[Porozmawiajmy o wnętrzach] Mieszkanie na poddaszu ze skosami – jak je urządzić?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Aranżacja mieszkania z licznymi skosami może okazać się dość absorbująca. Jak z takimi wyzwaniami radzą sobie fachowcy? Wraz z marką byMadeline podpowiadamy, jak urządzić atrakcyjne mieszkanie na poddaszu ze skosami.

Publikacja partnerska

Mieszkanie na poddaszu – jakie są jego blaski i cienie?

Największą zaletą aranżacji mieszkania na poddaszu jest przede wszystkim niebanalność zastosowanych rozwiązań. Tego typu mieszkania zazwyczaj mają otwartą przestrzeń i ciekawą architekturę, które za sprawą odpowiednich zabiegów mogą przerodzić się w atrakcyjne gniazdko. Aranżacja ze skosami wymaga jednak wielu kompromisów – zazwyczaj trzeba sięgać po meble robione na zamówienia, gdyż gotowe zestawy nie będą pasować wymiarami do skosów. W przedstawionym projekcie nie brakuje skosów, które zostały sprytnie wykorzystane, by mieszkanie na poddaszu zmieniło się w pełni funkcjonalną przestrzeń.

mieszkanie na poddaszu aranżacja salonu

Jest to adaptacja poddasza w mieszkanie dla młodych osób. Projekt był bardzo trudny, gdyż każde pomieszczenie posiadało skosy. Po odpowiednim wydzieleniu i rozplanowaniu pomieszczeń projekt udał się w 100% i spełnił aż nadto oczekiwania Inwestorów – oceniła projektantka z biura byMadeline.

Na jakie rozwiązania zdecydowano się w tym przypadku?

Projekt ten przede wszystkim skupia się na detalu – skosy przez wielu traktowane jako przeszkody, w tej aranżacji są eksponowane. Dzięki takiemu podejściu stworzono spójną aranżację, w której wykorzystano je jako miejsce m.in. pod aneks kuchenny lub wannę. Najważniejszymi punktami projektu są oszczędność formy i manipulowanie wielkością pomieszczenia, dzięki iluzjom optycznym. Jest to widoczne m.in. na dużych, prostokątnych panelach, które znajdują się na ściance telewizora. To, że są one ułożone poziomo nie jest przypadkowe – zabieg ten sprawił, że wnętrze wydaje się szersze optycznie, co jest szczególnie ważne przy ograniczonych powierzchniach. W salonie zadbano również o oświetlenie. Punkty halogenów umieszczone są w strategicznych punktach – część z nich pełni funkcję światła głównego, reszta oprawą niejako dekoruje i eksponuje ściankę z telewizorem.

szafa przesuwna w mieszkaniu na poddaszu

Kto nie kocha dużych szaf? Lista ich zalet nie ma końca – są pojemne, łatwo je zorganizować i mogą stanowić główny element dekoracyjny przestrzeni. W tym przypadku zadbano o duże lustro, które również wpływa na odbiór wielkości pomieszczenia. Natomiast górny czarny pasek wydłuży odrobinę wysokość wnętrza, a tym samym nadaje mu symetryczności i eleganckiego sznytu.

Modna kuchnia – jak wygląda w przypadku aneksu kuchennego?

Zgodnie z obowiązującymi trendami warto zachować umiar i minimalizm w aranżacji kuchni. Tym razem projektantka wnętrz postawiła na oszczędną formę bieli i czerni, którą przełamała blatem z jasnego drewna i designerskimi krzesłami. Kuchni nadano przytulności również przy pomocy płytek w różnych odcieniach, na których zatrzymuje się wzrok, niejako zapominając o widocznym skosie. W projekcie zdecydowano się również wykorzystać światło dzienne – zlew umieszczono przy samym oknie, dzięki czemu jest on dobrze oświetlony.

kuchnia w mieszkaniu na poddaszu

Po obejrzeniu kuchni, czas przejść do deseru – a konkretnie jadalni. Jest ona praktyczna i dobrze oświetlona. Lampy skierowane są na drewniany stół, podkreślając, że jest on centrum strefy jadalnianej. Kolorystyka jadalni utrzymana jest w neutralnych tonach bieli i szarości, a tym samym idealnie wpasowuje się w tonację reszty aranżacji w mieszkaniu na poddaszu. Nie zabrakło tu również zielonego akcentu – w końcu nic tak nie uprzytulnia aranżacji, jak odrobina roślinności.

jadalnia a mieszkanie na poddaszu

Łazienka ze skosami a nowoczesne rozwiązania

W projekcie widoczna jest zachwycająca symetria, która ponownie wybija się na tle minimalistycznej formy. Prostokątne lustra w cienkiej ramie wydłużają łazienkę, odwracając tym samym uwagę od ostrego skosu przy wannie. Umywalki umieszczono na drewnianych szafkach podwieszanych, co potęguje wrażenie przestronności. Jest przy tym praktyczne – łatwo jest dostać się do powierzchni pod szafkami w trakcie sprzątania. Decydując się na drewno w łazience, wybieraj gatunki odporne na działanie wody i wilgoci. Są to przede wszystkim egzotyczne gatunki, takie jak: teak, badi, jatoba, cedr i merbau. W przypadku rodzimych odmian, mogą to być drewna dębowe, jaworowe, wiązowe, jesionowe lub modrzewiowe.

łazienka w mieszkaniu na poddaszu

Jak tym razem poradzono sobie z ograniczeniem przestrzeni? Ostry skos wykorzystano jako miejsce do postawienia wanny wolnostojącej i szafki na przybory łazienkowe.

mieszkanie na poddaszu - wanna czy prysznic

Wyższa część wnętrza została zagospodarowana jako nowoczesny prysznic z odpływem liniowym. Miłośnicy domowego spa z pewnością docenią niewielką ławkę, która z pewnością przyda się przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych.

łazienka na poddaszu, jak urządzić
prysznic z odpływem liniowym w łazience na poddaszu

Królewska sypialnia – jak zadbać o nią w mieszkaniu ze skosami?

Sypialnia to miejsce wypoczynku, dlatego do jej aranżacji należy przyłożyć jak największą wagę. Zatem nic dziwnego, że głównym punktem projektu jest ogromne łóżko. Dla załagodzenia licznych ścianek postawiono na miękki, materiałowy zagłówek, który dopasowany jest kolorystycznie do ścianki działowej.

sypialnia na poddaszu

W sypialni nie zabrakło miejsca na domową toaletkę z lustrem. W najniższej części wnętrza zamontowano podwieszane półki, które świetnie sprawdzą się jako miejsce do przechowywania osobistych drobiazgów. To nowoczesne mieszkanie na poddaszu nabrało bardziej przytulnego wydźwięku, dzięki zastosowaniu romantycznych i naturalnych detali w postaci dodatków w kolorze miętowym.

sypialnia ze skosami
mieszkanie na poddaszu

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki byMadeline

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: