i ostrzejsze; korpus wyższy, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca na dłonie; a specjalne wyprofilowanie końcówki wylewki zapobiega osadzaniu się wody.

Sercem baterii jest głowica GROHE Silkmove, zapewniająca płynną i gładką regulację strumienia wody; a technologia WaterSaving pozwala na zużycie wody tylko na poziomie 5,7 l/min, i to bez wrażenia, że strumień ma zbyt małą siłę i objętość.

Baterię powleka powłoka GROHE StarLight, charakteryzująca się lśniącą, odporną na uszkodzenie mechanicznie wygodną w czyszczeniu powierzchnią. Wspomniany dopisek ES (skrót od Energy Saving) oznacza zaś, że baterię obsługuje się w nieco odmienny od zwykłego sposób. Uniesienie dźwigni w pozycji środkowej uruchamia przepływ wyłącznie zimnej wody. By ocieplić strumień przesuwamy dźwignię w lewo. Ten prosty i sprytny mechanizm pozwala na dodatkową oszczędność energii; niejednokrotnie odkręcamy przecież kran tylko po to, by opłukać misę umywalki czy szczoteczkę do zębów i wcale nie potrzebujemy do tego ogrzanej wody. 

Zobaczcie teraz, jak instalacje baterii GROHE QuickFix przebiegła w jednej z naszych Domolubnych łazienek: 

,a

grohe

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: