Postarzanie mebli – to proste!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Postarzana komoda w stylu shabby chic, rustykalny stołek z drewna, a może urokliwa szkatułka w prowansalskim stylu? Zobacz, jak skutecznie postarzać meble i przedmioty codziennego użytku, i dodaj swoim wnętrzom czarującego ducha czasu!

Postarzana komoda w stylu shabby chic

Niezwykle urokliwy styl shabby chic staje się coraz popularniejszym pomysłem na urządzanie czterech kątów. Tego typu wnętrza sprawiają wrażenie zaniedbanych i zapomnianych. Właśnie to nadaje im czaru i ducha czasu. Meblarskim symbolem tego typu wnętrz może być biała, postarzana komoda. Za niecałe 100zł możesz odmienić stary mebel, i dzięki bieleniu, przecieraniu, a następnie woskowaniu uzyskać efekt jego postarzenia. Więcej o tym, jak samodzielnie postarzyć komodę w stylu shabby chic dowiesz się na blogu Metamorfozone.
 
postarzana komoda w stylu shabby chic

Postarzane meble z drewna – rustykalny stołek

Jeśli urządzasz wnętrze w rustykalnym stylu, nie może w nim zabraknąć postarzanych, drewnianych mebli. Na przykład pięknego stołka, który postarzony wygląda naturalnie i wiejsko. Do jego obróbki przydadzą się „narzędzia tortur”, takie jak pilniki do drewna i druciane szczotki. Naszym zdaniem efekt końcowy jest zachwycający! Więcej o tym, jak samodzielnie zbudować i postarzyć stołek w rustykalnym stylu dowiesz się na blogu Baba Ma Dom.
 
postarzany stołek

Postarzana szkatułka w prowansalskim stylu

Z prowansalskim wnętrzem idealnie skomponuje się postarzana, drewniana szkatułka. Spłowiałe drewno, pastelowy błękit i roślinne motywy jej wieka dopełnią atmosferę słonecznej, prowansalskiej prowincji. Szkatułkę postarzyć można metodą punktowego nakładania wosku barwiącego o różnych odcieniach, a następnie szlifowania. Więcej o tym, jak zrobić postarzaną szkatułkę w prowansalskim stylu dowiesz się na blogu przetarło SIĘ.
 
postarzane pudełko
 

Więcej inspiracji dotyczących postarzania mebli szukaj na naszym profilu Pinterest:
Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: