Strefa WC Pies, czyli toaleta dla psa już wkrótce w przestrzeni miejskiej!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Kontakt z psimi odchodami to wątpliwa przyjemność, szczególnie dla tych, którzy przypadkiem natkną się na nie w piaskownicy, opalając się na trawie lub po prostu przechadzając się chodnikiem. Niesprzątnięta kupa po 14 dniach staje się siedliskiem inwazyjnych larw, które są zagrożeniem zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Z inicjatywą rozwiązania problemu niesprzątniętych psich odchodów wyszli pomysłodawcy projektu Strefa WC Pies. Zobacz, czym jest miejska toaleta dla psa!
 
Publikacja partnerska

Toaleta dla psa, czyli jak rozwiązać problem psich odchodów w miejscach publicznych?

Firma A2HM pod marką 22dogs wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie, które oszczędzi nam kłopotu związanego ze sprzątaniem po pupilu, a także zapewni czyste i bezpieczne środowisko naszym najbliższym. Strefa WC Pies, czyli po prostu toaleta dla psa, to ogrodzenie o modułowej budowie, które umożliwia formułowanie go w różne warianty oraz stawianie w różnorodnych miejscach, np.:

  • osiedlach mieszkaniowych,
  • parkach,
  • skwerach,
  • ulicach,
  • w okolicy placów zabaw dla dzieci.

Toaleta dla psa zajmuje jedynie 6mkw., co pozwala na łatwe umieszczenie zabudowy bez względu na wielkość dostępnej przestrzeni. W środku znajdziemy imitację hydrantu oraz murku tak, aby psy odnalazły elementy stymulujące ich potrzeby. Stalowa konstrukcja oraz wypełnienie dobrane są tak, by komponowały się z naturalnym otoczeniem, nie zaburzając estetyki miejskiej architektury. Zamknięta struktura nowego rozwiązania 22dogs wprowadza odrobinę intymności dla zwierzaka, dzięki czemu pies nie rozprasza się wydarzeniami mającymi miejsce wokół – jak lecąca piłka, przebiegające dziecko czy przejeżdżający na rowerze mężczyzna. Ponadto toaleta dla psa jest codziennie sprzątana przez firmę sprzątającą, co jest ogromnym ułatwieniem dla wszystkich osób posiadających czteronożnych przyjaciół.

W zestawie ze strefą oferowany jest pakiet edukacyjny dla użytkowników miejsca, w którym powstaje konstrukcja. Trzymiesięczny plan nauki poświęcony jest akcjom uświadamiającym dla właścicieli psów i mieszkańców. Ich celem jest pokazanie szkodliwości, wynikających z uciekania od obowiązku sprzątania po swoim psie. Taka edukacja nie tylko poprawia wygląd ulic i chodników, ale przede wszystkim wpływa na zmianę myślenia właścicieli psów i mieszkańców, dzięki czemu sprzątanie po zwierzaku staje się naturalnym odruchem. Marka 22dogs uczy także tego, jak przyzwyczaić zwierzaki do załatwiania się w jednym miejscu, co niezwykle przyśpiesza adaptację psiaków w nowym miejscu.

Jak przyzwyczaić pupila do korzystania z toalety dla psa?

Poświęcając swój czas i przyprowadzając zwierzaka codziennie w wyznaczone miejsce, na pewno uzyskamy upragniony rezultat. Ważne jest również nagradzanie naszego pupila za każdym razem, kiedy załatwi się w Strefie WC Pies tak, aby wiedział czego od niego oczekujemy. Dużo łatwiej do nowego nawyku przyzwyczaić szczeniaka, który od małego jest uczony korzystania z toalety dla psa.

Zamieszczanie Stref WC dla psa marki 22dogs na osiedlach czy w parkach oraz prowadzenie działań edukacyjnych nie tylko zapewni komfort zwierzakom, ale przede wszystkim umili wychodzenie na spacery innym mieszkańcom, a w szczególności dzieciom, które bawią się na trawnikach, w piaskownicach czy na placach zabaw, często zanieczyszczonych przez odchody. W tym przypadku nie chodzi jedynie o estetykę, ale o zdrowie naszych najbliższych. 22dogs za pomocą swoich produktów oraz podnoszenia świadomości próbuje ograniczyć odsetek zachorowań spowodowanych przedostaniem się inwazyjnych larw do naszych organizmów.

Redakcja Domolubnych mocno trzyma kciuki za powodzenie tej akcji. A wy?
 
Strefa WC Piesstrefa dla psa 22dogs_tablica_edukacyjna_4strefa wc dla psów

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2023-02-25 17:28:06
Donald
Pies. Kot.inne zwierzęta znaczą swój teren dlatego piesek silnie w toalecie a jak wyjdzie to załatwi jeszcze ławke i drzewko co się trafi.