Pokój kąpielowy w wersji średniej i mini ‒ czy to wykonalne?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

Artykuł pod patronatem

Choć pokój kąpielowy kojarzy się z przestronnym pomieszczeniem o sporej powierzchni, można urządzić go także w średniej, a nawet małej łazience. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają stworzyć eleganckie i komfortowe miejsce relaksu w mieszkaniach o standardowym metrażu. Chcesz dowiedzieć się, jakie? Czytaj dalej!

Wanna w pokoju kąpielowym

Tradycyjny pokój kąpielowy

Zacznijmy od tego, czym charakteryzuje się tradycyjny pokój kąpielowy. Rozmiarami dorównuje zazwyczaj standardowym pomieszczeniom, takim jak sypialnia czy salon. To właśnie spora powierzchnia jest tu kluczowa — oferuje wiele możliwości aranżacji.

Pokój kąpielowy to coś więcej niż zwykła łazienka. To domowe SPA, sposób na odpoczynek, miejsce relaksu oraz pielęgnacji ciała i ducha. Nie dziwi w nim obecność szezlongu lub wygodnej sofy z ozdobnymi poduszkami, miękkiego dywanu, bujnych roślin i innych niełazienkowych dekoracji.

Tradycyjny, duży pokój kąpielowy

Co ustawić w centralnym punkcie pomieszczenia?

W centrum pokoju kąpielowego może znaleźć się wolnostojący system prysznicowy — przykładem jest model GROHE Essence. Postawiony na środku, bez kabiny czy ścian, będzie dawał poczucie absolutnej swobody i wolności.

W tym miejscu często znajduje się także stylowa, wolnostojąca wanna, stanowiąca serce pomieszczenia. Razem z wolnostojącą baterią tworzy duet, który zachwyca tak wyglądem, jak funkcjonalnością. Przykładem idealnego połączenia jest wanna — również z kolekcji GROHE Essence — wraz ze stojącą przy niej baterią z linii GROHE Grandera.

Wanna wolnostojąca w pokoju kąpielowym
Prysznic w niewielkim pokoju kąpielowym

Wybór umywalki

W kolekcji GROHE Grandera znajdziesz także baterię umywalkową, która stanowi gustowny duet z nablatową umywalką GROHE Essence. Duża umywalka zapobiega wychlapywaniu wody na blat, a w towarzystwie dobrze oświetlonego lustra tworzy przyjemny kącik do zabiegów pielęgnacyjnych. Wygodę zwiększa również zamontowanie nie jednej, ale dwóch umywalek, by wraz z partnerem bądź partnerką móc oddawać się kosmetycznym zabiegom.

Średni pokój kąpielowy

Dodatkowe możliwości

W pokoju kąpielowym warto wydzielić również obszar na toaletę oraz bidet lub bardziej nowoczesne rozwiązanie. Może nim być toaleta myjąca GROHE Sensia Arena, która będzie stanowiła dopełnienie luksusowego wizerunku wnętrza i zapewni poczucie higieny na nieznanym dotąd poziomie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dać się ponieść wyobraźni i zrealizować w pokoju kąpielowym również niecodzienne pomysły. Krystalicznie czysta dzięki filtrowaniu woda nadaje się bowiem nie tylko do picia — ma świetny wpływ na delikatną skórę twarzy. Instalacja w łazience systemu GROHE Blue może okazać się najlepszą rzeczą, jaka spotkała Twoją cerę.

Czy pokój kąpielowy w łazience o średniej wielkości jest możliwy?

W mniejszym pomieszczeniu z trudem da się umieścić całe wyposażenie tradycyjnego pokoju kąpielowego, jednak nie oznacza to rezygnacji z marzeń. Również średniej wielkości łazienkę można urządzić ze smakiem i zamontować wyposażenie, które uprzyjemni spędzany w niej czas.

Wanna w średnim pokoju kąpielowym

Przyścienna wanna w średniej wielkości łazience

O ile wanna wolnostojąca może zająć zdecydowanie zbyt wiele miejsca, o tyle model przyścienny zmieści się bez problemu. Wanna GROHE Essence charakteryzuje się ergonomicznie zaprojektowanym kształtem oraz walorami estetycznymi, które będą cieszyć oko miłośników designu. Wisząca toaleta oraz wisząca umywalka z tej samej kolekcji i bateria umywalkowa Essence okażą się dopełnieniem harmonijnego wizerunku.

Bateria umywalkowa Grohe Essence

W średniej wielkości łazience można zmieścić również niewielki fotel oraz smukłą szafkę na kosmetyki i ręczniki. Z kolei lustro pokrywające całą ścianę optycznie powiększy pomieszczenie i będzie odbijać romantyczne światło zapalonych podczas kąpieli świec.

Pokój kąpielowy w wersji mini

Mała łazienka to większe wyzwanie. Pokój kąpielowy w wersji mini może jednak dawać nie mniej radości, co duży domowy salon SPA. Wszystko zależy od doboru wyposażenia.

Jeśli powierzchnia nie pozwala na montaż wanny, warto zdecydować się na zestaw prysznicowy z szerokim wyborem strumieni. Można go połączyć z płytkim brodzikiem. Podtynkowy system prysznicowy GROHE SmartControl, w którym znajdziesz zarówno deszczownicę, jak i słuchawkę prysznicową, pozwoli ci rozkoszować się każdą kąpielą. Natomiast brodzik GROHE Universal będzie stanowił minimalistyczne dopełnienie wystroju.

Prysznic Grohe

Aby cieszyć się czystą przestrzenią, najlepiej schować też inne zbędne elementy — w tym pojemnik na wodę do spłukiwania toalety. Dzięki podtynkowemu stelażowi GROHE SLX jest to proste i szybkie, a na zewnątrz pozostanie jedynie toaleta i przycisk spłukujący. Piękne połączenie tworzy m.in. kompaktowa misa GROHE Cube Ceramic zestawiona z przyciskiem GROHE Skate Cosmopolitan S.

Niewielka umywalka Grohe

Niewielka, lecz wygodna powinna być także umywalka. Przykładem komfortowego rozwiązania w rozsądnym rozmiarze może być model z kolekcji GROHE Cube Ceramic — koniecznie z pasującą baterią GROHE Cube.

Aby łazienka była przytulna, można wprowadzić kilka dodatków. Jeżeli nie zmieści się fotel, może znajdzie się miejsce na obity miękką tkaniną taboret. Szafkę na ręczniki można zastąpić drewnianą drabinką i ustawić na niej kilka pachnących kadzidełek.

Świece do pokoju kąpielowego

Rozwiązania łazienkowe GROHE sprawiają, że przestrzeń nie musi Cię ograniczać. Niezależnie od metrażu, którym dysponujesz, znajdziesz wśród nich wyposażenie do swojej domowej strefy relaksu.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: