Nowoczesna łazienka – jak ją dobrze urządzić?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około < 1 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Styl nowoczesny we wnętrzu charakteryzują proste linie, geometryczne kształty i minimalizm, a generalną zasadą tej stylistyki jest przekonanie, że „mniej znaczy więcej”. Jeśli marzysz ci się nowoczesna łazienka, zobacz jak ją urządzić!

Nowoczesna łazienka – przestrzeń przede wszystkim

Łazienkę urządzoną w modernistycznym stylu charakteryzuje duża przestrzeń. Nierzadko łazienka nie jest osobnym pomieszczeniem w mieszkaniu, ale elementem będącym np. integralną częścią sypialni. W nowoczesnej, przestronnej łazience wykorzystuje się wolnostojące wanny lub prysznice bez brodzika tak, by wnętrze zyskało na minimalizmie, prostocie i przestronności.

Kolory i materiały idealne w łazience

Nowoczesne łazienki wykorzystują ulubione kolory modernistycznych projektantów, czyli przede wszystkim czerń, biel i szarości, a także beże i brązy. Dominującymi materiałami są natomiast: stal, chrom, drewno, szkło i kamień oraz nowoczesne tworzywa sztuczne.
 

 

Jak wybrać wyposażenie do nowoczesnej łazienki?

Modernizm zakłada, że we wnętrzu powinny znaleźć się jedynie przedmioty funkcjonalne, a forma, jaką przybiorą powinna podążać za ich funkcją. Stąd też w nowoczesnej łazience zazwyczaj wykorzystuje się geometryczną armaturę o prostych liniach, wyprodukowaną z materiałów dobrej jakości. Wyposażenie nowoczesnej łazienki ma być wysoce funkcjonalne i służyć użytkownikowi, jednocześnie pozostając „niewidocznym”. Podobnie „niewidoczne” pozostają na przykład szafki – półki zazwyczaj wbudowuje się w ścianę, a szafki pozbawione są uchwytów tak, by żaden zbędny element nie zaburzył prostoty i minimalizmu wnętrza.
 

 

Nowoczesna łazienka – jakie dodatki?

Dodatki stosowane w nowoczesnej łazience powinny przybrać formę minimalistycznych akcentów. Nie powinno się też nadużywać ich liczby we wnętrzu. Możesz np. powiesić na ścianie czarno-białe grafiki, na parapecie lub półce postawić szklany wazon z kwiatami lub zdecydować się na nowoczesny, tzw. dizajnerski, gadżet.
 

 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzania nowoczesnego wnętrza, sprawdź nasz artykuł Nowoczesna sypialnia, czyli jaka?”

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: