Jak wybrać panel prysznicowy?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Panele prysznicowe stają się coraz chętniej wybieranym dodatkiem do kabin prysznicowych. To kompleksowe rozwiązanie, które może łączyć słuchawkę prysznicową, deszczownicę czy hydromasaż  w jednym miejscu. Sprawdź, jak wybrać panel prysznicowy.

Wygląd panelu prysznicowego, czyli do wyboru, do koloru!

Jako że panel prysznicowy jest dominującym akcesoriem pod prysznicem ważne, by jego wybór był przemyślany pod względem estetyki. Panel prysznicowy może być wykonany z kamienia, drewna, stali, aluminium, szkła czy tworzywa sztucznego, a to, jaki rodzaj wybierzesz zależy od twoich upodobań i wystroju łazienki. Najbardziej trwałe są jednak panele aluminiowe i stalowe. W zależności od preferencji panel prysznicowy możesz rozbudowywać, dodając do niego np. lustra i półki, lub odwrotnie – zdecydować się na zabudowę podtynkową, dzięki której większość powierzchni panelu schowana zostaje pod ścianą, a widoczne są jedynie elementy sterujące i dysze.
 

 

Funkcjonalność dostosowana do potrzeb domowników

Panele prysznicowe wyposażyć można w szereg funkcji, które zwiększają ich użytkowość. Możesz dobierać je w zależności od potrzeb swoich i pozostałych domowników:

 • Wylewka do wanny – jeśli twój prysznic zamontowany jest razem z wanną, dobrym rozwiązaniem będzie panel prysznicowy z wylewką do komory wanny. Panel prysznicowy do zamontowania nad wanną powinien mieć wysokość ok. 140 – 150 cm.
 • Siedzisko – to rozwiązanie idealne, gdy z łazienki korzystają osoby starsze, niepełnosprawne lub dzieci. To również ułatwienie dla osób regularnie wykonujących zabiegi pielęgnacyjne pod prysznicem.
 • Deszczownica – to rozwiązanie wygodne, gdyż podczas kąpieli pod deszczownicą mamy wolne obie ręce. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku osób niesprawnych fizycznie. Deszczownica uniemożliwia kąpiel bez umycia głowy, nie sprawdzi się także w mieszkaniach z bojlerami przepływowymi (ciepłej wody zazwyczaj nie wystarcza na silny przepływ deszczownicy).
 • Oświetlenie – kabina prysznicowa może być oświetlona panelem prysznicowym LED, który jest energooszczędny i odporny na zachlapanie.
 • Dodatki – istnieją ekskluzywne modele paneli prysznicowych, które wyposażone są w telefon i radio. Tego typu panele dają użytkownikowi możliwość bezdotykowej obsługi telefonu, który znajduje się poza kabiną prysznicową.
 • Hydromasaż – warto pamiętać, że nie każdy panel prysznicowy wyposażony jest w dysze, które efektywnie wykonają odpowiedni rodzaj masażu (rozluźniający, pobudzający czy relaksacyjny). Jest to zależne przede wszystkim od instalacji wodnej, do której podłączony jest panel.

 

 

Ile kosztuje panel prysznicowy?

Przykładowe panele prysznicowe cechują się następującymi funkcjami i cenami:

 • Aluminiowy panel prysznicowy, 1-funkcyjna słuchawka prysznicowa, 2 dysze natryskowe, deszczownica, brak hydromasażu – ok. 450 zł.
 • Aluminiowy panel prysznicowy, wys. 170 cm, mieszacz jednouchwytowy, 64 dysze do hydromasażu, deszczownica, oświetlenie LED – ok. 1 000 zł.
 • Panel prysznicowy z eloksowanego aluminium, termostat z ochroną przed poparzeniem, antypoślizgowe oparcie dla stóp, deszczownica, głowica prysznicowa do hydromasażu ramion, 5 dysz bocznych do hydromasażu – ok. 10 500 zł.

Aby panel prysznicowy mógł działać efektywnie, minimalne ciśnienie w rurach powinno wynosić 3 bary, a temperatura wody powinna utrzymywać się na poziomie od 40 do 60 stopni Celsjusza.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

 • Artykuł był za krótki
 • W artykule było za mało zdjęć
 • Artykuł nie wyczerpał tematu
 • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: