Jak urządzić mieszkanie na wynajem, by było funkcjonalne?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Urządzanie mieszkania na wynajem może na pozór wydawać się zbędnym wydatkiem. Jednak na atrakcyjność mieszkania nie wpływa tylko jego lokalizacja w pobliżu centrum. Liczy się również to, by lokator mógł poczuć się w nim jak w domu. Zatem jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Gust czy budżet?

Urządzenie mieszkania może kosztować fortunę lub mieścić się w granicach kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Najważniejsze, żeby nie przesadzić z ilością dodatków i ostrożnie dobierać kolorystykę wnętrz, by nie zamykać się tylko na jeden rodzaj lokatorów. Nie trzeba zatem inwestować wielu pieniędzy w dekoracje, wystarczy znaleźć kompromis między budżetem a jakościom.
 

 

Poznaj również Grohe Radzi i rozwiązania, które nadadzą nowego wydźwięku twoim wnętrzom! Zobacz, jakie możliwości daje antresola i kiedy we wnętrzu zastosować chrobotek lub okleinę meblową!

Jak urządzić mieszkanie na wynajem – te kolory warto stosować!

Nawet jeśli styl boho skradł twoje serce lub każda ściana pomalowana na inny kolor wprowadza cię w dobry nastrój, w mieszkaniu na wynajem zdecyduj się na bardziej neutralną kolorystykę. Najłatwiej utrzymać ją w kolorystyce bieli i beżu – rozjaśniają one wnętrze, powiększają je optycznie i sprawiają schludne wrażenie. Ta uniwersalność może okazać się kluczem do zyskania kolejnych najemców, którzy będą chcieli urządzi
 

 

Dobra jakość to podstawa!

Jeśli nie chcesz po każdym lokatorze wymieniać posadzki, sięgaj po wysokiej jakości materiały, jak np. panele podłogowe o wysokiej odporności na ścieranie. Są to panele oznaczone symbolami AC3 i AC4. Unikaj również wykładzin i wielkich dywanów – łatwo się one brudzą, przez co szybko możesz nabawić się na nich mało estetycznych plam, których nie da się doprać. W miejscach podatnych na wilgoć lub intensywne użytkowanie (jak łazienka, kuchnia lub przedpokój), najlepiej sprawdzą się kafle o wysokiej klasie ścieralności. Natomiast ściany warto pokryć farbami szorowalnymi, dzięki czemu będzie łatwo zmyć z nich zabrudzenia.
 

 

Maksymalna funkcjonalność, czyli jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Wielu właścicieli staje przed wielkim dylematem – wynajmować mieszkanie umeblowane czy nie. W tej sytuacji warto pamiętać, że umeblowane mieszkanie może cieszyć się większą popularnością, gdyż potencjalni lokatorzy najczęściej nie przewożą własnych mebli. Co za tym idzie, wyposażone mieszkanie jest wyżej cenione od pustych murów. Nawet jeśli zdecydujesz się na najem mieszkania bez umeblowania, najemcy i tak mogą oczekiwać wyposażenia w podstawowe sprzęty, jak pralka, lodówka czy meble kuchenne. Trudno się temu dziwić – tymczasowy mieszkaniec niekoniecznie musi chcieć kupować meble, zwłaszcza do kuchni, które często mają różne wymiary, przez co tego typu meble robi się najczęściej na zamówienie.
 

 

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem, by było solidne na lata?

Jeśli zdecydujesz się na zakup pełnego umeblowania, wybierz meble solidne i nowoczesne. Możesz zdecydować się na budowę szafy do zabudowy. Wykorzystaj do tego wnęki w dostępne w konkretnym wnętrzu. Pozwoli to minimalistycznie i funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń i zaoszczędzić na zakupie całego kompletu umeblowania. Szafy przesuwne są pojemne, dzięki czemu lokatorzy będą mogli pomieścić w nich swoje sprzęty. Oprócz tego zaopatrz sypialnię w łóżko/łóżka z wygodnym materacem i mały regał. Jeśli chodzi o kuchnię i łazienkę, warto by:

  • blaty kuchenne były laminowane lub kamienne, dzięki czemu będą one odporne na uszkodzenia;
  • armatura była najwyższej jakości, co pozwoli uniknąć jej szybkiej wymiany;
  • pojawił się w łazience solidny stelaż podtynkowy;
  • kafelki były w stonowanych kolorach, które pozwolą stworzyć ładną, a zarazem niedrogą aranżację;
  • fugi nie były bardzo jasne, gdyż lokator może niekoniecznie dbać o ich codzienne czyszczenie.

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: