7 najdroższych łazienek na świecie

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Jak urządzić małą łazienkę? Ile kosztuje remont łazienki w bloku? Jaką baterię do umywalki wybrać? Dziś – dla odmiany – na moment zapominamy o tak przyziemnych pytaniach i zabieramy Was do łazienkowego kosmosu (to ostatnio bardzo modny kierunek!). Na podstawie opublikowanego przed kilkoma dniami w magazynie o wymownej nazwie The Richest rankingu przygotowaliśmy dla Was zestawienie 7 najdroższych i najbardziej ekskluzywnych łazienek na świecie! 

A zatem…

Ile jest warta najdroższa łazienka na świecie? 

7. Apartament Affresco, Il Salviatino, Florencja – wartość 1,6 miliona dolarów 

Pierwsza na naszej liście łazienka jest właściwie bardziej dziełem sztuki niż pomieszczeniem przeznaczonym do użytku. Wylegując się w specjalnej wannie wykonanej z antycznego kamienia, możemy podziwiać tu fresk sufitowy z 1886 roku, namalowany przez słynnego włoskiego malarza, Domenico Bruschiego. Szczęśliwym właścicielem łazienki jest obecnie Alexandry Rovati Vitali.

Florencja

6. Palm Jumeirah, Burj Al Arab Hotel, Dubaj – wartość 3,2 miliona dolarów 

Aby nakreślić Wam skalę luksusu, jaki czeka na gości hotelu Burj Al Arab, przypomnijmy, że specjaliści z branży hotelowej rozważali nadanie mu specjalnej 6 gwiazdki, bowiem obowiązująca dotąd 5-gwiazdkowa skala wydała im się nieadekwatna do wrażeń, jakie zapewnia. Znaczną część łazienki za 3,2 miliona dolarów zajmuje wykonane w całości z marmuru jacuzzi. Elementy wyposażenia z czystego złota lub ewentualnie pozłacane wydają się tutaj tak oczywiste, że wspominamy o nich tylko dla formalności. 

Burj Al Arab Jumeirah
Burj Al Arab Jumeirah

5. Toaleta w The Real Housewives Mansion, Montvill (USA) – wartość 3,3 miliona dolarów 

Łazienki w The Real Housewives Mansion – czyli w Rezydencji Prawdziwych Gospodyń Domowych(sic!) – zaprojektowała i wykonała para Mellissa i Joe Gorga. Projektanci wykazali się bardzo nieszablonowym podejściem do tematu „luksusowej łazienki”. Łazienki są tutaj częścią większej przestrzeni wypoczynkowej, idealnej do spotkań towarzyskich i rodzinnych. Nie mogło więc zabraknąć w nich m.in. kominka. 

4. Chester Hall, Oakwille (Kanada)- wartość 45 milionów dolarów 

Tym, co szczególnie wyróżnia tę łazienkę spośród innych luksusowych łazienek, jest oszałamiający arystokratyczny żyrandol, który rozświetla przestrzeń. W łazicie możemy skorzystać z eleganckiej wanny z hydromasażem, a charakter całej aranżacji nadają płytki łazienkowe pokryte złotem. 

luksusowa łazienka

3. Pałac Swisshorn Gold, Hongkong – około 45 milionów dolarów

Nazw pałacu – Swisshorn Gold – nie jest przypadkowa, bo niemal wszystkie powierzchnie wewnętrzne pokryte są tutaj 24-karatowym złotem. Łazienka została zaprojektowana tak, aby użytkownik miał wrażenie przebywania „wewnątrz” drogocennej biżuterii. Kształt wanny przypomina kunsztowny wisiorek, a wytłoczone złotem ściany błyszczą niczym klejnot. Jakby tego było mało, bidet jest wysadzany diamentami, a w ściany wbudowano akwaria, w których żyją rzadkie gatunki ozdobnych ryb – z dużą dozą prawdopodobieństwa są to także złote rybki. 

2. The Grey Marble Bathroom na 924 Bel Air Road, Los Angeles – 188 milionów dolarów 

W kalifornijskiej posiadłości przy 924 Bel Air Road możemy skorzystać z absolutnie jedynej w soim rodzaju łazienki wykonanej w całości z rzadkiego szarego marmuru o oszałamiającej cenie za kilogram. W centrum łazienki umieszczono futurystyczną wannę z hydromasażem, a dodatkową porcję relaksu po ciężkim dniu pracy zapewnia uszyta z czystej skróty masująca sofa. 

1. The Rutland Gate, Londyn – 392 miliony dolarów 

Prawdopodobnie najdroższa łazienka na świecie jest własnością saudyjskiego księcia i mieści się w Londynie. Za tak niewiarygodnie wysoką ceną łazienki stoi złota armatura, wysadzane klejnotami bidety i ściany wyłożone rzadkimi kamieniami, m.in. malachitem. 

Hong Kong nocą
Hong Kong nocą

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: